Obřízka - 13 let

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 08:50

Obřízka - 13 let

Zdravím, těch diskusí o tomto tématu tu je dost, vím o tom, ale odpověď na moji otázku jsem nenašla. Třeba budete mít zkušenosti, dnes jsem náhodou narazila na toto fórum. Prosím jen o seriózní odpovědi.

Mám dotaz, synovi je 13 let a byli jsme na klasické 13-ti leté prohlídce a doktorka mu kontrolovala pinďoura a chtěla mu ho přetáhnout a nešlo to. Tak nám vystavila papír do nemocnice. Tam jsme byli na vyšetření a pan doktor řekl, že je to opravdu nutná obřízka. Pár lidí tu na fóru psalo, že to v nemocnici říkají pořád, ale pan doktor byl opravdu hodný, milý a měl zájem se mnou se bavit a vše mi vysvětlit, asi mu to nebylo úplně jedno. Prosím o vyjádření, protože v pondělí ještě máme přijít do nemocnice. Já sama osobně na obřízce nevidím nic špatného.

Ještě jsem zapomněla podotknout, aby mě tu někdo neobviňoval, my jsme se přestěhovali a tak syn má od 12 let novou doktorku, stará doktorka nejspíš vše zanedbala. A já syna v pubertě nekontrolovala, protože mi to přijde nevhodný.

Děkuji předem za odpovědi a přeji hezkou sluneční neděli. ☀

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
847
15.5.22 08:59

Jdi si pro druhý názor někam úplně jinam, do jiného zařízení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
15.5.22 09:04

No bud jsi nejakej uchylnej troll, tech obrizkovych je tu dost… anebo jste u kluka něco hodně zanedbali. To si jako v 13 letech s tim pindourem nikdy nehrál? Nikdy nic nezkoušel? Na tříleté prohlídce nic? Na žádné prohlídce nic? On nic? Ty v tom nižším věku taky nic? Manžel? Promiň, ale nějak se mi tomu nechce věřit. Pochopila bych to třeba u pětiletého, ale u puberťáka fakt ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
15.5.22 09:12

Rozhodně nejdříve vyzkoušet konzervativní postupy. Pokud nejsou záněty, je ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 09:20
@Anonymní píše:
Zdravím, těch diskusí o tomto tématu tu je dost, vím o tom, ale odpověď na moji otázku jsem nenašla. Třeba budete mít zkušenosti, dnes jsem náhodou narazila na toto fórum. Prosím jen o seriózní odpovědi.

Mám dotaz, synovi je 13 let a byli jsme na klasické 13-ti leté prohlídce a doktorka mu kontrolovala pinďoura a chtěla mu ho přetáhnout a nešlo to. Tak nám vystavila papír do nemocnice. Tam jsme byli na vyšetření a pan doktor řekl, že je to opravdu nutná obřízka. Pár lidí tu na fóru psalo, že to v nemocnici říkají pořád, ale pan doktor byl opravdu hodný, milý a měl zájem se mnou se bavit a vše mi vysvětlit, asi mu to nebylo úplně jedno. Prosím o vyjádření, protože v pondělí ještě máme přijít do nemocnice. Já sama osobně na obřízce nevidím nic špatného.

Ještě jsem zapomněla podotknout, aby mě tu někdo neobviňoval, my jsme se přestěhovali a tak syn má od 12 let novou doktorku, stará doktorka nejspíš vše zanedbala. A já syna v pubertě nekontrolovala, protože mi to přijde nevhodný.

V pubertě neni třeba kontrola, ale dřív ses kouknout měla. Syn ještě v 5 nepřetáhl, bez zásahu dnes v sedmi úplně normálně přetahuje. Protože zjistil, že je hraní příjemné. Asi bych se zeptala ještě jinde, jestli to nepůjde třeba jen pomocí mazání (kolegyně to řešila snad až v Praze, ale nakonec nemusel na obřízku).

• Citovat
  • Nahlásit
15657
15.5.22 09:26

Kluka si měla kontrolovat když byl dítě to zaprvé a zadruhé jste mu měli říct nějaký základy pohlavního života a hygieny. Zakze jediny kdo neco zanedbal jsou rodiče. Zkuste pindamast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
15.5.22 09:34

Přesně tohle se kontroluje u malých dětí a ne u puberťáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4711
15.5.22 09:39
@Anonymní píše:

No ve 13, at se k tomu vyjádří sám, co chce, ale mít obřízku není žádné stigma, někdo si to pochvaluje, někdo je proti, asi jako u všeho.

Ve finále to bude syn, co s tím bude žít, v těch 13 letech bych mu už spolurozhodovací právo dala, pokud on s tím nemá problém, tak směle do obřízky. Pokud váhá, neví zkusila bych ještě názor druhého doktora, pokud bude stejný, dala bych na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 10:42
@Anonymní píše:
V pubertě neni třeba kontrola, ale dřív ses kouknout měla. Syn ještě v 5 nepřetáhl, bez zásahu dnes v sedmi úplně normálně přetahuje. Protože zjistil, že je hraní příjemné. Asi bych se zeptala ještě jinde, jestli to nepůjde třeba jen pomocí mazání (kolegyně to řešila snad až v Praze, ale nakonec nemusel na obřízku).

Můžu se zeptat, to jste ničím nemazali, spolu nezkoušeli přetahovat a syn si předkožku uvolnil hraním sám? Náš má 5 let, ve vaně ho vybízím, ať si ho umývá, někdy to dělám já, když si vzpomenu, tak večer namažeme Pinďa mastí a zkoušíme to s ní, ale mám pocit, že ta předkožka ne a ne povolit. Na žaludu se roztáhne jen kousek a mám obavu, aby časem taky nemusel na obřízku.

• Citovat
  • Nahlásit
571
15.5.22 10:45

@Midaku Hele, já dělám na dětským oddělení a věř mi, že obřízek u kluků od dvanácti let výš je poměrně hodně. Ani nemusí nic zanedbat. Prostě stále věří, že se to vyřeší samo a pak je v patnácti, šestnácti jasné že ne, tak jdou na výkon. Opravdu to není žádná výjimka. Pak nám tam tihle velcí hoši druhý den při sundavání obvazů omdlévají, protože v tomhle věku už jsou citliví. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
15.5.22 10:57

@azalia tak to jsem netušila, mně to přijde jako sci fi. Díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 11:06
@Anonymní píše:

Běž si pro názor do jiného zařízení a především dej na výběr JEMU… V tomto věku už je dostatečně vyspělý, aby mohl vyjádřit názor. Koneckonců, je to jeho tělo a on s tím bude žít dál…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 12:18

Syn byl ve třinácti letech již na druhé obřízce. První byla částečná a stejně když se začal vyvíjet, tak musel na kompletní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 12:22
@azalia píše:
@Midaku Hele, já dělám na dětským oddělení a věř mi, že obřízek u kluků od dvanácti let výš je poměrně hodně. Ani nemusí nic zanedbat. Prostě stále věří, že se to vyřeší samo a pak je v patnácti, šestnácti jasné že ne, tak jdou na výkon. Opravdu to není žádná výjimka. Pak nám tam tihle velcí hoši druhý den při sundavání obvazů omdlévají, protože v tomhle věku už jsou citliví. :P

Tak nemusí věřit, že se to vyřeší samo. Kluk při poslední prohlídce v 11 letech, taky ještě úplně nepřetáhl a podle doktorky má ještě čas. Prý má zkušenost, že většinou zabere hormonální změna při nástupu puberty. Chirurgicky by to řešila jen za předpokladu, že by měl záněty.

• Citovat
  • Nahlásit
43211
15.5.22 13:14
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, to jste ničím nemazali, spolu nezkoušeli přetahovat a syn si předkožku uvolnil hraním sám? Náš má 5 let, ve vaně ho vybízím, ať si ho umývá, někdy to dělám já, když si vzpomenu, tak večer namažeme Pinďa mastí a zkoušíme to s ní, ale mám pocit, že ta předkožka ne a ne povolit. Na žaludu se roztáhne jen kousek a mám obavu, aby časem taky nemusel na obřízku.

Nemazali. Doktorka chtěla mazat tou kortikoidovou mastí. Trochu jsem zalhala a syna nutila, aby to zkoušel ve vaně. V sedmi už je úplně přetažený i bez vany. Ale začlo to jít až v době, kdy si s ním cíleně hrál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat