Nočník a trenýrky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
284
2.11.21 16:06

Nočník a trenýrky

Ahoj,
jdu zkusit zjistit nějaký tip, jak nosit trenýrky. V neděli jsme ráno začali aktivně s nočníkem, předtím se koukal na video „Šikulky bez plenky“ a sem tam si sedl. Dopoledne se 3× počůral, dostal symbolicky na zadek, že se musí do nočníku a od oběda už neměl žádnou nehodu. V noci si mě vzbudí, že musí čůrat, tak sundáme plínku, vyčůrá se a jde zase spát. Na odpolední spánek dostane plínu, ale nepočůrá se, po spinkání sundáme hned plínku a jde na nočník. Přes den běhá teda doma s holím zadkem, ale bez problémů. Doběhne si na nočníček, jak pozná, že je čas. Bohužel má 19měsíců a neumí se ještě sám vyslíkat, takže když dostane trenýrky, tak se v nich počurá na nočníku a pak brečí, že je mokrý. Bohužel vůbec nemluví, jen ukazuje a hučí, max. říká „toto“. Nevím tedy, jak ho přesvědčit, že musí říkat nějaký slovo nebo slabiky, abych mu pomohla se vysléct, když sám to ještě neumí. Máte nějaký tip?

Pokud to nevymyslím tento týden, tak nevím, jak půjde do školky příští týden, když s holím zadkem tam běhat nemůže a sám se nevysleče ani si neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65306
2.11.21 16:08

Tak mu snad pomůžou, ne? Má 19 měsíců, tak pomoc potřebuje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
2.11.21 16:10

@kokli2 Do školky půjde 19 měsíční normálně s plenkou (ideálně natahovací).
A prostě musí ještě dozrát, nebo musíš vysazovat, případně vysledovat náznaky, že se mu chce čůrat ana ty reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.11.21 16:11

@martina.se to jo, oni je tam vysazují, ti co jsou na plenkách i přebalují. V tom problém nevidím, spíš v tom, že si neřekne. Když je budou dávat na čůrání po jídle nebo před spaním, tak jasný, určitě se jich i ptají a starají se tam o ně perfektně.
Ale on si neřekne ani neukáže. Starší si ukazoval znakováním, tento mladší je svéráz a nechce mluvit ani ukazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20288
2.11.21 16:11

V 19 měsících dostal symbolicky na zadek za počurani se na začátku učení? Ty jsi tedy hvězda, ty sis nechala na učení na nočník jeden týden? V 19 měsících. No nic, třeba ti někdo dokáže ve slušnosti poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9744
2.11.21 16:15

Prosím tě, hlavně mu nedávej na zadek… Za pocurani NIKDY…i kdyby mu bylo dvanáct :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33733
2.11.21 16:18
@kokli2 píše:
Ahoj,
jdu zkusit zjistit nějaký tip, jak nosit trenýrky. V neděli jsme ráno začali aktivně s nočníkem, předtím se koukal na video „Šikulky bez plenky“ a sem tam si sedl. Dopoledne se 3× počůral, dostal symbolicky na zadek, že se musí do nočníku a od oběda už neměl žádnou nehodu. V noci si mě vzbudí, že musí čůrat, tak sundáme plínku, vyčůrá se a jde zase spát. Na odpolední spánek dostane plínu, ale nepočůrá se, po spinkání sundáme hned plínku a jde na nočník. Přes den běhá teda doma s holím zadkem, ale bez problémů. Doběhne si na nočníček, jak pozná, že je čas. Bohužel má 19měsíců a neumí se ještě sám vyslíkat, takže když dostane trenýrky, tak se v nich počurá na nočníku a pak brečí, že je mokrý. Bohužel vůbec nemluví, jen ukazuje a hučí, max. říká „toto“. Nevím tedy, jak ho přesvědčit, že musí říkat nějaký slovo nebo slabiky, abych mu pomohla se vysléct, když sám to ještě neumí. Máte nějaký tip?Pokud to nevymyslím tento týden, tak nevím, jak půjde do školky příští týden, když s holím zadkem tam běhat nemůže a sám se nevysleče ani si neřekne.

Tak píšeš, že jste zacali aktivně v neděli a dnes se divíš, že mu to ještě nejde?

Chudák kluk.

Ještě dostane symbolicky na zadek, dětství je nelehké období, ta závislost na šílených matkách a jejich nápadech je na nic… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.11.21 16:18

@Cuddy zkoušeli jsme to už od srpna a nepoznal to ještě, vždycky zkouším, ale teď už bylo vidět, že to poznává a na velkou běžel i s plínkou, takže jsem věděla, že je už připravený. On do školky nemusí být bez plenky, chodil tam doteď i s ní, spíš mi jde o to, že sám to pozná, doběhne si, ale neumí si říct a vysléct se. Potřebuji tip jak ho naučit si říct.

V tom, že symbolicky dostal nevidím nic špatného, spojil si, že musí na nočník a od té doby už jen tleskáme, jaká je šikulka a on má radost, když si může jít spláchnout obsah nočníku do záchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65306
2.11.21 16:21
@kokli2 píše:
@martina.se to jo, oni je tam vysazují, ti co jsou na plenkách i přebalují. V tom problém nevidím, spíš v tom, že si neřekne. Když je budou dávat na čůrání po jídle nebo před spaním, tak jasný, určitě se jich i ptají a starají se tam o ně perfektně.
Ale on si neřekne ani neukáže. Starší si ukazoval znakováním, tento mladší je svéráz a nechce mluvit ani ukazovat.

Tak mu nech plinu, však o co jde? Naučí se ti příkladem od ostatních :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.11.21 16:23

Nechci tu spouštět diskuzi na téma „dostal na zadek = šílená matka apod.“ Já nezastávám volnou výchovu, dítě má mít mantinely. Svobodu ano, ale v mantinelech. A ne vždy je vhodné použít metodu domlouvání, někdy je vhodnější jednou plácnout na zadek a ono si to to dítě zapamatuje líp než stokrát vysvětlovat.

Já prostě požádala o tip, jak ho naučit si říct nebo ukázat, že chce na nočník. To že má potřebu ví a zvládá si jí hlídat s holým zadkem, jen máme problém s trenýrkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15987
2.11.21 16:24
@kokli2 píše:
@Cuddy zkoušeli jsme to už od srpna a nepoznal to ještě, vždycky zkouším, ale teď už bylo vidět, že to poznává a na velkou běžel i s plínkou, takže jsem věděla, že je už připravený. On do školky nemusí být bez plenky, chodil tam doteď i s ní, spíš mi jde o to, že sám to pozná, doběhne si, ale neumí si říct a vysléct se. Potřebuji tip jak ho naučit si říct.V tom, že symbolicky dostal nevidím nic špatného, spojil si, že musí na nočník a od té doby už jen tleskáme, jaká je šikulka a on má radost, když si může jít spláchnout obsah nočníku do záchodu.

Promin, ale delas to uplne blbe.
Proces uceni (cehokoliv) takhle nefunguje.
Navic to po nem chces strasne brzo, kdy na to ani neni zraly, ani to nechape, ani nemluvi, aby si mohl rict.
Proc??
Chcete vyhrat nejake zavody „prvni bez pliny“…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.11.21 16:25

@martina.se já se spíš bojím, že zpohodlní. Mám v okolí případy, kdy dítě s plínkou nemá potřebu se jí zbavovat, protože není nic lepšího než nemuset myslet na nočník. On to zvládá, je v tomhle šikovný, jen je malý na vyslíkání se a tím, že moc nechce mluvit, mu nemužu vsugerovat ani žádnou slabiku např. „lulu“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65306
2.11.21 16:27
@kokli2 píše:
@martina.se já se spíš bojím, že zpohodlní. Mám v okolí případy, kdy dítě s plínkou nemá potřebu se jí zbavovat, protože není nic lepšího než nemuset myslet na nočník. On to zvládá, je v tomhle šikovný, jen je malý na vyslíkání se a tím, že moc nechce mluvit, mu nemužu vsugerovat ani žádnou slabiku např. „lulu“

Nesmysl.. zbytečně ho akorát stresujes, nic víc. až bude ready, řekne si sám. Můj šel do školky ve 2 létech s plinou a za 2 měsíce ji neměl a najednou si uměl o říct.. protože příklady táhnou, žádné stresy.. nechápu, proč mu dáš na zadek když je evidentní, že ještě nedozral :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
2.11.21 16:28

V roce a půl na zadek za pocurani? Byť symbolicky, je to blbost. Mně se všechny děti odplenkovaly dřív, než mluvily, tak jsem je naučila říkat a-a. Nás to učila mamka a fungovalo to ve všech případech. Jedno z dětí říkalo jen „a“, ale to nevadilo, všichni věděli, co to znamená. Když se nenaučí ani „a“ nebo jiné písmeno nebo slabiku, tak půjde do školky s plenkou, to v tomto věku není nic neobvyklého.. dej mu natahovací, dal.ho uč, jak si má říct. Když si řekne, plenka se jen stáhne. Když si neřekne, nebude pocuranej. Za mě ideální řešení bez stresu na všech stranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.11.21 16:30

@Lucie_Sx on to chápe, přesně ví, co po něm chci a sám to zvládá. Já vím, že narozdíl od staršího nemluví, ten si řekl, ale hlavně znakoval těch 5 symbolů ze šikulek.
Není to o závodech, ale kolem těch 18ti měsíců už to dítě zvládá, neříkám, že každé, ale on pozná, že to na něj jde. Kdyby to nepoznal, tak ok, ale on to ví. Ano, možná jsem ho měla víc učit vyslíkat, ale to mu prostě nejde. Umí si sundat pyžamko (overal) a obyčejný tričko, ale není superdítě, aby uměl to, co jiné až ve 3 letec, v tomhle ohledu se nestresuji. Ale proč říkat, že je nevyzrálý na nočník, když to dává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat