Norethisteron dotaz

Anonymní
2.6.18 19:37

Norethisteron dotaz

Mám dotaz ohledně tohoto léku. Byl mi předepsán mojí gynekoložkou kvůli oddálení menstruace. Chystáme se na dovolenou, lék jsem si sama vyžádala, ale po přečtení příbalového letáku mám pochybnosti o tom, zda jej skutečně začít brát. Podotýkám, že ke své gynekoložce mám velkou důvěru, ona je velice dobře informována o veškerých lécích, které dlouhodobě užívám. Před porodem jsem, když nebylo zbytí, řešila menstruaci na dovolených tampóny. Od porodu tampóny nesnesu, ani krátkodobě, zkrátka vůbec. Menstruace mi vychází přímo na dovolenou, kupovali jsme first minute už v zimě. Teď přejdu k dotazu, jsou tady jiné maminky, které se léčí s vysokým krevním tlakem, a tento lék někdy využily? Nikdy jsem neužívala ani hormonální antikoncepci. Nebyla potřeba, jsem vdaná víc jak deset let, mám za sebou jeden porod, a vždycky nám s manželem stačil prezervativ. Hormonální antikoncepce mě děsí. Nejen jako spouštěč rakoviny, ale především kvůli možnosti vzniku trombózy. Netuším, jaká vyšetření je nutné podstoupit před začátkem jejího užívání, a zda se toto náhodou nevztahuje i na tento lék (?). Jsem plašan, vzhledem k tomu, že moje máma prodělala dvě cévní mozkové příhody, byla hypertonička. Nakonec tedy zemřela na karcinom prsu. Jaké máte s tímto lékem konkrétní zkušenosti? Gynekoložce bych mohla v pondělí zatelefonovat a situaci ještě konzultovat po telefonu. Otázka je, zda bych ji vůbec zastihla, je velice vytížená. Zároveň bych v pondělí měla začít s užíváním, pokud se pro to rozhodnu. Nejasností mám více. Trápí mě dost pesimistické představy ohledně toho, co všechno by se mohlo stát po požití tohoto přípravku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5471
2.6.18 19:53

Podívej, mám genetickou vadu, která likviduje cévy a HAK nesmím vůbec žádnou. Ani hormonální tělísko. Jsem po krvácení do mozku, takže chápu tvé obavy.

Byla jsem hospitalizována v Motole se selhávajícím srdcem a čekala na operaci. Začala jsem krvácet (nechtěli mi věřit, že nesnáším clexane - takže píchli clexane, já začala krvácet. Vysadili clexane, já přestala krvácet. Nasadili clexane a zase znovu…). Bylo to mimo MS a pořád se mě ptali jestli jsem dostala MS dříve nebo krvácím ze stresu :roll: - jak jsem to měla sakra vědět. A byl to clexane.

Nu, chtěli udělat výkon bez krvácení, takže mi Norethisteron nasadili, i v této situaci, kdy jsem měla léky na tlak, betablokátory, puls v leže tak 130 za minutu a obě plíce zalité vodou, takže jsem se dusila.

Na JIP po operaci ho vysadili právě kvůli tlaku, abych se rychleji dostala domů - sice bez komfortu nekrvácet, ale raději domů s vložkou, než tam zkysnout.

Já bych se jednorázového a krátkodobého užívání nebála - to by sis musela vytáhnout jo mega Černého Petra. Myslím, že bys to musela užívat fakt delší dobu než cca 1-2 týdny :nevim:, jednou, dvakrát za život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.18 20:20

Tenhle lek je super sajrajt, to je znama vec. Lepsi k tomu letak vubec necist… Ale pokud tvoje doktorka vi, jak na tom jinak jsi a dala ti ho, tak bych byla uplne v klidu. A jeste kdyz ho chces vzit vyjimecne par dni na dovolene.

A misto tamponu zkus nekdy kalisek. Skvely vynalez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
2.6.18 20:23
@Anonymní píše:
Mám dotaz ohledně tohoto léku. Byl mi předepsán mojí gynekoložkou kvůli oddálení menstruace. Chystáme se na dovolenou, lék jsem si sama vyžádala, ale po přečtení příbalového letáku mám pochybnosti o tom, zda jej skutečně začít brát. Podotýkám, že ke své gynekoložce mám velkou důvěru, ona je velice dobře informována o veškerých lécích, které dlouhodobě užívám. Před porodem jsem, když nebylo zbytí, řešila menstruaci na dovolených tampóny. Od porodu tampóny nesnesu, ani krátkodobě, zkrátka vůbec. Menstruace mi vychází přímo na dovolenou, kupovali jsme first minute už v zimě. Teď přejdu k dotazu, jsou tady jiné maminky, které se léčí s vysokým krevním tlakem, a tento lék někdy využily? Nikdy jsem neužívala ani hormonální antikoncepci. Nebyla potřeba, jsem vdaná víc jak deset let, mám za sebou jeden porod, a vždycky nám s manželem stačil prezervativ. Hormonální antikoncepce mě děsí. Nejen jako spouštěč rakoviny, ale především kvůli možnosti vzniku trombózy. Netuším, jaká vyšetření je nutné podstoupit před začátkem jejího užívání, a zda se toto náhodou nevztahuje i na tento lék (?). Jsem plašan, vzhledem k tomu, že moje máma prodělala dvě cévní mozkové příhody, byla hypertonička. Nakonec tedy zemřela na karcinom prsu. Jaké máte s tímto lékem konkrétní zkušenosti? Gynekoložce bych mohla v pondělí zatelefonovat a situaci ještě konzultovat po telefonu. Otázka je, zda bych ji vůbec zastihla, je velice vytížená. Zároveň bych v pondělí měla začít s užíváním, pokud se pro to rozhodnu. Nejasností mám více. Trápí mě dost pesimistické představy ohledně toho, co všechno by se mohlo stát po požití tohoto přípravku.

To je jako bys psala o mě. Ve středu ficime k moři s šla jsem si pro szejnyz lék na oddálení. Moje cykly jsou velká divočina, co se délky týče. Takže já obecně od čtvrtka řeším, jestli už to mám polknout. Pak doufám, že dostanu do rána MS a do středy budu mít za sebou silné dny. Právě že přečtení letáku mě vyděsilo. Také čekám, jak se to vyvrbi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama