Kyčle hraniční - vpravo IIA/IIC a vlevo IB/IIA

3
19.3.16 16:52

Kyčle hraniční - vpravo IIA/IIC a vlevo IB/IIA

Maninky, prosím nevíte některá co znamená výsledek kyčlí hraniční? Ve zprávě je uvedeno vpravo hraniční IIA/IIC a vlevo hraniční IB/IIA. Nevím si moc rady, kterým z údajů se řídí a tedy taky jak velký problém s kyčlema máme. BYlo doporučeno abdukční balení 3 plen /bez jednorázovky, tu ale používáme/ ale malý toto balení nesnáší a navíc se nám po něm oprudil. Děkuji předem za odpovědi. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1767
19.3.16 17:30

Zkus maleho navazat do satku, ma v nem kycle ve spravne poloze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
19.3.16 17:31

Určitě bych abdukční balení dávala, ta pravá kyčel si to určitě zaslouží (možná i nějakou pokročilejší pomůcku (záleží na tom, jak je mimčo velké).
Jinak pro přehled:

Kyčel I – zralá
Podtyp Ia – vše v pořádku
Podtyp Ib – úhel alfa u stříšek v pořádku, úhel beta zatím větší, tj. stříšky mírně nezralé)

Kyčel II – úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa – fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3m)
Podtyp IIb – opožděná zralost (děti starší 3m)(prodlužuje se abdukční balení)
Kyčel IIc – určitá displasie, tzv. ohrožená kyčel (léčení abdukčními pomůckami (např. třmínky?))
Kyčel D – nestabilní, decentrovaná (hospitalizace)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
19.3.16 19:09

My meli taky IIa-c na jedne noze. Nosime siroke baleni a kazdou kontrolou se to zlepsuje. Tak snad na reminky nedojde. Zkuste vydrzet. Kam to siroke baleni vazes? Zkus treba az navrch obleceni. Treba to opruzeni pomuze. Ja davam plinu pampersku, bodycko, pak siroke baleni a overal nebo gatky. A nekdo to muze davat az uplne navrch klidne

• Citovat
  • Upravit
1185
19.3.16 19:58

Jj, dávala jsem až úplně nahoru (vyjma krátké periody zkoušení látkovek). Dávat opruzeniny neopruzeniny. Mazat, co to jde. Moje tchýně má doteď problémy s kyčlema, protože její mamka flákala třmínky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
19.3.16 20:03

My máme 2c od 3 měsíců a už 5.měsíc nosíme třmeny, vy máte 2b/2c u 2c uz by se měly určitě nosit trmeny nebo perinka. Být tebou, zajdu si ještě k jinému lékaři, u kyčlí je důležité mít dobrého doktora, takže pokud doktor není schopný určit, jestli 2b nebo 2c, zašla bych ještě k dalšímu dr. ať víš na čem jste. Kolik je ditku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
19.3.16 20:35

Jsou mu zítra teprve tři týdny, porodní váhu měl ale 4640g a u ortopeda jsme byli ve čtvrtek. Jinak dávám tedy jednorázovku na to body a dvě pleny složene na třetiny a na půl, na to kalhotky které pleny drží. Jen mi to příjde hrozně obrovské, leží v tom jak balvan, ale chápu, že je to nezbytné :? Dokonce nám bylo řečeno, že máme používat tři pleny a úplně bez jednorázovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
19.3.16 21:10

Dcera měla obě kyčle hraniční IIb/IIc. Měli jsme dávat také 3 plenky a bez jednorázovky. Já teda tu papírovku používala, přes to 2 látkové a kalhotky na suchý zip. Rozhodně bych dávala balení hned na plenku, ne přes oblečení. Marwellky nám na ortopedii velmi nedoporučili…prý to může i uškodit.
Balení bych opravdu dodržovala velmi striktně - žádné ulevování. Za chvilku si na „balíček“ zvykneš a ani Ti to nepřijde.
Já mám z vad kyčlí velký respekt, protože máme v rodině zátěž. Já sama jsem se narodila s tou nejtěžší vadou a z vyprávění to bylo naprosté peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
19.3.16 21:11

@Ilussion možná bylo lepší, kdyby vám dali rovnou perinku, malý by nebyl tak nabaleny a hlavně by to možná bylo jen na chvilku, když se na to přišlo včas. Jak říkám, ja bych zašla na konzultaci ještě k jinému Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
19.3.16 21:30

@Zuzka-R tak mě doktoři řekli na oblečení :nevim: jinak bych to dávala taky pod. Dávala jsem poctivě a zlepšovalo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
19.3.16 21:32

@dalmati Tak asi co lékař, to názor… :) Ostatně peřinka se taky dává na oblečení.
Hlavní bude stejně asi ta důslednost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
20.3.16 02:45

Ja to hodnoceni moc nechapu. Vysledek IIA/IIC je nesmysl :think: Ten vysledek musi byt presne dany. Treba prava kycel IIC, leva kycel IIA. Jinak na IIC uz dcera i syn nosili trmeny. Zmenila bych ortopeda, aby se neco nezanedbalo a nemuseli jste treba nakonec na operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
20.3.16 08:23

Tak nesmysl to úplně není, ten nález může být opravdu hraniční, doktor tím v podstatě přiznává, že už by se to dalo hodnotit jako ohrožená kyčel, ale taky nemuselo. Proto asi zvolil jemnější korekci než třmínky, zvlášť když jsou dítěti teprve 3 týdny a na další kontrole (u nás probíhaly po 4 týdnech) uvidí vývoj. Není to tak dávno, co se první UZ kyčlí dělal až po 6.týdnu a nezdá se mi, že by v okolí bylo mnoho dětí se zanedbanou dysplázií kyčlí. Nicméně názor druhého lékaře není nikdy k zahození :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama