Reklama

Jméno Ráchel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tetka216
Nováček 10 příspěvků 26.12.16 20:22
Jméno Ráchel

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jméno Ráchel:
Dali byste ho?
Máte někdo holčičku s tímto jménem? Jak jí říkáte?
Ptám se jen tak ze zvědavosti. Za odpovědi děkuji.

Příspěvek upraven 26.12.16 v 20:32

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

atominnka
Generální žvanilka 21547 příspěvků 26.12.16 20:26

Nemám, ale klidně bych dala, moc se mi líbí. Ale nešlo by nám to k příjmení

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 26.12.16 20:26

Osobně bych toto jméno nedala, nelíbí se mi, ale každý máme jiný vkus. Jinak jednu Ráchel jsem znala a vždy jsme jí všichni oslovovali pouze Ráchel, žádné zdrobněliny ani jiné úpravy jména a co vím ani doma jí neříkali třeba Ráchelko ;)

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 12869 příspěvků 26.12.16 20:27

Poklud se nepletu, tak Ráchel pochází z hebrejštiny a význam toho jména je „ovce.“

Taciras
Extra třída :D 10806 příspěvků 26.12.16 20:31

Nedala bych, asociuje mi to tu sousedku z Alfa, jestli si ten seriál ještě někdo pamatuje :lol:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9969 příspěvků 26.12.16 20:36

Mně přijde, že to je to tak nějak „deklarovaně“ židovské. Třeba u Jakuba nebo Davida mě jako první nenapadne „máte židovské kořeny?“, ale když se dítě jmenuje Ruben, holka Sára, Ráchel nebo Rebeka, tak mě to napadne. (Je to stejné jako mě u Jessici napadne, jestli některý rodič není Američan, u Dimitrije, jestli není Rus nebo Ukrajinec, nebo u Eržiky, jestli nemá maďarské nebo romské kořeny.)

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 6 inzerátů 26.12.16 20:37

Nemám, a ani bych nedala :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44204 příspěvků 26.12.16 20:39

Mi se líbí v tom základním tvaru, ale připrav se na fakt, že lidi okolo budou mít potřebu hledat varianty jména, zdrobnovat, komolit na patvary a tehdy by mi vadilo i to Rachelinko atd.

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 26.12.16 20:43

Rachel ma moje spoluzacka ze zakladky, mne se to jmeno hodne libi, skvela volba, urcite bych dala.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9565 příspěvků 26.12.16 20:48

Nelíbí, takže bych nedala ;) jmenovala se tak holcicka, kterou měla pani ze sousedního pokoje v porodnici :)

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 26.12.16 20:48

Jmeno jako takové se mi moc libi - ale nedala bych ho. Pokud k němu člověk nemá typicky Zidovske příjmení (a to ještě v nepřechylenem tvaru), působí to na me smesne.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47749 příspěvků 26.12.16 20:53

Jméno se mi hodně líbí, ale nedala bych ho k českému příjmení, nehodí se mi k tomu :kytka:

Aotearoa
Závislačka 4257 příspěvků 26.12.16 20:53

Libi se mi, ale nedala bych ho, protoze nelze pekne zdrobňovat.

Sany80s
Kelišová 6263 příspěvků 26.12.16 20:57

Nedala, nejsem židovka. Jinak mi přijde celkem pěkné, jen nemá hezké zdrobněliny.

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 26.12.16 21:04

Jméno je židovského původu a mě se líbí přesto že židovka nejsem…klidně bych dala :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama