Antikoncepce pro dceru

27023
6.10.20 13:23

Antikoncepce pro dceru

Ahoj všem,

zatím mám dceru malou… ale už se trochu zaobírám tématem antikoncepce pro ni.

Sama antikoncepci neberu a jsem dost rozpolcená ohledně dcery. Každá chceme pro své dítě to nejlepší - hormonální antikoncepce to podle mě není. Na druhou stranu nechci spoléhat na to, že si nějaký mladý vocas při první zkušenosti s mou dcerou nasadí kondom :roll:

Prosím zkušené matky pubertálních dcer - jak jste toto řešily? Hormonální antikoncepci ano či ne? :nevim: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9523
6.10.20 13:33

Mám maličkatou dceru, ale jak jsem přečetla tvůj příspěvek…sama nevím, co je to nejlepší :think: počkám si na názory ostatních

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
6.10.20 13:34

Já mám dceru taky ještě malou, ale za sebe říkám, zlatá moje mamka, která mi sama navrhla, zda HA nechci začít brát (v 16ti) a nedělala kolem toho divadlo. Stejně jsem se ještě jistila kondomem (v tomto věku jsem s ním samozřejmě moc neuměla a trochu se i styděla, takže musel muž), ale nechávat to čistě na nějakém nezkušeném klukovi jako jediný způsob antikoncepce-to mi přijde jako dost blbý nápad. Navíc ti mladí jsou často dost nedisciplinovaní, valej holkám do hlavy jak ho včas vytáhnou atd :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
6.10.20 13:37

Za sebe si myslím, že je lepší brát antikoncepci v těch pubertálních začátcích, protože spoléhat na puboše, že si dají pozor se nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
6.10.20 13:38

@FreeLady12
Dceři, která by vedla pravidelný sexuální život bych asi HA dovolila. Ale začala bych tím, že víc ji ochrání kondom. Před pohlavními nemocemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
6.10.20 13:38

Tak především musíš poučit dceru ty, aby bez kondomu nesexovala. A trochu se ti divím. Bojíš se těhotenství, ale toho, že tvoje dcera chytne kde co a při nejhorším AIDS ne?

Jinak svojí dceru nejdřív poucim, a pokud bude chtít ha, pak to budu respektovat. Ale za domluvy, že budou používat kondom a ha bude jen pro případ, že kondom selže. Alespoň do doby, kdy nebude spát s každým mladým vocasem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27023
6.10.20 13:39
@unuděná píše:

No přesně… silně pochybuji, že se najde zodovědný kluk. Z dnešní mládeže jsem dost vyděšená (jsem to napslaa jak nějaká stará bába), ale prostě ta nezodpovědnost z nich jenom čiší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27023
6.10.20 13:43
@P4ja píše:
Tak především musíš poučit dceru ty, aby bez kondomu nesexovala. A trochu se ti divím. Bojíš se těhotenství, ale toho, že tvoje dcera chytne kde co a při nejhorším AIDS ne?Jinak svojí dceru nejdřív poucim, a pokud bude chtít ha, pak to budu respektovat. Ale za domluvy, že budou používat kondom a ha bude jen pro případ, že kondom selže. Alespoň do doby, kdy nebude spát s každým mladým vocasem.

To se mi nemusíš divit, samozřejmě, že se bojím i pohlavních chorob, ale psala jsem, že mám obavy, že si kondom ten kluk prostě nenasadí. Dcera bude samozřejmě poučena, ježišmarja - u nás to neni žádné tabu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
6.10.20 13:45
@FreeLady12 píše:
To se mi nemusíš divit, samozřejmě, že se bojím i pohlavních chorob, ale psala jsem, že mám obavy, že si kondom ten kluk prostě nenasadí. Dcera bude samozřejmě poučena, ježišmarja - u nás to neni žádné tabu. :kytka:

Já jsem zvědavá, jestli jako matka poznám ten správný čas, kdy o tomto dítě poučit - a to nejen dceru, ale i syna.. Příliš brzy může zbytečně vyděsit (pohlavní choroby), případně to jde jedním uchem tam, druhým ven, příliš pozdě je..no, příliš pozdě :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24043
6.10.20 13:51

Když si vzpomenu na sebe..tak radši HA kvůli těhotenství, a kondom ideálně k tomu kvůli pohlavním chorobám. Tedy záleží jaký bude mít sexuální život, jestli monogamní, delší vztahy, nebo bude přelétave testovat.
Též jsem první roky brala Ha, vysadila jsem před plánovaným těhotenstvím delší dobu a pak už jsem řešila antikoncepci jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27023
6.10.20 13:55
@unuděná píše:
Já jsem zvědavá, jestli jako matka poznám ten správný čas, kdy o tomto dítě poučit - a to nejen dceru, ale i syna.. Příliš brzy může zbytečně vyděsit (pohlavní choroby), případně to jde jedním uchem tam, druhým ven, příliš pozdě je..no, příliš pozdě :nevim: :mrgreen:

Já to plánuji kolem 12. roku

My jsme v sedmé třídě na lyžáku už zkoušeli nějaké to osahávání a líbačky - předpokládám, že dnešní děcka to mají ještě posunuté… a kdo viděl dokument V SÍTI tak jako - „nevadí, že je mi 12?“ - a nevadí ty vade… jsem v šoku… už by s nima too - tentoooo… henteoný. No strašný :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
6.10.20 13:56

Já začala brát antikoncepci v 16 ti a určitě v tom podpořím i jednou svou dceru. Samozřejmě až bude mít kluka. Dobře zvolená nízkohormonální antikoncepce je dle mě lepší než spoléhat na toho kluka, který ji bude překecávat jak si umí dát pozor a s kondomem to není ono. Úvahy, že může chytit AIDS mi přijdou přehnané, určitě správně poučit, ale kolik takto nemocných znáte? Víc rizikoví jsou narkomané než sexuálně aktivní puberťáci. Jinak já za sebe brala antikoncepci od 16ti a při každém plánovaném dítku jsem celkem rychle otěhotněla. Teď čekám třetí, takže nezastávám názor, že hormony jsou zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
676
6.10.20 13:56

A kolík je tedy dceři, že to už řešíš? Kdo ví, co bude za 10-15 let na trhu s antikoncepcí nového. Mám kamarádky, co si počkaly na prvního kluka i na první sex do 19-20 a ty už si to fakt řešily samy bez maminky, nebo dcera bude na holky a pak už tě nechtěné těhotenství vůbec trápit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
6.10.20 13:59

Od 6.tridy jsme měli už nevím název předmětu, :lol: prostě nějakou výchovu kde nás o tom poucovali. Museli jsme vypracovat různý prezentace, plakáty, na téma antikoncepce, pohlavní choroby, potrat. Jo, a učitelka nás učila navlikat kondom :lol: Být tebou ji pořídím normálně prášky, nespolehala bych na nasazení sprcky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
6.10.20 14:19
@FreeLady12 píše:
To se mi nemusíš divit, samozřejmě, že se bojím i pohlavních chorob, ale psala jsem, že mám obavy, že si kondom ten kluk prostě nenasadí. Dcera bude samozřejmě poučena, ježišmarja - u nás to neni žádné tabu. :kytka:

Tak to už bych se trochu zamyslela nad tím, jestli u nás není něco v nepořádku ohledně výchovy. Když bych měla strach, že si dcera vybere takového partnera, a hlavně mu to dovolí.. Vždyť bude skoro dospělá. A pokud tohle nezvládne ustát, tak by se měla zamyslet, jestli je vůbec na zodpovědný sexuální život připravená.

Nevím, asi jsem dospívala v jiné době. Ale tam moje ne platilo, i kdyby mně ten kluk vyhrožoval rozchodem nebo cokoli jiného. Možná si to jen teď nedovedeš představit. Nebo za ní chceš řešit něco, co si sama dávno ujasní ;) A dcera bude zodpovědná a tohle si pohlídá. :) A pak tu HA bude mít opravdu jen jako pojistku, kdyby se náhodou stala nehoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama