Stáří miminka UTZ/početí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 04:07
Stáří miminka UTZ/početí

Může se stát, že se plod vyvíjí první tři měsíce jakoby rychlejším tempem a být na UTZ ve 12tt větší ne proto že je starší, ale proto že je větší váhově, ale i vývojově, prostě odpovídá o týden napřed ve všem? Starší být nemůže, vím datum početí a bylo to napoprvé, dříve s ochranou. Datum početí sedí i na ovulaci, kterou poznám. Ale od 12tt odpovídá o týden větší. Teď jsem na začátku 3.trimestru a hrozí mi předčasný porod, kdy každý den hraje roli, a proto přemýšlím, jestli může být nejen váhově větší, ale i vývojově co se týče dozrávání orgánů atd nebo mám spíš brát ten termín podle početí. Oficiálně mám všude uvedený termín dle UTZ, kterému váhově odpovídá na každém vyšetření a že jich už bylo.

Reakce:
BelAir
Kecalka 139 příspěvků 04.06.19 08:03

Jen technická - víš, že týdny těhotenství se nepočítají od početí ale od prvního dne poslední menstruace předcházející početí? Není to pak ten rozdíl?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 08:10

Ne, ne, to vím. Právě podle MS a ovulace/početí to sedí v podstatě na den, ale od prvního UTZ na všech UTZ je min. týden větší, takže to ve 12tt upravili, ale nemůže být starší, protože to jsme se ještě chránili. A mě napadlo, že jestli když má o týden větší váhu, vyvinulo se vše od začátku trochu rychleji nebo je jen váhově větší, ale ty plíce atd jsou o týden mladší než teda všude píšou a berou vpotaz v nemocnici. Hraje teď roli každý den, pokud bych fakt porodila moc brzo.

BelAir
Kecalka 139 příspěvků 04.06.19 08:17

Aha, no mě mate to, jak píšeš, že o týden starší být nemůže, protože jste se ještě chránili. Což na výpočet TT nemá vliv - je jedno, jestli jsi měla ovulaci týden nebo dva po MS, pořád to bude stejný tt. Nemáš ovulaci posunutou? Pak by to mohlo dělat rozdíl. No a další věc je ta, že UTZ je poměrně nepřesná věc, odhad váhy ke konci těhotenství je s přesností +- 400g :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 08:22

Ovulaci taky jako hodinky, všechno sedí, jen prostě od 12tt je na všech vyšetřeních a teď poslední dva měsíce mám UTZ každý týden o týden větší jakoby oproti tomu faktickému stáří podle MS, ovulace, početí. Oni už to berou upraveně podle toho UTZ ve 12tt, ale já si říkám, jestli může být jen váhově větší, ale vývojem (orgány atd..) je o týden mladší než si tu myslí nebo se vyvinulo vše rychleji, nejen váha, ale vše a fakt odpovídá tomu, jak se to už bere.

BelAir
Kecalka 139 příspěvků 04.06.19 08:34

Hele, to ti asi bohuzel nikdo neřekne, každý mimco už v děloze má svoje tempo. :think: Kdyz jsem byla v těhotenství na kardiologii v 22tt, tak malá ještě neměla srostlé komory. Za 4 týdny na další kontrole už vše ok. Některé děti jsou ok už v tom 22tt, některým srůstají až po porodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 08:37

Aha, no tak ale asi to možné je, jako oni nevidí jen váhu, všechno co vidí odpovídá o týden napřed, ale asi nemůžou vidět každý detail vývoje orgánů…Ale snad je teda možné, že je napřed všechno… Protože ono hraje roli každý den u těch nedonošenců. Plíce jeden týden nefungují, další jo. No hlavně že takhle prospívá, jen mě to prostě napadlo. Díky! :relaxed:️:relaxed:️

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 04.06.19 10:28
@Anonymní píše:
Aha, no tak ale asi to možné je, jako oni nevidí jen váhu, všechno co vidí odpovídá o týden napřed, ale asi nemůžou vidět každý detail vývoje orgánů…Ale snad je teda možné, že je napřed všechno… Protože ono hraje roli každý den u těch nedonošenců. Plíce jeden týden nefungují, další jo. No hlavně že takhle prospívá, jen mě to prostě napadlo. Díky! :relaxed:️:relaxed:️

Spíš se divím, že takhle hrotí jeden týden. Obzvlášť pokud je to tak dlouhodobě a neroste exponenciálně. Cukrovka není?

Váš příspěvek
Reklama