Nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 12.09.01 13:21
Nočník

Lépe se učí rovnou na záchod než na nočník - alespoň u nás to tak bylo.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tera
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 18:22
Nočník

synovi jsou dva roky a nechodí na nočník, možná je to tím, že má „zadeček dokonale v suchu“, že ho k tomu nic nenutí. Ono to přijde, jednou .

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 02.12.03 16:30
Nočník

Me dceri je 2,5 roku a na nocnik chodi curat od dvou let, ale kakat ji ne a ne presvedcit. To vzdycky poprosi o plinku anebo pocka na „nocni“ plinku, aby udelala svou potrebu. Vim, ze se to jednou nauci, jen je to dite „beran“ a tak to muze trvat jeste nejaky ten patek, protoze se jednoduse „zarekla“. Nehlede na to, ze ma tchyne odchovala 9 deti a vsechny byly do roka a pul ciste… coz mi samozrejme nezapomene pri kazde prilezitosti pripomenout :-(. A to jsem se tak snazila, aby se neco podobneho nestalo a nezalekla se toho. No, tak ted uz jen tu svatou trpelivost ;-).

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.12.03 17:00
Nočník

Odpověď anonymu na příspěvek „no bože co má jako bejt“

Anonymní holko nebo anonymní kluku, tady jsi na stránkách, pro něž je téma NOČNIK stěžejním tématem. Nikdo tě nenutí, abys tyto stránky četl (a), tak si prosím odpusť impertinence tohoto typu.

Děkuji

Míša

Barou
Povídálka 26 příspěvků 08.12.03 00:37
Nočník

Ahojky maminky,

memu klukovi je patnact mesicu a nocnik uz jsem mu poridila(na natlak me maminky).Byl moc nadseny z nove veci a rad si porad na nej sedal,ale nikdy nic.Radsi to udelal do plinky.Tak ted uz si ho ani nevsima,abych ho nahodou na nej nepo:,–(ila a nenutila ho se vymocit.Ja si osobne myslym,ze vsechno ma svuj cas.Na svete neexistuje dite,ktere by jeste ve skolce(po tretim roce) to delalo do plinek.Kdyz se moc nuti prilis male dite,tak z toho muze mit trauma.Kazdy se to jednou nauci.Tak co.

Anonymni  08.12.03 12:36
Nočník

ahojky holky, mám syna 21 měsíců, od 18ti měsíců je přes den bez plen a od 20ti měsíců už i na noc. Musím říct, že je to fakt pohodička. A ty ušetřené peníze! Ale je to spíš vyjímka, v mém okolí má většina dětí jeho věku plenky, nezoufejte. Já dávala malého na nočník od sedmy měsíců, nikdy se nebránil a chodil na něj rád. Přeju všem pevné nervy a brzy krásné slipy nebo kalhotky:))). Ahoooj Peťula

Anonymni  22.12.03 23:15
Nočník

ahoj, mám chlapečka, 8. 1. mu bude 22 měsíců. Asi od 18 měsíců jsem ho začala zkoušet posazovat na hrníček nebo na záchod. Ve 20 měsících si sám začal krásně říkat na hrníček, ale jenom když se mu chtělo čurat. Kakání si vždy nechal někde potichu v koutečku do plenky. Ale měla jsem radost, že brzy začneme nosit slipy. Toto radostné období trvalo pouhých 14 dnů a nyní zase čurá do plenky a ještě se na mne dívá a je mu to moc směšné. Poraďte mi někdo, co s ním mám dělat? On má z toho hroznou srandu, že čurá do plenky. Když se ho zeptám, jestli jdeme na hrneček, tak se buď vzteká nebo obrací „oči v sloup“ a to znamená, že už je to zcela zbytečné.

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 23.12.03 09:33
Nočník

Ahoj … (bohuzel jsi nenapsala sve jmeno)

Pokud uz to zvladnul 14 dni do nocniku, tak uz vi,jak na to. Muzu ti poradit jedine. Zkus ho proste nechat bez plinky a postav nocnik na nejake viditelne misto. Take jsem to tak delala se svou dcerou. Nikdy se nevycurala na koberec, vzdy se to snazila zadrzet a kdyz nebylo vyhnuti, sla na nocnik. Po dvou dnech uz si zvykla a plinky prez den nedostavala… To je ovsem s curanim. S kakanim se nam to nedari vubec. Ted je ji 32 mesicu a ma z kakani na nocnik strach, ackoliv jsme ji do toho nenutili a prave tomuhle jsem se snazila vyhnout. Vzdy poprosi o plinku. Uz jsme zkouseli vsechno mozne, ale nic. Tak ji proste nechame nejaky ten cas v klidu a nebudeme ji o kakani na nocnik rikat a uvidi se…

Hodne stesti Andrea

Anonymni  23.12.03 22:31
Nočník

Ahoj Andrejko,

omlouvám se, že jsem se nepředstavila - jmenuji se Helena, je mi 24. Děkuji Ti za radu, říkala jsem si, že to tak udělám, ale zrovna včera, když jsem Ondru nechala po koupání běhat po bytě jen v županu a schválně jsem mu připomínala, že „nemá plenečku, nesmí se počurat“, tak jsem časem našla na koberci loužičku, ani nevím kdy ji udělal. Když se ho zeptám, kam má jít, když chce čurat, ukáže na hrneček. Takže moc dobře ví, kam se správně čurá. Když ho po:,–(ím na hrneček a řeknu, ať čurá „že poslouchám“, tak potlačí a vyčurá se.

S tím kakáním nevím, jak bych Ti poradila. Ondra poslední dobou kaká úspěšně na hrneček, zdá se mi, že je přesvědčen, že hrneček je hlavně na kakání. Jakmile ho tam po:,–(ím, říká „kaka“ a začne tlačit. Ale když ho dopoledne na hrnec nepo:,–(ím, tak se klidně pokadí do plenky a taky si neřekne, že se mu chce.

Snad se nemýlím, ale myslím, že jsi napsala článek s názvem „těhulky s termínem květen, červen…“, jednou jsem se tam ozvala a nikdo neodepsal. Já jsem teď ve 22týdnu, termín mám od 27. 4. do 8. 5. 2004.

Tak hodně úspěchů a krásné prožití Vánoc, mnoho štěstí, lásky a radosti v celém roce 2004.

Pa Helča

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 24.12.03 19:02
Nočník

Ahoj Heleno,

no holt budeme muset byt trpelive, jinak to nevidim. Jednou se to naucit musi :-).

Ano, ten prispevek byl ode mne, ale na radu ostatnich tehulek jsem zacala chodit do tehulkovskych denicku (konkretne do Pusincinych Malickych pasazerku), kde jsou prave maminky s timto terminem porodu.

Preji vsem krasne Vanoce a stastny novy rok (na nejakou dobu se odmlcim, nebot jedu za maminkou do CR).

pa Andrea

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 20.08.15 23:25

Zdravim vsechny, prosim o rady z Vasich zkusenosti :) moje zkusenost je, ze dcera mela 2,5 mozna o krapek vice a ze dne na den zacala chodit na nocnik a do ctvrt roku po tomto zacala spat bez plenky:) predtim nocnik jakoby neexistoval…tedka pointa: syn ma 23 mesicu, moc dobre vi, ze ma penis a ze s nim cura. kdyz je bez plenky, tak NEKDY ma potrebu donest si z koupeny nocnik a sednout si a vycurat se do nej a u toho krici lulu a jine podobne nocnikove hlasky, ale take se casto stava, ze stoji a cura a je mu to jedno.. nebo nekde polozi kabel (nejake koutove misto :D)a pak za velke slavy pro me zajde a ukaze mi, ze udelal „ee“… :mrgreen: casto ted v tech vedrech choil doma nahaty, tak proto ty poznatky.. co vy na to? navadet ho nejak nebo nechat byt a cekat, az si to sam uvedomi? ted uz nema plenku jen vyjimecne, pocural vsechno mozne doma a uz me to neba :)))

3HE
Generální žvanilka 20332 příspěvků 20.08.15 23:30

@MarieOVMUC s tím kabelem je to u nás doma také… případně ho pokládá do slipů… a pak volá, že kakal :roll:
Co dělat? do nekonečna vysvětlovat, kam se čůrá, kam se kaká… a když to schválně udělá jinam, tak se zlobit… Náš málokdy volá - musím mu intervaly čůrání dost hlídat… a pokaždé se ho ptám - jak se volá? on na mě hlasitě: ČŮRÁT! ale když se mu chce, tak nevolá… to stejné s kakáním… pozná, že se mu chce, zavolá si, ale buď už to leze a je pozdě to zachytit nebo zavolá, zastaví to a pak už to nejde pustit do nočníku… zasekne se.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 20.08.15 23:39

On to asi nedela schvalne, on proste soustredi pozornost jinam a najednou to strika vsude kolem.. stal u knihovny, koukal na video se shrekem a najednou cura na knihy.. sedi v posteli, rozebira auto a nejednou je v louzi.. mam ted doma extremne cisto, periny i polstare i povleceni je prane 4 x tydne, vytiram denne nekolikrat… :D do toho dcera ma nejakou namesicnost.. v noci se posadi, vyleze z postele, sedne na nocnik, vztane, vleze do poslete, drepne si, vycura se a poloz se, spi… za chvilku to tady bude jak na verejnych hajzlikach :D

zpet k synovi.. vysvetluju a rikam a povidam a furt mluvim a ukazuju a dcerka ho taky uci, ale on je jeste asi maly:)) netrestam nikoho nikdy za jakoukoliv nehodu, ale uz propadam v beznadej, nechci ho nechat bez plenky a chci at se uci.. :D (jsou od sebe rok a pul, tak si ukazuj navzajem :D )

Brouk č.1
Kecalka 235 příspěvků 21.08.15 05:48

První dcerka byla jako ta Tvoje. 2roky a 3 měsíce ze dne na den bez plíny. Druhá 2 roky nechtěla plínu, ale dost často pročůraná a bobana toho nehlásila vůbec… Nechala jsem plínu. Po čtrnácti dnech se čůrání upravilo a chodí krásně, ale ten boban… Jedině do kalhotek. Už mi nebavilo stále prát špinavé prádlo a jeden den to vygradovalo tak (vše uklizené a po její náloži v kalhotkách celá koupelna od…), že jsem jí řekla, že všichni chodí na záchod a jestli udělá bobana ještě do kalhotek, tak dostane přes ďupu :oops: :oops: (já vím, výchovné to není, ale potvůrka to pochopila moc dobře). Světe div se, pomohlo to, ale podmínka je, že ji na záchodě musím zavřít samotnou, jinak jí to nejde.

Mikys
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 21.08.15 08:08

Malemu je 21m. Nocnik jsem koupila az v 18m a nechtel na nej chodit. Pri posazovani s vzpricoval. Tak jsem to nechala, obcas zkusila a kdyz byl bez pleny a cural na zem, tak vysvetlovala a nebo jsem mu ukazala, ze tam sedim ja. Po trech mes. zacal najednou chodit sam, akorat, ze si nesedne, ale cura jako kluk ve stoje :) velkou potrebu dela na zem, nevim co s tim. Samosrejme vysvetluju. Jo a kolikrat se vycura I na zem, ale nenadavam, jen vysvetlim a jdem si ukazat nocnik. Obcas uz si na nocnik sedne (celem k operadlu nocniku, normalne si sednout nechce), ale nic neudela. Jinak je to sikula, chce si to I sam chodit vylejvat a umyt.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Reklama