Jméno k Lucii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 09:43
Jméno k Lucii

Pěkný den, prosím o respektování anonymu. Díky.

Nikdy by mě nenapadlo, že založim diskuzi na hledání jména, ale jsem už zoufalá :zed: Muž říká, že mám hrozně moc požadavků, do kterých se on se svými návrhy absolutně nevleze a tím pádem se nedokážeme na ničem shodnout.

Termín mám uprostřed prázdnin, takže první co nechci, aby byl svátek dítěte v té době. Vypadá nám tedy manželova Kristýna. Dále nechci, aby jméno obsahovalo R, aby bylo extra dlouhé (vypadává Kateřina), aby mělo pěkné zdrobněliny pro použití v dospělosti (třeba u dvou dospělých Andreí se oběma říká i po třicítce Andrejko, pardon, ale pro mě šílený) a aby to nebyl nějaký extrém.

Příjmení je běžné, české, něco jako Novákovi. První dcera je Lucie, takže bych ráda, aby to i k tomu trochu ladilo.

Z mých návrhů Julie, Ela, Simona, Nela nebo Alice se mu nelíbí nic a navrhuje pro mě nepoužitelna jména jako Eleanora, Andrea, Kristýna… Už jsem i přemýšlela, že to dáme podle porodníka, ale co jsem koukala na stránky porodnice, mohl by z toho být Dušan nebo Damilila, což raději nee :mrgreen:

Pohlaví nevíme a vědět nebudeme, takže ve hře je tedy i jméno na kluka, tam by chtěl Honzu, kterých je na můj vkus až až… :roll:

Pomoc… :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26444 příspěvků 30.12.16 09:45

Můj favorit pro našeho druháka je Gábina (u nás tedy Gabriela - ty nechceš „R“)

A naše prvorozená se jmenuje Kamila (svátek 31.května) :kytka:

Jinak… Lucie - super jméno! Chválííím :oops: :palec: :mrgreen:

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 30.12.16 09:54

Kamarádka má prvorozenou Lucii a druhou dcerku NELU, říkala, že se to k sobě hodí - jako Lucka a Nelka :palec:…jinak Nela má svátek 2.2.

za sebe mluvit nemůžu - mám 2 kluky ;) a holčičí jména jsem měla vymyšlená úplně jiná než se tu píše - ale to je jiná věc ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 09:55
@FreeLady12 píše:
Můj favorit pro našeho druháka je Gábina (u nás tedy Gabriela - ty nechceš „R“)

A naše prvorozená se jmenuje Kamila (svátek 31.května) :kytka:

Jinak… Lucie - super jméno! Chválííím :oops: :palec: :mrgreen:

Gabriela je pěkný, ale je tam to R… Kamilu bych asi i dokázala vzít na milost :palec: Teď ještě vymyslel Tereza… :zed:

Xsvel
Kecalka 402 příspěvků 30.12.16 09:56

Lenka, Zuzana. Beru příklad z okolí :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 09:57
@Gerberka píše:
Kamarádka má prvorozenou Lucii a druhou dcerku NELU, říkala, že se to k sobě hodí - jako Lucka a Nelka :palec:…jinak Nela má svátek 2.2.za sebe mluvit nemůžu - mám 2 kluky ;) a holčičí jména jsem měla vymyšlená úplně jiná než se tu píše - ale to je jiná věc ;)

Jj, Nela je taky.mezi mými favority, teď koukám, že jsem ji nenapsala. Ale to je pro mojeho proste ‚fuj‘… Fakt mě s tím se*e

Radka1979
Závislačka 2838 příspěvků 30.12.16 09:58

Linda, Kamila, Sabina

svatecnice
Kelišová 6013 příspěvků 30.12.16 09:58

A co Magda (Majda)? Ale nevím, kdy má svátek teda..

Třesulka
Stálice 68 příspěvků 30.12.16 10:09

A co Eliska?(5.10) :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 10:09
@svatecnice píše:
A co Magda (Majda)? Ale nevím, kdy má svátek teda..

Bývalá :oops:

Holky a co na kluka..?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 10:10
@Třesulka píše:
A co Eliska?(5.10) :mavam:

Na to jsem alergická :oops: já vím že to se mnou není jednoduchý :zed:

Teď si vzal kalendář a že co teda Verča… Jo, to bych snad i přežila :nevim:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26444 příspěvků 30.12.16 10:13
@Anonymní píše:
Na to jsem alergická :oops: já vím že to se mnou není jednoduchý :zed:Teď si vzal kalendář a že co teda Verča… Jo, to bych snad i přežila :nevim:

Veronika? Vždyť je tam „R“ :D

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 30.12.16 10:14

Tak Verča - Veronika - ta má svátek tuším 7.2. - to by šlo s tím svátkem, aby to neměla zároveň s narozeninami, když bude červencová…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 10:15
@FreeLady12 píše:
Veronika? Vždyť je tam „R“ :D

Já vím… Ale furt lepší než Eleanor, i zdrobněliny jsou hezčí. Holce Kristýně se říká Kristo, to se mi ježí chlupy.

mamoch
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 30.12.16 10:15

Kamila - myslím optimální k tvým požadavkům :)) - k Lucii se pěkně hodí, je taková nadčasová, nikdy to nebyla a není hitovka a zní pěkně.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >