Nic nechce jíst!!!

452
14.4.06 14:00

Nic nechce jíst!!!

Ahoj

Chtěla jsem se zeptat za svou sestřenici, která nemá přístup na internet. Má dnes už 13měsíčního syna, který nechce nic jíst.
Do šesti měsíců byl plně kojený, pak se snažila přijít s příkrmy, ale nechtěl nic. Ani sladké ani slané. Ani domácí ani koupené. Jen maminčino mlíčko. V roce měl 9,5 kg a přes 82cm. Vyloženě hubený není, zato sestřenka je už hodně pohublá a věčné kojení ji nesvědčí. Navíc už týden bojuje s odbouráním nočního kojení.

Radila jsem jak jsem mohla. Sama mám doma velmi dobrého jedlíka, který spíš neví kdy přestat.

Minulý víkend byli u nás, tak jsem to viděla. Rohlík spíš žužlá než jí, sušenku taky, sní kousek jablíčka, dle mého se nedá mluvit o jídle. Přesnídávky nebo koupené jídla jsou vyhozené peníze. Domácí nejí. Jediné co by trochu chtěl je jídlo z mamčiného talíře, ale musí být řádně osolené a okořeněné, a mateřské mlíko. Odmítá i umělé mlíko a jakékoliv mléčné výrobky.

Máte některá podobné zkušenosti? Poraďte prosím. Vaše rady bych vytiskla a poslala.

Díky moc.

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
14.4.06 15:07

Myslím, že v téhle fázi by pomohlo to jedení z maminčina talíře. Málo kořeněné, málo solené. Kluk si zvykne na jídlo a mamince to málo dochucené neuškodí. Věčně s ní z jednoho talíře jíst nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.4.06 17:03

nebo odstavit nekam maminku (tak na 5 dni nejlepe na mensi dovcu) a poverit tatinka, kdyby nebylo prso,urcite bude jist neco jineho…!!
Tak hodne zdaru.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
896
14.4.06 19:00

Ahoj,
upřímně sestřenku lituju,protože vím,jaký to jsou muka,když mrňous nejí.U nás to sice takový extrém nebyl,ale v šesti měsících taky moc příkrmy nechtěla a velký jedlík to teda není. Myslím,že udělala chybu,že rezignovala a místo jídla dávala mlíko,on si pak zvykl na to,že kdyžnebude papat,tak mu mamka mlíko stejně dá.
Já na tom byla stejně.Pak mi mamka poradila,ať ji nechám hlady.Bylo to kruté,ale říkala jsem si,že vydírat se nedám.Takže-v poledne byl hlad,dala jsem příkrm-nechtěla,jen pár lžiček,tak jsem ji nechala a až za hodinu jsem dala mlíko.I když kňourala,tak jsem ji zaměstnala jinak,aby na to nemyslela. Došlo jí,že když se nenají,tak bude chvíli o hladu.zabralo to. A taky zjisti,co chutná. Naší Báře jede maso a těstoviny,tak to máme častěji.Nenutím ji do jídla,prostě nechám vyhládnout a nabídnu jídlo až později,ne hned. Fakt je hlad nejlepší kuchař!
A s tou pomocí tatínka je to dobrý nápad. Třeba to zabere,některým dětem víc chutná sladké (třeba polívka z červ.řepy) některé jsou masové některé milují brokolici,ale vytrvat a fakt nedokojovat hned po jídle.
Jitule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
14.4.06 19:02

Ještě chci napsat k těm svačinkám mezi jídly-naše Bára přesně takhle ožužlává rohlajs nebo si párkrát kousne do jabka. Tak jí sváči nenutím(nabídnu a když nechce,odnesu,žádné sladkůstky)a k obědu už má v bříšku Pana Hlada(tak mu řikáme).Snad to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
14.4.06 20:51

Jste hodné, za rady. Odloučit mamku, na to jsme přišli taky. Bohužel je to dost neproveditelné. Tatínek hodně pracuje, jedna babička je daleko a druhá spíš vozí malého, ale na dýl by si ho nevzala.
Snad to půjde pomalu samo.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
4.5.06 20:59

Ahoj,

myslím si, že by se s tím sestřenice vůbec neměla trápit. Můj chlapeček (nyní 13m) měl v roce 8,3 kg a 75 cm, doktorka mu dokonce do průkazu napsala, že je hypotrofický, tedy podviživený. Taky se pořád jen kojí a jídlu moc nedá. Já už jsem zhubla skoro deset kilo. Jídlo se mu teda pořád snažím vnucovat, ale když nechce, neřeším to. Obezita u dětí je stále větší problém, tak jsem ráda, že nám se vyhne. Myslím si, že k jídlu bych ho stejně nepřiměla akorát bych jeho i sebe zbytečně stresovala. Můj manžel byl prý to samé, ve 3 letech měl snad 13 kilo a nijak zle se to na něm nepodepsalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
4.5.06 21:31

Ahojky,

moje švíca měla podobný problém… její malá nechtěla do 11měs VŮBEC NIC :! :! :! - jen KOJO :roll:

A pak se najednou ze dne na den sama odstavila… :lol: …

Peťula + Pavlík 11měs

P.S. … a nezanechalo to na ní pražádné následky :wink: Dnes už chodí do první třídy a naprosto plnohodnotná :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama