Nulsora a leidenská mutace, pomoc

Anonymní
6.10.20 18:37

Nulsora a leidenská mut.

Dobrý den, nevím teď kde bych se mohla poradit tak zkusím tady.
Po nehodě jsem požila tabletku Nulsora, asi do 5h po styku. Mám ale Leidentskou mutaci lehčí formy (heterozygotní), je mi 18, jinak jsem zdravá, pohyb dostatečný, snažím se teď víc pít. Ale i tak, myslíte že je velké riziko trombozy? Snažím se pozorovat příznaky, už od toho uběhly 3 dny. Samozřejmě je to ojedinělá situace, nikdy dřív jsem antikoncepci nebrala. Ale stalo se, nevěděla jsem co dělat, mojí sestře se stalo něco podobného tak jsem použila podobná opatření. Případně jestli nemáte nějaký odhad do jaké doby se obávat že se něco stane? Z těla už by vše mělo být pryč… tak.

A prosím, ač možná hloupě, neútočte…nejsem teď v úplně nejlepším psych. rozpoložení a nevím co bych dělala. A do budoucna udělám vše pro to aby se to neopakovalo, ač to někdy nejde uplně ovlivnit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19129
6.10.20 18:47

V pribalovem letaku se o mozne kontraindikaci k porucham srazeni nemluvi. Je to jako antikoncepce - ber to tak, ze spousta zen ji bere a o mutaci nevi. Ja mutaci mam a nez se na to prislo, antikoncepci jsem brala 10 let. Tak bych se nebala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64113
6.10.20 19:15

O něco vyšší riziko je. Ale je to čistý gestagen
Ty nejsou tak rizikové. Na druhou stranu je to vcelku slupka. Co se spíš obrátit na toho hematologa, který se o tebe stará? Třeba by zvážil to prekryt injekcema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
6.10.20 19:50

@LindaPraha Asi to vidím moc černě. Ale zase je to asi silnější dávka než v normální antikoncepci… tak snad máte pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
6.10.20 19:53

@Lama Lama
No, já žádného asi ani nemám, bylo mi to zjištěno už po narození, dostala jsem kartičku a pak se to nějak neřešilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19129
6.10.20 20:52

Ja myslim, ze kuracka berouci antikoncepci to riziko ma tedy vyssi. Tohle je jednorazove. Tak si zavolej na gyndu a poptej se tam, kdyz nemas hematologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama