Obložení palubkami

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 338 příspěvků 28.07.19 05:24
Obložení palubkami

Dobrý den,
přestěhovali jsme se do domu postaveném cca v roce 1990. Celá chodba, ve které je dřevěné schodiště do patra je obložená svisle palubkami včetně stropu. Palubky mají zašlý vzhled, barvou jsou žluto oranžové až tmavší. Povrchovou úpravu již vlastně nemají, lak je dávno vstřebaný. Je to okoukané a řeším co s tím. Do sundání obkladu se mi moc nechce :-) Neměl někdo podobný problém? Renovovali jste jen přebroušením a nalakováním nebo i jinak? Mamku napadlo to natřít barvou 8o normálně na vymalování třeba, ale to mi přijde dost odvážné. Navíc je to nevratné a bude to vůbec držet a jak to bude vypadat. Ono i to vybroušení by bylo na palici jsou to dvě poschodí :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Extra třída :D 10197 příspěvků 28.07.19 05:38

Naši to jen zbrousili a znovu nalakovali.
Barvy bych se taky bála

nozu
Extra třída :D 12701 příspěvků 28.07.19 07:24

Já to v nějakém pořadu o bydlení viděla natřené na bílo a vypadalo to moc hezky. Každopádně i pro to natření to budete muset obrousit.

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 28.07.19 08:01

Palubky vždycky ztmavnou a celé to obložit to je děs, za chvíli je z toho temná kobka. Všeho moc škodí. Jako brousit chodbu palubek, to je darda, já takhle zachraňovala jen parketovou podlahu a byla to síle a to na to byl sztoj. Zkusila bych to natřít bílou barvou na dřevo, když to bude vypadat blbě, tak to raději strhněte a dejte tam sádrokarton.

dickys
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 1 inzerát 28.07.19 08:08

My jsme taky koupili dům s palubkami. Měla jsem v plánu to lehce zbrousit a natřít na bílo, ale barvou na dřevo, ne na stěnu. Nakonec jsem se na to vykašlala a máme to, jak to je :lol:. ale naštěstí jsou zachovalé, lak funguje… Ale když jsem předtím hledala tu úpravu na bílo, tak to vypadalo hezky, k tomu vymalovana stěna nějakou kávovou barvou…jenom se mi do toho pak už nechtělo.

potvurka89
Závislačka 3874 příspěvků 28.07.19 08:15

Ahoj dva roky zpět jsme koupili dům z roku 1980 kde máme palubky v chodbě jsou tmavě natřené a nevadí nám to. Zatím jsme si udělali strop z palubek v obýváku a ložnici, natřeli jsme to lazurou na dřevo světlou je jich hodně barev od světlé až po tmavé. U vás pokud by nešli brousit a natřít tak vyměnit za nové. Sádroš jedině že by jste měli hodně do stropu protože se musí dát na dřevěný rošt a dost to snižuje stropy. To tu udělali bývalý majitelé a dávali jsme to rychle pryč.

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 28.07.19 08:24

@potvurka89 sádrokarton se nemusí dávat na dřevěný rošt, jsou na to speciální profily. A na zdi bezvadně funguje osazovací sádra třeba.

Janli
Echt Kelišová 9853 příspěvků 28.07.19 08:43

V klidu to můžeš natřít i primalexem. Omylem jsem tím natřela nábytek místo barvy na dřevo a ono to pěkně drží a kryje.

inkakřivák
Generální žvanilka 20627 příspěvků 28.07.19 08:45

Natřela bych to barvou na dřevo na bílo. Ale hodně by záleželo i na zařízení, na schodišti, zábradlí. Ne ke všemu se tahle úprava hodí. A pokud je místo, síla a finance, tak klidně ten sádrokarton.

potvurka89
Závislačka 3874 příspěvků 28.07.19 08:58

@Šáruší vidíš osazovací sádru ani neznám :)

Veveří
Ukecaná baba ;) 2341 příspěvků 28.07.19 10:53

Koupili jsme byt, ve kterém bylo modřínové obložení na chodbě a v kuchyni, dřevo časem už byli rudohnědé, úplná hájenka, jen paroží chybělo :lol: Chtěla jsem to sundat, ale manželovi se do toho nechtělo. Tak jsem vzala matný bílý Balakryl a několikrát to přetřela. Výsledek super. Dneska jsem ráda, že jsme je nechali. Když děti oťapkaly stěny, stačilo jen přejet hadříkem :hugging:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 338 příspěvků 28.07.19 19:20

Právě že palubky jsou od podlahy, až ke stropu včetně k tomu dřevěné schodiště. Kdyby bylo obložení jen do polovic, tak by mi to úplně stačilo :-) děsím se toho to brousit, ale ještě víc to sundavat. Na bílo to nevypadá špatně, ale nebude to příliš, když to bude bílé úplně všude?
U broušení jsou nejhorší ty rýhy mezi tím, to je tak na špalíček dřeva a tunu šmirgl papíru. Hledám nejlehčí a nejlevnější variantu. Jsem nenáročná že? :lol:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 338 příspěvků 28.07.19 19:21

@Veveří Máte to krásné.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 338 příspěvků 28.07.19 19:29

@inkakřivák Zařízení není žádné jen jedna komoda a kočičí škrábadlo. Obé se dá vyměnit. Schodiště dřevěné celé, momentálně nášlapná plocha polepená dlaždicemi imitací korku a kobercové nášlapce. Zábradlí je jednoduché, jen svislé šprycle a jedna vodorovná. Schodiště by se muselo brousit určitě. Bylo by divné mít stěny bíle palubky a schodiště přiznat v dřevu?

potvurka89
Závislačka 3874 příspěvků 28.07.19 19:52

@Veveří máte to moc pěkné :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama