Obarvení kalhotek džínami - jak je vyprat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tynkkaa
Nováček 1 příspěvek 05.11.18 22:09
Obarvení kalhotek džínami

Ahoj holky :mavam: Stala se mi taková nepříjemná věc. Od přítele jsem před pár dny dostala nové bílé CK prádlo, dnes jsem ho měla na sobě, spolu s černými džíny, které bohužel pustily a na kalhotkách je teď jakoby ošoupaná ta černá barva z kalhot. Znovu podotýkám že kalhotky jsou bílé a jde to docela dost vidět :roll: :D Takže bych se vás chtěla zeptat, jestli máte nějaké fígle jak se něčeho takového zbavit, popř. zesvětlit, nebo je to zničené? :( Nevím jestli bude stačit klasické vyprání, i přesto že na cedulkách je pouze ruční praní. Dost by mě to mrzelo kdybych o to prádlo přišla…
Moc díky za každou odpověď :srdce:

Reakce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 05.11.18 22:14

Kup si žlučové mýdlo (ne Jelena, opravdu žlučové), nejdřív namoč prádlo na pár hodin do vody (ne horké), můžeš přidat trochu sody na praní nebo třeba kapku šamponu, potom tím žlučovým mýdlem potři a promni ty skvrny a zas nech pár hodin namočené, aby to na sobě mělo napatlané to mýdlo. Pak to ve vlažné vodě ručně proper a důkladně mýdlo vypláchni, mělo by to pustit, řekla bych. :nevim:

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 05.11.18 22:22

Ještě funguje kypřící prášek do pečiva…vlažná voda, 3 prdopeče a přes noc je nechat máchat…vybělí.

veria
Generální žvanilka 23583 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 23:10
@Janakatabara píše:
Ještě funguje kypřící prášek do pečiva…vlažná voda, 3 prdopeče a přes noc je nechat máchat…vybělí.

Já si takto obarvila bílé prádlo (bodycka atd), pac se mi do prádla primichal modrý ručník který pustil barvu. Bodycka jsou tedy místo bílé svetlounce modrá. Myslíš ze by tento postup taky fungoval? Vlastně i jedla soda by se dala použit ze.

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 06.11.18 06:45

@veria já měla bilocerne šaty, černá pustila do bílé a prdopeče to zachránily…ale asi máš pravdu, je to o sodě

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >