Novorozenec a pocit prázdných prsou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klerish
Kecalka 216 příspěvků 18.08.19 19:22
Novorozenec a pocit prázdných prsou

Prosím, chci kojit..
Třetí den po porodu se mi mooc nalila prsa, trvalo to 2-3dny než pnutí ustoupilo. Kojila jsem jedno prso, malý byl spokojený, stačilo mu. Teď mi prsa povolily, mám pocit, že jsou „vycucnute“. Pred chvilkou jsem kojila a maly zacal po chvili jen dundat, jak jsem ho dala od prsa, byl uplakany, prso jsem zkusila odstrikat rukou a jen par zlutych kapek, dala jsem mu druhe prso, dopil se a byl spokojeny. Jak mam zase mlicko navysit? Mam ho kojit z obou prsou, aby se tvorba mlika navysila? Pres den kojim po 2-3 hodinach, v noci po 3. Plenky ma pocurane, kaka.. Ja piju kojici caj, meltu, 2× denne homeopatika. Miminko má týden.

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12170 příspěvků 18.08.19 19:26

To je normální, že prsa nejsou tolik nalitá jako ty první dny. Mimčo si vytáhne co potřebuje, hlavně se nenervuj, hodně pij, můžeš si prsa nahřávat a masírovat. Já střídám na každé kojení jiné. Můžeš zkusit i odsávačku, to taky stimuluje tvorbu Mléka

K92
Kecalka 404 příspěvků 18.08.19 19:28

Děláš to správně, prostě pokračuj tak jako do teď. Tvorba mlíka se za chvíli upraví podle potřeb tvého dítěte. Jestli má dost počůraných plínek a přibírá, tak je vše v pořádku. Hlavně se moc nezkoumej a nestresuj. Chce to kojit, kojit, kojit.

BelAir
Kecalka 156 příspěvků 18.08.19 19:35

Hlavně buď v klidu, mne malá od začátku prostě pije každé kojení z obou prsou. Pribira tabulkove a bude mít 6m a mliko ji zatím stačí ;).

chaela
Závislačka 2506 příspěvků 18.08.19 19:45

Taky mám právě týdenní mimino a prsa konečně povolily, splaskly a nebolí. Mlíka je ale pořád dost, ono to tak jen vypadá, když už nemáme ty melouny :) neboj, koj jak bude prcek. chtit, klidně z obou a ono se to ustálí.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 18.08.19 19:49

Kojila jsem dle potreby- jednu dobu i z obou prsou. Pokracuj v tom, co delas ;) :palec:

klerish
Kecalka 216 příspěvků 18.08.19 19:57

Strašně moc vám děkuju! Hned jsem klidnější :-)

andelka83
Generální žvanilka 21204 příspěvků 18.08.19 20:20

Kojila bych z obou prsou. Po vypití jednoho nabídnout druhé, buď si dá nebo ne. A tím pak zase začít při dalším kojení. Bude to dobrý neboj.

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 18.08.19 20:32

To je normální, stridej prsa, nabízejí častěji a hooodne odpočívej, pij tekutiny. Mě se po malém spánku( byla jsem dost unavená) přes den s dítětem vždy prsa nalila lépe, než když se přes den honíš s domácími pracemi.

klerish
Kecalka 216 příspěvků 18.08.19 21:28

Ano, dá si teď z obou prsou, tak snad se množství navýší. Měla jsem strach, že o mlíko přicházím.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 18.08.19 22:03

@andelka83 přesně tak jsem to dělala taky :) a ještě z toho prvního „vycucnutyho“ doodstrikala ten zbytecek do mrazáku do zásoby :) takhle jsem postupně plnila zamrazenou skleničku s mlikem jednu po druhé :)

Váš příspěvek
Reklama