Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
@Anonymní píše: Více
Co s tím?
V prvé řadě bych kontaktovala pediatra.
Problém v prsu nezpůsobuje zelenou stolici dítěte.
@Anonymní píše: Více
V očkovacím průkazu máš barvy stoliček, porovnej s tím.
Na rychlý tok mléka je nejlepší kojit v biologické poloze, savčí, chceš-li. Pogůgli jak na to, bylo to to jediné, co pomohlo nám. ![]()
Zelená stolice bývá, když dítě pije jen mléko bohaté na cukry (to teče jako první), pokud pije i to bohaté na tuky, stolice má klasickou žlutou barvu. Potom je lepší kojit jen z jednoho prsu a z další až při dalším kojení.
Zdravím,
mám doma 5ti týdenní holčičku. Poslední tři dny se začala vztekat u prsa. Často se přehltá, dusí nebo kucká. Pak ublinkává i ze se spaní. Mléka mám dostatek, možná až přebytek. (Za pár minut odsaji i 60ml) Myslím, že mám rychlý tok mléka a jí to prostě vadí. Poslední kontrola dva týdny zpět a krásný přírustek váhy. Mokrých plen za den je požehnaně. Stolice teď byla za den víc zelenější ale žlutá je minimálně jednou, i dvakrát denně. K věci, i když před kojením odstříkám 3 minutky, prso stále spíš stříká než teče. Moje LP mi řekla, že mám kontaktovat lékaře kvůli tomu, že teď měla spíš zelenou stolici a že ublinkává. Vyřadit mléčné produkty, že by se mohlo jednat o ABMK (jsem intolerantní na laktózu, mléčné skoro nejím😀). Já si myslím, že je problém v prsu, ne v dítěti. Když vydržíme kojení je normálně hravá a neplače. Budí se každé 3 hodiny na kojení. Nějaké rady, co s tím?