Reklama

O jménech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kvetinka.neznalka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:48
O jménech

Je originálnější Nela nebo Nina? A jsou pěkné zdvojené souhlásky viz Nella, Ellen? Co je v originále? A Stella je původně 2l? Platí karmická vibrace a Lenky jsou nešťastné?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:51
@kvetinka.nez­nalka píše:
Je originálnější Nela nebo Nina? A jsou pěkné zdvojené souhlásky viz Nella, Ellen? Co je v originále? A Stella je původně 2l? Platí karmická vibrace a Lenky jsou nešťastné?

8o nelibi se mi osobne ani jedno z tech co jsi napsala a o karmickej vibraci teda nevim ze by Lenky byly nestatsny mam jich kolem sebe mrak a jsou tezce happy a spokojene ;)

Markéta80
Hvězda diskuse 39287 příspěvků 05.01.17 10:52

@kvetinka.nez­nalka to vybereš jméno dle cizích lidí :roll: :roll:, my tedy vždy vybrali jméno co se nám líbí a názory ostatních nás nezajímali :lol: Taková Klotylda bude určitě originálnější, nebo dej Angelu to bude originalita sama :mrgreen: :mrgreen:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 05.01.17 10:56
@Markéta80 píše:
@kvetinka.nez­nalka to vybereš jméno dle cizích lidí :roll: :roll:, my tedy vždy vybrali jméno co se nám líbí a názory ostatních nás nezajímali :lol: Taková Klotylda bude určitě originálnější, nebo dej Angelu to bude originalita sama :mrgreen: :mrgreen:

Angelu nee, prosím! :mrgreen: :mrgreen:

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 05.01.17 10:56

Proc bych mela byt nestastna?

Markéta80
Hvězda diskuse 39287 příspěvků 05.01.17 11:00
@juliettee píše:
Angelu nee, prosím! :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: ale určitě by jich moc nebylo :mrgreen: :mrgreen:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 05.01.17 11:01
@Markéta80 píše: :mrgreen: :mrgreen: ale určitě by jich moc nebylo :mrgreen: :mrgreen:

No to si piš, že nebylo :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 05.01.17 11:04

Taky rozhodně nešťastná nejsem.. A moje mamka taky ne.. To jsou zase bláboly :zed:

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 05.01.17 11:05

V roce 2015 dalo jméno Nela cca 1100 rodičů, Nella dalších 150, Nina asi 250 (ale je na vzestupu, v roce 2016 to bylo určitě víc).
Podívej se na www.kdejsme.cz, tam uvidíš rozložení a počet jmen z jednotlivých let. Zdvojené souhlásky mi přijdou směšné, pokud je u nás už jméno jen s jednou (např. fakt nechápu, co někoho vede k tomu dát Emma místo Ema, asi nerozumím karmickým vibracím).

LenkaNov 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 11:05

U Niny je velký problém s tím, že spousta dětí i některých dospělých ani neví, jak se správně vyslovuje :zed:

Lilikaspi
Závislačka 2569 příspěvků 05.01.17 11:34

Jsem Lenka a mozna asi jsem nestastna, ale nikdy jsem to neprisuzovala jmenu, mam obdobi ze se na me vsechno hrne a ostatnim vse vychazi, ze nic nemam a ostanim vse spadne do klina,…

elen-ka
Extra třída :D 11893 příspěvků 9 inzerátů 05.01.17 11:36
@LenkaNov píše:
U Niny je velký problém s tím, že spousta dětí i některých dospělých ani neví, jak se správně vyslovuje :zed:

A jak správně se to vyslovuje? Tomu moc nerozumím, vždyť dle mě na tom není nic těžkého, tak jak se to píše, ně?

Leppäkerttu
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 05.01.17 11:41

Originalni neni ani Nina ani Nela, obojich je vsude plno. Zdvojene souhlasky se mi osobne nelibi, obzvlast v kombinaci s ceskym prijmenim s hackama, carkama a -ova na konci. Zadnou nestastnou Lenku neznam.

soustruznice
Povídálka 46 příspěvků 05.01.17 11:46

@kvetinka.nez­nalka co se tyka te karmicke vibrace, tak na tu verim, sama mam docela nestastne jmeno Miluse a to vsude v knihach pisou, jak maji Miluse tezkou karmu a doporucuji jmeno nedavat nebo kdyz uz tak prejmenovat se. Docela vazne nad tim uvazuji :-(.

Lenky dle knihy maji taky tezke vibrace a karmicke zatizeni ve vztahu k jmenu k cemuz bych se priklanela, neznam ve svem okoli jedinou v pohode zijici Lenku :-). Mozna se tomu prisuzuje az moc velka vaha, ale na me to tedy sedi a na me kamaradky taky.

Stella je moc pekne jmeno.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 05.01.17 12:05

@kvetinka.nez­nalka Z tebou jmenovaných se mi líbí jen Nina. Sama jsem nad ní uvažovala, ale nenašla jsem pěkné oslovení.
Další jsou na mě taková momentální moderna, co se mi už pomalu protiví. A zdvojené? Lituju učitele a lidi na úřadech, když si dneska lidi ve jménech přidávají zdvojená písmena nebo písmeno h (Thobias, atd). Pak budou 5 žáků „stejného“ jména ve třídě, ale každý se bude psát jinak :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama