Nošené děti a separační úzkost

20.3.16 11:34

Nošené děti a separační úzkost

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat nosících maminek praktikujících kontaktní rodičovství jak to mají jejich děti se separační úzkostí. Mám téměř 9m chlapečka, který jí absolutně nevykazuje, naopak každého rád zkoumá, na cizí lidi se hodně směje. Když je v pohodě, tak je vůbec takový usměvavý, klidný.
Lékařka na kontrole v 8m se na separačku ptala a dost se podivovala, že jí ještě nemá. Stejně tak 2 moje kamarádky, které mají stejně staré děti, se diví, že u nás ještě nic. Obě tvrdí, že nošené děti mají užší vazbu s matkou.
Trošku mi to jen vrtá hlavou. Starší dítě už beze mě vyšilovalo. Synovi se snažím věnovat, ale mám ještě jedno dítě starší, které je dost náročné na pozornost, takže to tak nějak látám jak to jde. Vím, že se nemá srovnávat jedno dítě s druhým, ale fakt by mě zajímalo, jak je to jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9819
20.3.16 11:45

No já nevím, od naší mladší (6 m) se vzdálím jenom na hodinku a je z toho rozhozená zbytek dne. V pátek jsem si dovolila zajít ke kadeřnici a když jsem se vrátila, ve dveřích hrozný řev ale opravdu strašný! U mně nikdy takto neječí. Jednou už se to taky stalo, ale byla ještě menší. Manžel tvrdí, že je to tím, že u ní nejsem :nevim: Tak nevím, mně to zase přijde brzo. A starší byla v pohodě, klidně jsem jí mohla nechat hlídat a byla spokojená, od této se nemůžu vzdálit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
20.3.16 11:51

Dcera separačku jako takovou neměla. Jednu dobu (asi tak od tří do 7? měsíců) plakala, když se o ni zajímaly babičky, ale to bylo podle mě spíš tím, jak málo se viděly. Prostě je moc neznala, bála se. Ale nikdy neměla období, že by třeba nechtěla k tátovi…
Spousta dětí kontaktních rodičů separačku nemá, co jsem tak četla zkušenosti lidí. Nemají proč :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pohlazeni
20.3.16 12:11

Ahoj, mala kolem tech 8 m nevykazovala zadne priznaky separacni uzkosti, ted je ji 22 m a docela me vyzaduje. Nicmene s tatinkem vydrzi, i se sama krasne zabavi. Stridave nosim a vozim, spi s nami v posteli.

• Citovat
  • Nahlásit
1281
20.3.16 12:12

Kazde dite je jine, separacka muze prijit klidne v roce. Jsem kontaktni rodic a separacku mely obe deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
20.3.16 12:20

Nosila jsem hodne, spime v jedné posteli, syn prakticky stale se mnou. Je mu 18 mesicu a separační úzkost zatim nikde - ne každé dite ji prodělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10728
20.3.16 12:20

Ahoj, také nosíme víc než vozíme, spí teda ve vlastní postýlce, přímo separačku nemá, ale když odcházím třeba do jiné místnosti a neni zrovna nějak zabraný do hry tak brečí, byla jsem teď dva dny v nemocnici, byl trochu plačtivý, nepil mlíčko a když mě pak viděl strašně se smál a mlíčko mi hned vypil, tak se to možná projevuje zatím takhle, je nám také devětměs, starší separačku měl nechtěl aby na něj jiní lidi mluvili, sahali, mladší chytil za ruku jednu mamču co sme se bavily a ne a ne jí pustit, ale myslím, že asi období breku a nechtění reakcí druhých přijde..Jinak se tlemí i na lékařku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
20.3.16 12:34

Taky nosím. první měl velkou separačku, druhý skoro žádnou, třetí má šílenou. už několik měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10224
20.3.16 13:06

Můj syn taky separační krizi nikdy neměl, nosila jsem ho v šátku od narození, do půl roku půl dne, spíme v jedné posteli. Asi od dvou let chodil klidně na hlídání k babičce, i přes noc, mohl být s tatínkem, nikdy mu to nevadilo.
Taky si myslím, že ne každé dítě jí musí mít a je blbost to takhle brát a něco z toho vyvozovat. Každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
20.3.16 14:22

@poplašenka u nás takové nárazové vlny :think: trvá to den dva.. ale cizích se nebojí, jen jsou dny, kdy si na wc nedojdu v klidu :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.16 19:57

Já malou taky nosím a spím s ní v posteli, separačku myslím neprodělala - sice nevydrží chvilku sama, ale je jí jedno, kdo s ní případně je. S každým se hned kamarádí, babičkou na chvilku hlídaná už od 6m, nyní má 19m. Ale kamarádka má stejně starou holčičku, také praktikuje kontaktní rodičovství a malá se od ní nehne, nenechá se nikým pochovat apod. Je to asi dost o povaze dítěte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat