Oblékáte své děti stylově?

• Fotoalbum (25)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
170
22.1.22 09:04

Oblékáte své děti stylově?

Přijde mi, že v dnešní době maminky dost hledí na to, v čem jejich děti chodí a řeší barvy ponožek, bodýček, aby to ladilo se svetříkem, prostě jako by oblíkaly samy sebe. Pak je tady jiná skupina a ta sází na praktičnost a už moc asi neřeší, jak to vypadá barevně, se vzory atd. Jak to máte vy? Znám třeba maminku, kterou dceru obléká výhradně do šedé, bílé, tmavě modré a černé. Já osobně nemám ráda různé barevné strakaté vzory (ať jde o Pepco nebo Lindex, to je jedno), velké nápisy a šílené potisky - hlavně u kluků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1586
22.1.22 09:11

Já oblekam hlavně pohodlne a aby to spolu alespoň trochu ladilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28763
22.1.22 09:14

Já to neřeším ani u sebe :D starší syn (6 let) se obléká sám a většinou si oblečení i sám vybere v krámu (jakože barvu, vzor, potisk, já koukám akorát na kvalitu a použitelnost). Ale vzhledem k tomu, že se mi děti pořád někde válí, tak nemám absolutně motivaci je nějak ladit, stejně mi z každé procházky přijdou mokří od sněhu, od bláta, když je sucho tak na sobě mají aspoň nabalene listí nebo si občas i něco roztrhnou :roll: většinou mají akorát barevné trička a ponožky a zbytek kupuju jednobarevný, aby nebyli jak z cirkusu, ale upřímně mi je jedno co si říká okolí, když je v tom spokojené to dítě, tak je to hlavní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4092
22.1.22 09:21

Oblekam do stylové praktičnosti :mrgreen: ne, jedu hlavně na pohodlí a funkčnost, ale zase nechci, aby děti vypadaly jak strasaci… mám ráda barvy, ale v rozumných kombinacích. Víc řeším školu než školku, tam mi přijde fakt zbytečný, aby dítě mělo nádherný, drahý, značkový…oblečení… ovšem tento nazor mám asi jen já, ostatní děti tam často vypadají, jak kdyby právě vypadly z titulní stránky módního časopisu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
22.1.22 09:22

Tak buď patří do jistých společenských vrstev, kde se určitá úroveň oblíkání očekává a to i u dětí a nebo si na tyto lidi hrajou. Jako aspoň něco, když jsem úplná nula, tak utratím veškeré peníze za oblečení na dítě, ať aspoň v něčem můžu machrovat před známýma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
22.1.22 09:25

Po doma, na chalupě, k prarodičům oblékám pohodlné - jediné kritérium je bez přesnídávky na břiše a bez přilepených křupek na zádech. K doktorce nebo někam na návštěvu se snažím, aby to trošku (trošku!!!) ladilo, ale žádné vrásky si s tím nedělám. Máme v šatníku hromadu věcí z druhé ruky, stejně tak Lidl, Pepco, Tesco, ale také dražší kousky. Boty třeba beru vždy nové a kvalitní, ale z úplně jiných důvodů, než jakou mají barvu. Btw. tchýně se nějak nemůže smířit, že nemáme holku, takže nakupuje růžové. Tak třeba ponožky nebo po doma punčocháče atd, dám klidně i tyhle. Jinak mu to ale fakt neoblíkám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
22.1.22 09:26

Co se týká mimin, obě děti byly hodně blicí - takže prevlekani pětkrát denně nebylo nic neobvyklého a ladit ponozky s bodyckem, to mě fakt nehlo :D Kupovala a dávala jsem jim co se mi líbilo a v čem mi přišly roztomilé :andel:
Ted má dcera v pěti letech preference hlavně na jednorožce, ty má skoro na všem, kupuju co si myslím ze se ji bude líbit a bude to rada nosit ;)
Syn je už v necelých dvou a půl dost vybiravej, více méně na vsem musí byt auta nebo Patrola (včetně slipů, i ty si rano vybírá sám :D ).

Jinak přehnaně,,vystajlovaný” děti moc nechápu, třeba když někdo oblika tříletý v podstatě jako dospělý. Ale tak, kazdyho věc. Jen z praktického hlediska mi to přijde celkem zbytečný, zvlášť u prcků 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
22.1.22 09:26

Já jsem spíš praktik a nemám ráda nakupování, oblečení i opravuji (esteticky), aby bylo nositelné déle, nesnáším konzum. Spoustu oblečení jsme podědili nebo dostali od kamarádek, takže s novými zrovna prodávanými sety to treba moc neladí. Školkové děti nechávám oblékat samotné, takže občas třeba jednou za měsíc vymyslí kombinaci, kterou bych jim nedala, např. vše bílé. Mně to většinou přijde i roztomilé, když mi dcera přijde ukázat že na každém kusu má třeba srdíčka. Je vidět, že nad tím přemýšlí a tím se to i učí.
Syn ten to neřeší vůbec, ale ten má vcelku kombinovatelné věci, tak je jedno, co si zrovna vezme.

U dětí bych řekla, že je to vcelku normální oblékat je vesele a dětsky. Horší jsou tyhle kombinace u dospělých.

Jinak já se teda v průběhu rodičáku taky oblékala výrazněji, barevněji. Právě aby mě děti snadno našly na hromadných akcích.

Do práce se oblékám střídmě a vkusně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6501
22.1.22 09:30
@Anonymní píše:
Přijde mi, že v dnešní době maminky dost hledí na to, v čem jejich děti chodí a řeší barvy ponožek, bodýček, aby to ladilo se svetříkem, prostě jako by oblíkaly samy sebe. Pak je tady jiná skupina a ta sází na praktičnost a už moc asi neřeší, jak to vypadá barevně, se vzory atd. Jak to máte vy? Znám třeba maminku, kterou dceru obléká výhradně do šedé, bílé, tmavě modré a černé. Já osobně nemám ráda různé barevné strakaté vzory (ať jde o Pepco nebo Lindex, to je jedno), velké nápisy a šílené potisky - hlavně u kluků.

Oblekala pohodlne, a aby byl syn fesak :) ale neco bych nedala nikdy, nesnasim kyce typu cepice se zvirecima usima, a vubec stilizace do zvirat..dite se sobimy parohy u stromecku..hruuza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 09:33

Hlavně když je to čisté. Nebo alespoň s minimem fleků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1071
22.1.22 09:38

Líbí se mi stylově oblečené děti, ale svou dceru oblékám jak z cirkusu, protože ona prostě miluje mít všechno barevné a vzorované a kdy jindy by si to měla dovolit, než v pěti letech. Oblečení si ve skříni vybírá většinou sama. Já jen křičím, že „jedno“ musí být bez vzorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13927
22.1.22 09:38

Uprimne rada bych… nicmene se spis drzim zlateho stredu, ptz kdyz ti dite prijde 1-2× tydne s rozervanejma kolenama, tak mu proste nebudes davat kalhoty za 1.500. Takze zaklad je ciste, nederave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
22.1.22 09:40

Ja oblekam dceru vyrazne lepe, nez sebe samotnou. Kupuju ji kvalitni obleceni, nancam si ji jako panenku, obleceni je barevne sladene, slusive, proste TOP. Co se mi nepodari sehnat, aby to k sobe ladilo, to si necham usit. Dcera chodi jako ze zurnalu a i cizi lide na ulici to komentuji.

Obcas se mi povede koupit neco opravdu krasneho. Vzpominam si, jak jsem dceri koupila vlnene ponco v Zara kids. Ponco bylo ve stylu skotske karo, ale barvy byly podzimni: staroruzove, hnede az vinove tony. K tomu jsem ji prikoupila cepicku v staroruzovo fialove barve a staroruzove manzestrove kalhoty. Sklizela chvalu kudy chodila, par pani si povzdychlo, ze tento set by si poridily pro sebe taky, kdyby to slo.

Na leto ma dcera vzdy nekolik saticek, ona moc rada nosi saty, no je to moje velka paradnice.

Kde neresim vzhled, to je kdyz deti strojim na hriste. Tam dostanou obyc teplaky, mikinu a nashledanou. Stejne se vraci vyvaleni ve vsem moznem a ihned to putuje do pracky, na hriste ji fakt nestrojim. Ale do skolky a vsude jinde ano.

Příspěvek upraven 22.01.22 v 09:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4456
22.1.22 09:40

Já podle nálady a času :-) jakože ráno většinou nestíháme, tak popadnu první čisté oblečení, které potkám, pokud se teda dítě nevzpouzí, že zrovna tohle nechce a chce něco jinýho.

Stylově, nebo fakt hezky oblékám jen na nějaké příležitosti, focení, divadýlko, vysvědčení, Vánoce, návštěva prarodičů atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
22.1.22 09:42

Myslím, ze to je každého věc jak a do čeho své deti oblika. Někdo nemá finanční možnosti, někdo si na to nepotrpi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat