Nízký tlak, co s tím?

71
8.3.21 19:57

Nízký tlak,rada ?

Dobrý večer. Prosím chtela bych zeptat, zda někdo trpí nízkým tlakem? Já, takový problém mám cca 3 roky a nevím co stim, pohyb stravování, nic nepomáhá :( ráno vstanu, mota se mi hlava a to je každý den, celý den. Včera jsem si měřila a měla jsem 98/34 🤦🏻‍♀️ Nemůžu ani moc fungovat. Prosím o radu co by mi to zvýšilo? Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1338
8.3.21 19:58

Kafe, panák klidně nalačno (to mám od zdr. sestry), hodně pít. Případně doktor a léky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
8.3.21 19:59

Spodní tlak 34 ty kokos. To snad ani není možný takový velký rozptyl. Co na to říká doktor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
8.3.21 20:00
@Taktinevím píše:
Kafe, panák klidně nalačno (to mám od zdr. sestry), hodně pít. Případně doktor a léky

Kafe mi říkala i doktorka, ale prý to zvedne jen na chvíli, a muže se stát že mi potom klesne ještě více než normálně. Prášky prý na nízký tlak nejsou. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
8.3.21 20:02
@JancaS84 píše:
Spodní tlak 34 ty kokos. To snad ani není možný takový velký rozptyl. Co na to říká doktor?

No právě, je to hrozně nízké, říkal mi pohyb hodně pít, to dělám ale bohužel, je to stejné ten spodní nemám vždycky tak nízký, mám třeba 102/53 jak kdy. Ale nikdy není v normě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
8.3.21 20:03

Já mám cely život tlak cca 70/50. Motání hlavy a nevolnosti už jsou u mě denní rutina, ani 5 šálků kávy za den mi moc nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871

Ty bláho 34? To koukám 8o. Já mívám 90/50 a doktorka mi na to kdysi řekla, že nízký tlak je dar, nic se s tím nedělá, jen mám dávat pozor, abych neomdlela, což se mi stávalo. Rada nad zlato. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
@pepushky píše:
Kafe mi říkala i doktorka, ale prý to zvedne jen na chvíli, a muže se stát že mi potom klesne ještě více než normálně. Prášky prý na nízký tlak nejsou. :(

Hm, aha. Divný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
8.3.21 20:05
@Lil Kitkatt píše:
Ty bláho 34? To koukám 8o. Já mívám 90/50 a doktorka mi na to kdysi řekla, že nízký tlak je dar, nic se s tím nedělá, jen mám dávat pozor, abych neomdlela, což se mi stávalo. Rada nad zlato. :lol:

No toho se nejvíc bojím, že to semnou sekne, navíc máme doma miminko 🤦🏻‍♀️ A partner od rána do večera v práci 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5307
8.3.21 20:07
@Taktinevím píše:
Kafe, panák klidně nalačno (to mám od zdr. sestry), hodně pít. Případně doktor a léky

Léky na nízký tlak neexistují. Bohužel s něčím takovým rovněž musím žít. Teď mi byla zjištěna i histaminová intolerance se špatným vstřebánim histaminu navíc. Takže z nízkého tlaku je ještě nižší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
8.3.21 20:10
@Trojlístek píše:
Léky na nízký tlak neexistují. Bohužel s něčím takovým rovněž musím žít. Teď mi byla zjištěna i histaminová intolerance se špatným vstřebánim histaminu navíc. Takže z nízkého tlaku je ještě nižší.

Jejda mane 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13566
8.3.21 20:13

Taky mám nízký tlak. Když je blbě, tak 80/40 nebo i 70/30. Trochu mi pomáhá kola (asi kombinace kofeinu a cukru, kafe mi tak nefunguje) a překvapivě sůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
8.3.21 20:26

Kafe rozhodne ne, jak rychle tlak vylítne, tak rychle spadne. Ideální je hořčík, stačí popíjet magnesii. Jinak co píšou holky - pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
8.3.21 20:54

A já bych začala chlastat. Není nic co by nespravilo pár deci červenýho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ještě jsem kdysi slyšela, že rychlý vypiti sklenice vody by mělo zvednout tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
8.3.21 22:03

Taky mám nízký tlak (90/50), kávy vypiju denně přes 2 litry, doktorka mi doporučila hodně pít tekutiny a občas i trošku toho alkoholu (dám si jen výjimečně trochu vína) jinak se s tím nedá moc dělat.
Hlavně si mám například dávat pozor na prudké stoupání (z kleku) aby se mi nezamotala hlava.
Už s tím žiju hodně dlouho, takže to ani nevnímám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat