Dal jste někdo jméno Noemi?

Anonymní
26.10.20 07:53

Noemi

Dali jste někdo jmeno Noemi? Zajimala by me reakce okolí, rodiny. :think:
Mne se libi, jen nevím, jestli budu chtít odpovídat pote na dotazy proc zrovna takove jmeno. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
166
26.10.20 07:57

Je to tvá věc. Evidentně však s tímto jménem nejsi ztotožněná, protože kdybys byla, tak je ti úplně jedno co si myslí tvé okolí.
Každopádně můj názor je takový, že se mi toto jméno nelíbí. Nedala bych ho. Obecně jsem alergická na cizí jména v ČR. Je to úhel pohledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
26.10.20 08:24
@Anonymní píše:
Mne se libi, jen nevím, jestli budu chtít odpovídat pote na dotazy proc zrovna takove jmeno. :dance:

Mě osobně se nelíbí zkomolenina Naomi…když se tě někdo zeptá proč zrovna tohle tak bych se zeptala proč má ten dotyčný jméno které ma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
26.10.20 08:28

Znám jednu, je to mladá slečna ještě na ZŠ. Takhle…má k němu české příjmení. A to je pro mě kámen úrazu. K českému příjmení prostě nebudu dávat cizí jméno.
Jinak pro cizince vcelku hezké jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
26.10.20 08:48

Me se to jmeno nelibi, ale jsem ze stare skoly, takze rozhodnuti bude stejne na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
26.10.20 08:57

Mně to jméno přijde celkem hezké. Ne moc divočina a neokoukané. Akorát bych k tomu nevymýšlela zdrobněliny a zkomoleniny, to u cizích jmen působí dost krkolomně a oslovovala v základním tvaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
26.10.20 08:59

Mně se jméno jako takové líbí, ale nenacházím pro něj žádnou pěknou zdrobnelinu, krátké oslovení… Já sice dětem velmi často říkám základním tvarem jména, ale i přesto dost používáme i spoustu různých patvaru a u Noemi mě prostě nic nenapadá. Z tohoto důvodu bych ho nedala. Vyřadili jsme kvůli tomu i mého milovaného Krystofa, ten je na tom ještě hůř. Ale pokud ti už teď tak záleží na reakci okolí, tak to jméno nedávej. Nebo se nauč nějakou univerzální odpověď a tu vždy všem říkej. Proč se tak jmenuje? Protože jsme ji to jméno dali, líbí se nám. Hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
26.10.20 09:00

Já bych to jméno dala pokud se ti líbí. Tohle jméno mám sama vybrané už dlouhou dobu, takže pokud někdy budu mít dceru, tak se tak jmenovat bude. Nedívej se na názor ostatních s výběr si jméno jaké se líbí tobě i když s ním každý souhlasit nebude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
26.10.20 09:00
@Anonymní píše:
Mne se libi, jen nevím, jestli budu chtít odpovídat pote na dotazy proc zrovna takove jmeno. :dance:

Mě se líbí moc, takže kdyby si mi představovala tvou dceru, tak bych se rozplývala, jak má krásné jméno.
Upřímně u prvního dítěte jsme měli vybraná jména - Matyáš a Nina - reakce byly vesměs tak hloupý, že jsme to nakonec změnili, nikomu nic neřekli a jméno se lidé dozvěděli, většinou až v SMS o Vítkově narození.
U Váška jsme to udělali stejně. Jednak jsme se finálně rozhodli až večer před jeho narození a jediný, kdo věděl, jak se bude jmenovat byla babička, které jsme se ptali, jestli jí to nevadí, protože se tak jmenoval její tatínek. P. S. Babička není vlastní, proto jsme se ptali.
Takže za mě není třeba s kýmkoli, kromě otce dítěte a případných sourozenců, probírat, jak se bude jmenovat VAŠE dítě, právě proto, že je vaše. Vždycky se najde někdo, kdo to zkritizuje, zhejtuje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
26.10.20 09:02

@chaela Máme Víta a jinak než Víťo, Vítku, Vítečku to moc zdrobňovat nejde a vystačíme si.
Noemi - Noe, Nouí, Emí…Ono se něco určitě najde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
26.10.20 09:03

Hezké, takhle se jmenuje bráchova kočka :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
26.10.20 09:06

@gabrriel Tátův pes se jmenoval Sára a přesto se tak jmenuje spousta holek. Pak měl taky Viktorku a těch je v lidském světě taky hromada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
26.10.20 09:11

@lleennttiillkkaa jasně, že se něco najde. Ale nic, co by se MNĚ líbilo, takže JÁ bych to jméno nedala. Pokud se to zakladatelé líbí, tak ať to jméno dá, bez ohledu na okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
26.10.20 09:19

Dej si jmeno jake chces :nevim: jestli uz ted mas pocit, ze to budes muset vysvetlovat, tak nic moc…take si odpovez, jestli jsi pripravena na pozvednuta oboci a obcasne vteriny trapneho ticha…a taky je teda rozdil jestli napr Noemi Fischerova, nebo Noemi Kratochvilová :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
26.10.20 09:20
@lleennttiillkkaa píše:
Noemi - Noe, Nouí, Emí…Ono se něco určitě najde

No a to jsou přesně ty krkolomné patvary :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek