Novorozenecké křeče

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5378
20.11.22 22:59
@Darkus1 píše:
Dobrý den. Jak jsem již dříve psal, u našeho syna se jednalo o záškuby novorozence při spánku, neboli přesněji spánkové mioklony. Projevovali se tak, že při při probouzení nebo jen lehkým spánku škubal ručičkama někdy i nožičkama. Pokud máte podobné projevy, tak si myslím, že Vás můžu uklidnit. Dopadlo to tak, že nás propustili, jelikož všechny testy byly negativní a byli jsme na dvou kontrolách po dvou měsících. Záškuby se po dvou měsících narození zcela vytratily a teď máme silnýho zdrávýho a šikovnýho kluka. Nikdo nám nedokázal říct, čím to bylo. Podle mě to může být shoda neštastných náhod. Příklad: rodili jsme poprvé a porod trval jen hodinu, mohlo to být na to miminko šok, když je porod moc dlouhý, tak to může být také příčina. Kdo ví, hlavní je že se to vytratilo. Věřím, že až vaše miminko taky zesílí, tak se mu to samo vytratí.

Myslim si, že je to třeba způsobeno nedozralosti nervové soustavy. Vždyť i u dospělého se často stane, že sebou při usínání škubne, protože se mu třeba zda, že někam padá. Je to fáze spánku a u dětí to může teprve dozrávat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5378
20.11.22 23:02
@Pavlína13 píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Filípka, jak se mu daří? Jak nakonec křeče dopadly, stále bere léky, nebo křeče úplně vymizely? Mám syna Honzíka, včera mu byl 1rok. 4 den po porodu, který byl docela rychlý, bez komplikací, dostal tonicko-klonické křeče, které se stupňovaly. Veškeré vyšetření bylo negativní. strávil 1měsíc na JIP v Motole. Nasadili mu léky, Pyridoxin, Phaenomalleten a křeče se již neopakovaly. Léky bereme pořád, prý z nich vyroste, ale taková ta nejistota a strach je tu pořád. Když budete mít chvilinku, prosím písněte, jak se u vás situace vyvinula. Děkuji a Fílípkovi jen to nejlepší. Pavlína

Pyridoxin je vitamín B. Ano, i ten pomáhá na nervovou soustavu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
201
20.11.22 23:21

Dobrý den, moc mě mrzí stav vaší holčičky.
Doufám že bude brzy vše v pořádku

Náš Tomášek byl 3 týdny na JIP, dostával phenemaleten a měl problémy s okysličením. Po 3 týdnech kdy mu postupně snižovali léky na takovou míru, kdy byl funkční, neměl křeče, naučil se pít z láhve a měl již dobré okysličení nás propustili z JIP. Byli jsme ještě 4 dny na sledování na odd. Neurologie a když bylo vše bez komplikací tak jsme šli domů.

Stále užíval léky. Snad 3× denně půlku tablety ( už přesně nevím).
Byl sledován na neurologii, pravidelné záznamy EEG a kontroly lékaře pokud krevní testy po dobu užívání léků. Křeče ani jiné problémy doma neměl.
Kolem 5. měsíce jsme začali postupně vysazovat léky. Velmi pomalu.
V půl roce jeho života byl bez léků, ale stále sledován až do 1 roku, kdy ho neurolog oficiálně prohlásil za zdravého.

Vývoj to nijak neovlivnilo, je normální ve všech ohledech. Zdravý, veselý, zlobivý kluk

Když se budete chtít na něco zeptat, ráda odpovím. Snad vám to přinese trochu naděje a úlevy.

Držím palce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.22 10:23

@Terezka-95- to nás moc těší, ze u vás vše dopadlo v pořádku, a přejeme mnoho zdraví ještě do dalších let 😊 doufám, ze budeme mít stejný konec 😊
Každopádně bych na vás ještě par otázek měla. Jak dlouho u vás křeče pretrvavali na JIP, a jak vypada nález na mozecku? chodili jste části na ultrazvuk? Cvičite vojtovku? Hrozili vám taky, ze muže nastat porucha psychomotorickeho vývoje? Nás taky přesně na její mesic propustili domu, skoro tři týdny na JIP a pak něco přes týden na neonatologickem oddělení, kde ji vysazovali ten phenofarbital nebo jak se to píše a máme tedy keprru sirup který bere co 12 hodin a pyridoxin. Máme pravé doktoru až do příštího roku do května, ultrazvuky hlavicky, magnetickou rezonanci, odběry na hladiny, neurologické vyšetření EEG a podobně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
201
21.11.22 11:25

@Martinka19942001 moc děkujeme a pevně doufáme, že to u vás bude stejně ❤️️
Křeče měl jen první týden asi. Že začátku silnější, pak už měl dle doktoři jen takovy zahleděný pohled a pokles toho okysličení.

Byl na rezonanci jen jednou, tam právě odhalili to krvácení.
Ohledně toho nálezu pouze řekli, že se jednalo o krvácení v pravé dutině lebeční, že to udělalo něco jako modřinu a dále se to nezhorsilo.
Pak už nebyl a dělali mu jen EEG. Kontroly asi jednou za 2 měsíce tuším.

Vojtovka nebyla potřeba.
Nám nehrozili ničím, spíš nebyli schopni říct jestli bude mít problémy s vývojem nebo ne. Takže mi byli spíše v nevědomosti
Vyvíjel se v pořádku. Něco mu šlo lépe, něco mu trvalo, ale dle dětské i neurologa vše v normách. Např. Chodit se naučit až v 15ti měsících. Akorát s lezením jsme mu trochu pomohli, sám na to nepřišel, bavilo ho plazení. Ale žádné rehabilitace nic, jen rady od naší laktační poradkyne (zároveň zdrav. Sestra).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek