Nočník-problém...?

2114
11.11.06 11:14

Nočník-problém...?

Ahoj, tak máme nočníkový problém. Nedávno sem malou zkusila začít učit na nočník, pochopila téměř hned a pak byla 2 dny celkem úspěšně bez plen. Pak se ale něco stalo (začlo to zácpou ale pak už jí to zůstalo) prostě najednou začla chtít na nočník neustále často přiběhávala s nešťastným pláčem a chtěla ee a vždy když sem jí po:,–(ila tak okamžitě vstávala a přišlo mi že to celé odpoledne (měla kalhotky) zadržovala až do koupání. Takže druhý den sem jí nechala plenu a dělala to samý, takže sem jí nakonec začla ignorovat a přestala neustále posazovat na nočník a řekla sem jí že ať udělá ee do pleny že to nevadí. Tak a teď nevím co s tím, co se vůbec děje :?: Teď je to druhý den co chodí s plínou a občas vyzkouším vy:,–(it ale okamžitě vstává, je to pořád stejný, taky jak se snažím to ignorovat tak mi příjde že se trochu uklidňuje… Díky za každou reakci, sem z toho špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
11.11.06 12:24

Já to zatím neřeším a nejspíš ještě hodně dlouho nebudu…
Nech ji být, zase ji dávej nějakou domu pleny a neřeš to, ona zase časem pochopí… Ale to jsi asi nechtěla slyšet, spíš chceš vědět proč, to ti ale nepovím nebóť to nevím :lol: Ale prý to dělá hodně dětí, syn od sestry chodil na nočník dva měsíce bez problémů a pak nejdenou přestal, proč, to nevím, 3m byl pak zase na plínách, teď bez problémů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
11.11.06 14:35

Naše malá se děsně vylekala když uviděla svůj bobek v nočníku. Vykadila se, hned zvedla, otočila a byl amok. Třeba se tvoje holčička taky vylekala a teď se bojí a raději zadržuje. My jí pořád říkali, jak se jí ten bobek ale povedl a jestli mu půjde zamávat do záchoda, kterým čudlíkem ho dnes spláchne atd. Prostě se jí nelíbilo, že „to“ vypadlo z ní. Dnes pohoda, chodí i na záchod, chtělo to čas. Držíme palce a asi bych na chvíli ty plenky dala, počkala až do nich zas bude kadit a pak povídala a povídala, jestli to nechce zkusit do nočníku jako velká holka, že kdyby se jí to povedlo, mohla by mu jít zamávat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
13.11.06 14:26

Nase Eli to ma trochu jinak. Presne vi na co je nocnicek, ale plenky jsou ji pohodlnejsi. Kdyz se ji zeptam, jestli chce na nocnik, tak rekne „jo“ a ja ji po:,–(im. Jenze ona kolikrat nic neudela. Naopak jakmile ji dam zase plenku, do pul hodiny je plna. Na nocniku ji to pritom bavi, vydrzi tam sedet docela dlouho. Pri sezeni na nocniku se ale naucila hrat si s hrackama. Mozna to je spatne? Obcas, kdyz udela bobek nebo se vycura tak prilitne za mnou se smichem chyta me za ruku a vede k nocniku. Tak nevim. Leto uz neni abych ji mohla nechat litat bez plenky a v byte to nejde. Jeden den jsem to vyzkousela a pak jsem mela velky pradlo. Asi to opravdu chce cas a zkousit to zase za nejaky cas.
http://tickers.TickerFactory.com/…5f6a/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
7.10.15 14:07

Potřebovala bych poradit od zkušených maminek. :) Mám syna (2,5 roku) a máme stále problém s vykonáváním potřeby. Chodí čurat do nočníku nebo do záchodu, obojí má moc rád, když mu řeknu, tak ochotně jde a vyčurá se. Problém je v tom, že si sám neřekne. Tedy - poslední tři měsíce si začal říkat, měla jsem radost, že už to konečně zvládnul, ale poslední dobou si zase přestal říkat, řekne si jen někdy a počurává se do tepláků, přičemž mu to vůbec nevadí a trpělivě čeká, až ho převléknu. Žádný stres nezažívá, vše je v pohodě, je veselý a usměvavý. Připadá mi, že z toho byl zpočátku nadšený a teď se mu prostě omrzelo si říct. Nevím, jestli to nemůže být tím, že bývá hodně soustředěný na hru, vydrží si sám hrát třeba hodinu a je do toho hodně zabraný. Schválně to zcela jistě nedělá. S kakáním je větší problém, neřekl si ještě nikdy, kaká nepravidelně, nemůžu to vychytat. Jednou se mi to povedlo, dostal odměnu, radost veliká, ale od té doby nic. Pokud má pokakané tepláky, vůbec mu to nevadí, hraje si v klidu dál. Jinak je hodně šikovný, už ve dvou letech mluvil plynule ve větách.
Teď nevím, jak na něj dál. Nechat to být a trpělivě čekat, nebo byste měly nějakou jinou radu? Za vaše reakce předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2251
7.10.15 14:10

No, tak to by mě zajímaly, co tady maminky poradí. Mám stejný problém. Malý má skoro tři, na nočník učíme od jara. Když je nahý, chodí v pohodě. Pak měl období, kdy už si říkal i „oblečený“ a teď, pokud ho nehlídám a nechodím s ním, tak se prostě počůrá. Nechávám ho v tom mokrém (pokud jsme tedy venku) a mu to porstě vůbec nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
7.10.15 14:17

Jsem na tom s klukem stejně :roll: Takže rady sem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3365
7.10.15 14:32

@alviola @elot Já už jsem právě taky v koncích. Nevím, co je správné. Jestli počkat, až „dozraje“ nebo to nějak řešit, říkám si, jestli jsem něco neprošvihla, faktu už nevím… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
7.10.15 14:33

@elot Kolik je tvém prckovi? U chlapečků to prý trvá mnohem déle než u holčiček…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5415
7.10.15 14:44

@Adrasteia Vydržet. Se starším nám toto trvalo od 2,5 do 3,5 let- Přesně jak u vás. První měsíc ho to bavilo, tak si dával pozor, pak to začal flákat a střídaly se období menšího učůrávání (které ho ale stejně nedokopalo k tomu, aby šel na záchod) a totálního počůrávání. Chodil jen řízeně, jak jsem to odhadovala já. Takže taková bezplenková metoda pro batole až předškoláka. Těžko říct, jestli nám po tom roce pomohla kineziologie nebo to byla jen shoda náhod.
S mladším jsem teď řešila problém kakání kineziologií a tady pomohla na sto procent. Půl roku kadil zásadně do slipů a týden po odblokování začal chodi na nočník. Takže já tuto metodu momentálně velebím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
7.10.15 14:50

@AliTad Díky, zajímavý pohled na věc. Teď mi vrtá hlavou, jestli vám u staršího pomohla tedy ta kineziologie, nebo by to přišlo tak jako tak. :think: Vy jste vyhledali kineziologa přímo kvůli nočníku? Můžeš prosím napsat, jak děti odblokovával a jestli uvedl nějaký důvod, proč podle něj nechodí na nočník sami od sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
7.10.15 14:54

@Adrasteia jsou mu dva roky a tři měsíce. Já jsem zvyklá že u dvou starších to bylo ve dvou letech, v pohodě sami si říkali. Holt každý dítě je opravdu jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
5415
7.10.15 14:58

@Adrasteia Starší má určité problémy a ty řešíme tak nějak celkově. Chodíme pravidelně cca jednou za 4 měsíce. Syn se postupně zlepšuje, nevím, nakolik je to způsobeno právě k. No a po jedné takové návštěvě se prostě přestal počůrávat a začal běhat iniciativně sám.
Vyšetření probíhá tak, že terapeutka chytne dítě na rukou a hledá, kdy v minulosti vznikly ty „bloky“. Dělala to pak i se mnou, protože (aspoň u nás) to nějak spolu souvisí. Pak s nimi svičila takové křížové cvičení, já jsem kreslila ležaté osmičky, masírovala syna po zádech… A dostali jsme na doma úkoly (třeba u syna já tři týdny jednou denně cvičit křížové cvičení a syn 3× denně dva týdny kresli ty ležaté osmičky). Konkrétní postup i úkoly byly podle vyšetření.
Já vím, že to zní šíleně, my doma taky koukáme, dokonce i manžel tomu už věří :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
7.10.15 14:59

@elot To máte fakt ještě čas. S kakáním u kluků to podle doktorky může klidně trvat do tří let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
7.10.15 15:02

@AliTad Díky. Tak hlavně že to pomohlo. Já tedy doufám, že u nás o žádný blok nejde. Alespoň si nejsem ničeho vědoma, malý je v pohodě, my dva taky, žádné hádky, nevím. Pořád přemýšlím, jestli to nemůže být prostě jen to, že se zabere do té hry. On si hraje tak soustředěně, povídá si u toho, nic okolo nevnímá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama