Obarvení kalhotek džínami - jak je vyprat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tynkkaa
Nováček 1 příspěvek 05.11.18 22:09
Obarvení kalhotek džínami

Ahoj holky :mavam: Stala se mi taková nepříjemná věc. Od přítele jsem před pár dny dostala nové bílé CK prádlo, dnes jsem ho měla na sobě, spolu s černými džíny, které bohužel pustily a na kalhotkách je teď jakoby ošoupaná ta černá barva z kalhot. Znovu podotýkám že kalhotky jsou bílé a jde to docela dost vidět :roll: :D Takže bych se vás chtěla zeptat, jestli máte nějaké fígle jak se něčeho takového zbavit, popř. zesvětlit, nebo je to zničené? :( Nevím jestli bude stačit klasické vyprání, i přesto že na cedulkách je pouze ruční praní. Dost by mě to mrzelo kdybych o to prádlo přišla…
Moc díky za každou odpověď :srdce:

Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 05.11.18 22:14

Kup si žlučové mýdlo (ne Jelena, opravdu žlučové), nejdřív namoč prádlo na pár hodin do vody (ne horké), můžeš přidat trochu sody na praní nebo třeba kapku šamponu, potom tím žlučovým mýdlem potři a promni ty skvrny a zas nech pár hodin namočené, aby to na sobě mělo napatlané to mýdlo. Pak to ve vlažné vodě ručně proper a důkladně mýdlo vypláchni, mělo by to pustit, řekla bych. :nevim:

Janakatabara
Kecalka 178 příspěvků 05.11.18 22:22

Ještě funguje kypřící prášek do pečiva…vlažná voda, 3 prdopeče a přes noc je nechat máchat…vybělí.

veria
Generální žvanilka 24000 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 23:10
@Janakatabara píše:
Ještě funguje kypřící prášek do pečiva…vlažná voda, 3 prdopeče a přes noc je nechat máchat…vybělí.

Já si takto obarvila bílé prádlo (bodycka atd), pac se mi do prádla primichal modrý ručník který pustil barvu. Bodycka jsou tedy místo bílé svetlounce modrá. Myslíš ze by tento postup taky fungoval? Vlastně i jedla soda by se dala použit ze.

Janakatabara
Kecalka 178 příspěvků 06.11.18 06:45

@veria já měla bilocerne šaty, černá pustila do bílé a prdopeče to zachránily…ale asi máš pravdu, je to o sodě

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >