Občanka pro miminko, nebo pas

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 16:41
Občanka pro miminko nebo pas

Ahoj holky, planuji miminku udělat pas když se narodí.. ale když jsem to tak četla na internetě tak se dá i občanský průkaz pro novorozence.. já jsem byla v tom ze občanka je až od 15 :D prosím..myslíte že je lepší ten pas nebo občanka? Máte někdo zkušenosti? :D díky..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 16:44

Dělala bych pas, pokud je šance, že pojedete mimo EU :palec:

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.07.19 16:45

Záleží kam máš v plánu cestovat. Dokud jsme s dítětem nejezdila mimo schengenský prostor, tak jsme měli jenom občanku. Teď už má pár let i pas. Občanka má výhodu, že je skladnější, takže ji mám pořád v peněžence a nestane se, že bych na nějakém výletu v blízkosti hranic řešila problém, že nemůžeme k sousedům. Navíc se dá hůř zničit :D

Kriss Tina
Extra třída :D 11733 příspěvků 24.07.19 16:45

Záleží kam chcete jezdit. Do zemí kam stačí občanka tobě, staci i mimcu. Já dělala občanku teď dvoumesicnimu, protože jedem na slovensko, tam mu občanka stačí, v dohledné době žádnou exotiku kam by musel mít pas neplánujem. Občanka je levnější. Ale jenom taková ráda ze zkušenosti, jestli plánuješ dělat občanku dítěti třeba hned v šestinedělí (jako sem dělala já), tak ho nech vyfotit někde v klidu u fotografa, kde dělají průkazové foto. Já ho fotila přímo na úřadě a jestli sem byla zpocenejsi já nebo ta úřednice, než sme ho nějak vyfotily, aby to prošlo na doklad a ještě sem tam hodinu zdrzovala :D

Příspěvek upraven 24.07.19 v 16:46

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 16:45

@Bídžej nad tím jsem taky přemýšlela.. ale zatím budeme jezdit jen max na Slovensko :D potřebovala by jsem to udělat co nejdřív totiž po porodu.. tak co bude lepší.. :D

JR85
Kecalka 389 příspěvků 24.07.19 16:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, planuji miminku udělat pas když se narodí.. ale když jsem to tak četla na internetě tak se dá i občanský průkaz pro novorozence.. já jsem byla v tom ze občanka je až od 15 :D prosím..myslíte že je lepší ten pas nebo občanka? Máte někdo zkušenosti? :D díky..

Záleží kam budete cestovat ;)

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 24.07.19 16:46

Dle toho, kam máte v plánu cestovat. Na jedno dítě mám OP, na druhé pas a až pas vyprší, necháp taky OP. Jen proto, že se mi líp nosí u sebe (v Praze je to „jízdné zdarma“). Ale my s dětma vyjedem max. do sousedních zemí. Jinak pas stovka, OP pade, ale to už nehraje roli, čekačky podobné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 16:47

@Kriss Tina ano, chtěla bych co nejdřív se bude dát :D takže asi to uděláme jak říkáš někde u fotografa..

Kriss Tina
Extra třída :D 11733 příspěvků 24.07.19 16:55

Ono je nejhorší, že ty doklady plati, dokud si je tam to dítě podobný, náš se už teď během toho měsíce docela změnil, že si tam není zrovna podobnej :D až pojedem v zimě (to mu bude přes půl roku) budu muset dělat doklad nový (nehodlám riskovat pak někde za hranicema dohady jestli je to to samé dítě jako na fotce, pac mezi měsíčním a půl ročním dítětem je rozdíl velký, že už se to dítě neda identifikovat) :D

Janli
Echt Kelišová 9893 příspěvků 24.07.19 16:55

Mám oboje. Když už jsem si dala tu práci a došla na úřad… Občanka je skladná, hodí se mi i když dítěti nevěří věk. Ve čtyřech letech vypadá tak na sedm. A pas mám v záloze, kdyby jsme měli na rychlo někam vyrazit. Radši ať mi za stovku leží doma, než ho pak dělat narychlo…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 17:04
@Anonymní píše:
@Bídžej nad tím jsem taky přemýšlela.. ale zatím budeme jezdit jen max na Slovensko :D potřebovala by jsem to udělat co nejdřív totiž po porodu.. tak co bude lepší.. :D

Na Slovensko občanku ani pas nepotřebuješ, jezdíme s malým taky a dopravci to berou jako ČR :palec:

blumen
Hvězda diskuse 53653 příspěvků 24.07.19 17:06
@Anonymní píše:
@Bídžej nad tím jsem taky přemýšlela.. ale zatím budeme jezdit jen max na Slovensko :D potřebovala by jsem to udělat co nejdřív totiž po porodu.. tak co bude lepší.. :D

My delali obcanku. Jinak do 15 neplati. Pokud se zmeni rapidne podoba (a to zmeni), tak nejpozdeji za 2 roky budete delat novou. Pas jsme delali pak pozdeji.

zuza92
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 24.07.19 17:07

Mám oboje jak pro sebe tak pro dceru. Pokud jedeme jen Slovensko, Rakousko beru OP dál jako Chorvatsko, Itálie beru radši pas. Teoreticky by měl stačit taky OP ale je to pro můj lepší pocit. Mimo Evropu zatím nemáme v plánu jet tam by byl pas jasný.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.07.19 17:08
@Bídžej píše:
Na Slovensko občanku ani pas nepotřebuješ, jezdíme s malým taky a dopravci to berou jako ČR :palec:
:roll: :roll: tohle fakt myslíš vážně? Doporučovat jezdit do zahraničí bez dokladu totožnosti? 8o 8o
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 17:09

@Bídžej mne rikali ze i na Slovensko je potreba.. proto to tak resim :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama