Non toxic praní pro batole

60
18.7.21 12:36

Non toxic prani pro batole

Krásnou neděli. Chci začít prat non toxic. Já jsem ekzematik a manžel má tzv.„růžovku“. Chci pořídit mýdlové vločky a prací sodu. Chci se zeptat, zda tak perete i nejmenším. Syn má rok a půl. na pračce mám přímo program na dětské oblečení a je to na 95 stupňů (asi aby se vydezinfikovalo). Zatím malému Peru ve Froschi, ale občas se stane, že mu vyskočí vyrážka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5519
18.7.21 12:42

Na facebooku pokud máš je skupina svět non toxic. Koukni tam, jsou tam dobré nápady, rady, doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3663
18.7.21 12:47

Prala jsem dceři takto od narození. Někomu může vadit soda, ale většinou stačí dát máchání navíc. Na 95° bych prala jen plenky, oblečení stačí na míň. Případnou desinfekci zajistí sušička, sluníčko nebo žehlička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
18.7.21 12:49

Doporucuju bud gel od Attitude nebo Sonett neutral, oba non toxic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
18.7.21 12:49

@ProfZav
Sušička prádlo dezinfikuje.? Abych se přiznala tak nežehlím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
18.7.21 12:51

Muž je kožní alergik, a stačí mu prát v běžných prostředcích s machanim navíc. Samozřejmě tam toho dávám ale spis mene a obecně i pracku plnim min, aby se to lip vypralo i následně vymachalo. A zehlim, občas i susim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3663
18.7.21 12:52
@saphir píše:
@ProfZav
Sušička prádlo dezinfikuje.? Abych se přiznala tak nežehlím :D
Úplně 100% určitě ne, ale ta vyšší teplota určitě nějaké mikroorganismy ohromí :-) Ale já nějak nevidím důvod, proč desinfikovat normální oblečení, i ty pleny ve finále stačí prát na 60..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5976
18.7.21 12:55

Ja pouzivam na prani Sonett, ale na 95 stupnu tedy neperu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
18.7.21 13:00

@Wani
Já mám takhle přímo program v pračce na dětské prádlo. Nesráží se a ani nepouští barvu. A vždy je bez skvrn. Takže nějak ty stupně neřeším :)
Jen nevím, zda mám zkusit non toxic pro batole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
18.7.21 13:03

Na 95 možná tak pleny. Běžně prádlo tím brzy odejde, vytahá se… Susicka je fajn, protože suseni venku nataha do prádla pyly a prach. Zase ale skvrny na slunku blednou líp. Mýdlové vločky se dobře rozpouští při min. 60 stupních. Já prala v mýdlové slizu kdysi, ale prd to pere. Myslím, že si pro start vystačíte s mácháním navíc a těmi vločkami se sodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15308
18.7.21 13:22
@saphir píše:
@Wani
Já mám takhle přímo program v pračce na dětské prádlo. Nesráží se a ani nepouští barvu. A vždy je bez skvrn. Takže nějak ty stupně neřeším :)
Jen nevím, zda mám zkusit non toxic pro batole

Myslim, ze mydlove vlocky a soda by určitě nemely byt horší nez obycejny chemkovy prasek. Jrste muzes zvážit machani s octem. Ja taky prala ve Froschi od narozeni, dcerce se kolem roku objevil atopak, tak jsem to tomu nepripisovala, ale zmena prášku dost pomohla. Jinak detsky program mam taky a je jen na 60 (+pára). Ale moje pračka uz ani 95 neumi, 90 je max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68240
18.7.21 13:31

Sonnet. Modrobily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68240
18.7.21 13:32

Aha, na 95 ja neperu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
18.7.21 13:35

Jinak detsky obleceni bych na 95 rozhodne neprala, ridila bych se cedulkami na jednotlivych kusech obleceni (vetsinou je tam 40).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
18.7.21 13:59

Na 95° ti asi moc hader nevydrží..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu