Novorozeně a pes

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.3.22 03:12

Novorozeně a pes nevhodný k dětem

Zdravím, máme doma cca 13 leteho psa malého vzrůstu, kterého jsme si brali cca před 10 lety z útulku. Nejdříve se jevil jako hodný a velmi energetický pes s potitivní povahou. Postupem času však začal na světlo vytahovat své kostlivce. Nevím čím vším si prošel, ale vím, že rozhodně nebyl socializovaný a nesnese se s ostatními psy. Žije s námi v RD se zahradou, ale je zvyklý být s námi doma a spát s námi v posteli. Postupem času jsme také zjistili, že má velmi specifickou povahu a je to velký svéráz. Poté jsme objevili jeho velmi temnou a nevyzpitatelnou stránku. Po nějaký čas se chová jako ten nejlepší mazlík na světě, kdy si na něj může člověk pomalu lehnout a jemu je to fuk a pak z ničeho nic zaútočí a kousne. Tyto intervaly jsou různé, někdy to udělá po půl roce, jindy po měsíci a jindy po roce. Absolutně nechápu a nevím, proč to dělá a vždy poté ví, že má průšvih a dělat to nesmí. Situace kdy k útoku dojde jsou různé a nemají nějakou zjevnou nebo společnou příčinu. K útoku navíc dojde zcela náhle bez jakéhokoli předchozího varování, vrčení či varovných pohledů. Zatím vždy zaútočil pouze na mě, nevím proč. Starám se o něj a krmím ho. Nechápu to. I přes tohle všechno mám k němu nesmírně blízký vztah a tak nad ním i přes to všechno držím ochranou ruku. Nyní se nám však natodil náš malý syn. Pes ho zatím ignoruje, ale já vím, že to není vhodný pes k dětem a vím, že s malým nesmí nikdy přijít do styku. Jen nevím jak to vyřešit. Je samozřejmé, že je syn na prvním místě, ale psa se vzdát nechci v žádném případě. Jak byste situaci řešili? Nechci nic riskovat, ale ani se vzdát chlupatého člena rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1922
15.3.22 03:27

Heled už je mu 13… Tim chci říct, ze tady věcně nebude a navíc má stařecká vrtochy. Kdoví, co se mu děje v hlavě, než “zaútočí”. Zatím bych ho hlídala, až malý začne pohybovat se po místnosti, tak bych psovi udělala jeho koutek, kde bude mít bezpečí a malý se k němu nedostane. No a samozřejmě psa pravidelně mazlit a věnovat se mu, ať se necítí odstrceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
15.3.22 06:26

Taky bych se to asi v tomto věku snažila vydržet. Neopomíjet ho, mazlit, věnovat se.
Případně bych ho více a častěji směřovala na tu zahradu, bude jaro, léto.
Každopádně nenechávat s prckem samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43694
15.3.22 06:45

Asi budu kamenovaná, ale já bych ho po prvním incidentu nepustila do postele. Ve smečce těžko agresivní jedinec má stejná privilegia. Kousnul by mě a šel by ven na zahradu. Pes by neměl mít rovnocenný vztah s pánem. Ty určuješ pravidla. Ne on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
15.3.22 06:57
@Russet píše:
Asi budu kamenovaná, ale já bych ho po prvním incidentu nepustila do postele. Ve smečce těžko agresivní jedinec má stejná privilegia. Kousnul by mě a šel by ven na zahradu. Pes by neměl mít rovnocenný vztah s pánem. Ty určuješ pravidla. Ne on.

Tak do postele by neměl jít každopádně. Ale ne jako trest za chování, ale jako vyjádření místa ve smečce. Takže ideálně by měl mít pelisek někde na zemi, neměl by ani na gauč. Klidně bych pořídila tu klec, ale ne aby se pes zaviral, ale aby měl místo, kam na nej malý nemůže. Lépe ale mít nějaký kout nebo celou místnost a třeba tu zabránu pro děti do dveří. A ven je otázka, jestli je zvyklý, domácího psa vystrcit po 10 letech ven není úplně optimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
15.3.22 06:58

@Russet
Souhlasím, chlupáče miluju, ale tady je problém přístup k psovi. Je to pes s musí mít vymezené hranice. Myšlenka, že když mu dám první poslední a bude mě milovat, je špatně. Pes má problematické chování, protože se k němu nechovají jako ke psovi. Je rozmazleny a může všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43694
15.3.22 07:15
@Janee19 píše:
Tak do postele by neměl jít každopádně. Ale ne jako trest za chování, ale jako vyjádření místa ve smečce. Takže ideálně by měl mít pelisek někde na zemi, neměl by ani na gauč. Klidně bych pořídila tu klec, ale ne aby se pes zaviral, ale aby měl místo, kam na nej malý nemůže. Lépe ale mít nějaký kout nebo celou místnost a třeba tu zabránu pro děti do dveří. A ven je otázka, jestli je zvyklý, domácího psa vystrcit po 10 letech ven není úplně optimální.

Myslela jsem to tak, že jakmile by mě napadl, šel by ven. Za trest. Ne na noc. Ale odstrčit ho a dát najevo, že něco provedl a že si pozornost nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
15.3.22 07:43

Udělala bych mu zateplenou boudu na zahradě, jeho místečko a domů už by nešel. Ale ne s příchodem novorozence, ale už po prvním, maximálně druhém agresivním chování. Chápu, že máš tendence ho omlouvat pro jeho problematické štěněcí období, ale vy už ho máte doma 10 let. Měl by vědět, kde je jeho místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
15.3.22 08:07
@Russet píše:
Myslela jsem to tak, že jakmile by mě napadl, šel by ven. Za trest. Ne na noc. Ale odstrčit ho a dát najevo, že něco provedl a že si pozornost nezaslouží.

To ale ten pes nepochopí, ze je to trest za …. Takže venku bude nejspíš trpět a vesele te kousne i tam. Navíc nechat hovvenku v mrazivých nocích, pokud je fakt malý, je vstupenka do pekla vzhledem k jeho věku a zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
15.3.22 08:20

Nevím, jestli s tím někdo, kdo ti to radil, má přímou zkušenost, ale podle mě to neuhlídáš zhruba od roka, kdy dítě začne chodit. Mezi klec a šprušle dvířek ti klidně strčí ruku. To bys nedělala nic jiného. Kdysi jsem se dala u veterináře do řeči s paní, ke které se přistěhovala dcera s vnoučaty a ona měla malého kousavého psa. Po několika incidentech nosil celodenně plastový košík. Radost z toho neměl nikdo :-( Bylo to náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 15:53
@Anonymní píše:
Zdravím, máme doma cca 13 leteho psa malého vzrůstu, kterého jsme si brali cca před 10 lety z útulku. Nejdříve se jevil jako hodný a velmi energetický pes s potitivní povahou. Postupem času však začal na světlo vytahovat své kostlivce. Nevím čím vším si prošel, ale vím, že rozhodně nebyl socializovaný a nesnese se s ostatními psy. Žije s námi v RD se zahradou, ale je zvyklý být s námi doma a spát s námi v posteli. Postupem času jsme také zjistili, že má velmi specifickou povahu a je to velký svéráz. Poté jsme objevili jeho velmi temnou a nevyzpitatelnou stránku. Po nějaký čas se chová jako ten nejlepší mazlík na světě, kdy si na něj může člověk pomalu lehnout a jemu je to fuk a pak z ničeho nic zaútočí a kousne. Tyto intervaly jsou různé, někdy to udělá po půl roce, jindy po měsíci a jindy po roce. Absolutně nechápu a nevím, proč to dělá a vždy poté ví, že má průšvih a dělat to nesmí. Situace kdy k útoku dojde jsou různé a nemají nějakou zjevnou nebo společnou příčinu. K útoku navíc dojde zcela náhle bez jakéhokoli předchozího varování, vrčení či varovných pohledů. Zatím vždy zaútočil pouze na mě, nevím proč. Starám se o něj a krmím ho. Nechápu to. I přes tohle všechno mám k němu nesmírně blízký vztah a tak nad ním i přes to všechno držím ochranou ruku. Nyní se nám však natodil náš malý syn. Pes ho zatím ignoruje, ale já vím, že to není vhodný pes k dětem a vím, že s malým nesmí nikdy přijít do styku. Jen nevím jak to vyřešit. Je samozřejmé, že je syn na prvním místě, ale psa se vzdát nechci v žádném případě. Jak byste situaci řešili? Nechci nic riskovat, ale ani se vzdát chlupatého člena rodiny.

mám psa co nesnáší děti, je mu 6, takže nějaká šance, že se to kdy změní není a navíc je to ROTVAJLER, váží 46 kilo. Dceři budou v květnu 3 a žije. Bez zranění. Pes nemá rád děti stále, naši dceru toleruje, přijde se pomazlit (asi tak 3 vteřiny, což už je na něj výkon) a jde si zase po svých. Občas má světlejší chvilky, jakože hra, ale to mi spíš přijde, že jí loví jako mončičáka.

Já jsem tu od toho, abych dohlédla že pes:

• má stejně pozornosti a vycházek jako před tím
  • psovi se náhle nezměnila pravidla s příchodem dítěte
  • absolutně bezprecedentně dohlížím na to, aby nebyl s dcerou sám, nevěřím, že by pes zaútočil bez důvodu, to ona má hovězí nápady, i když jí to říkám, no 5× denně určitě
  • od doby kdy má dcera rozum jí vštěpuji základní principy, a to dennodenně (za psem nechodí, psa nemazlí, na psa nemluví, když pes žere nesmí k němu, když pes leží na svém pelechu nesmí k němu)
  • mazlit a hladit jenom se mnou

Je to náročné, ale nikdy bych nedala pryč parťáka, jen proto, že jsem se najednou rozhodla mít dítě. Je to moje zodpovědnost, je to únavné, je to náročné, ale jde to.

Příspěvek upraven 15.03.22 v 15:54

• Citovat
  • Nahlásit
43694
15.3.22 15:54
@Janee19 píše:
To ale ten pes nepochopí, ze je to trest za …. Takže venku bude nejspíš trpět a vesele te kousne i tam. Navíc nechat hovvenku v mrazivých nocích, pokud je fakt malý, je vstupenka do pekla vzhledem k jeho věku a zdraví.

Tak jestli je agresivní už nějakou dobu, mazení a ťuťuťu taky nezabírá. A teď je ram malé bezbranné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43694
15.3.22 15:56
@Anonymní píše:
mám psa co nesnáší děti, je mu 6, takže nějaká šance, že se to kdy změní není a navíc je to ROTVAJLER, váží 46 kilo. Dceři budou v květnu 3 a žije. Bez zranění. Pes nemá rád děti stále, naši dceru toleruje, přijde se pomazlit (asi tak 3 vteřiny, což už je na něj výkon) a jde si zase po svých. Občas má světlejší chvilky, jakože hra, ale to mi spíš přijde, že jí loví jako mončičáka.

Já jsem tu od toho, abych dohlédla že pes:

• má stejně pozornosti a vycházek jako před tím
  • psovi se náhle nezměnila pravidla s příchodem dítěte
  • absolutně bezprecedentně dohlížím na to, aby nebyl s dcerou sám, nevěřím, že by pes zaútočil bez důvodu, to ona má hovězí nápady, i když jí to říkám, no 5× denně určitě
  • od doby kdy má dcera rozum jí vštěpuji základní principy, a to dennodenně (za psem nechodí, psa nemazlí, na psa nemluví, když pes žere nesmí k němu, když pes leží na svém pelechu nesmí k němu)
  • mazlit a hladit jenom se mnou

Je to náročné, ale nikdy bych nedala pryč parťáka, jen proto, že jsem se najednou rozhodla mít dítě. Je to moje zodpovědnost, je to únavné, je to náročné, ale jde to.

Příspěvek upraven 15.03.22 v 15:54

Parťák, co tě bez varování hryzne? Člověk psa vede, není to kámoš. Pes má být v podřízené pozici, ne brácha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 16:05
@Russet píše:
Parťák, co tě bez varování hryzne? Člověk psa vede, není to kámoš. Pes má být v podřízené pozici, ne brácha.

Pes ale vysílá varovné signály, to, že je někdo palice dubová a o psech ví maximálně jen to, že má zuby a čtyři nohy, za to já už nemohu. Můj pes není útočná je.ka, vždycky varuje. Na mě by si toto nedovolil, v životě jsem s ním neměla ani ve vypjatých situacích konflikt, ale malé dítě pro psa není a nikdy nebude nadřazený jedinec, a to ať si encyklopedie píšou co chcou. Dítě je pro psa na stejné úrovni jako štěně, a tak s ním jedná / usměrňuje ho. Myslet si, že dospělý pes bude brát 2 leté dítě jako sobě nadřazeného… to snad nemůžeš myslet vážně?

Od toho jsem tam já - ten šéf co ho usměrní, ale je potřeba mít nastavená pravidla i s směrem od dítěte ke psovi. Tohle je můj 7 pes a jediný, který nemá rád děti, je to prostě v něm. Podle toho se musíš zařídit.

• Citovat
  • Nahlásit
20655
16.3.22 03:34
@Anonymní píše: …vždy poté ví, že má průšvih a dělat to nesmí. …

Tohle je nesmysl, na to zapomen. Psi takto nepremysli, nepolidstuj ho.
Jak pri/po konfliktu reagujes?

Spani psa v posteli je s ditetem spis neprakticke, nez ze by to melo jakykoliv vyznam ohledne mista ve smecce.

Musis to proste osefovat, aby se k sobe pes a dite nedostali bez dozoru, to je cele. Resila bych ohradkou, posilanim na misto, rezimem ohledne pobytu na zahrade/doma. Dat psovi najevo, ze dite resis ty a on to nema v kompetenci. Podporovat nevsimavost k diteti a trenovat odchod psa z neprijemne situace.
Jakmile najedete na nejaky predvidatelny system, bude to fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat