Obývák spojený s kuchyní - typ

2822
8.4.16 13:51

Obývák spojený s kuchyní - typ

Ahoj holky, prosím o radu. Budeme rekonstruovat byt a při té příležitosti spojovat obývák s kuchyní. Řeším, jaký typ podlah použít. V obýváku jsou staré parkety, které necháme vybrousit a nalakovat. Moje představa byla, že kolem kuchyňské linky bych dala dlaždice, přijde mi to praktičtější. Nicméně architektka mi doporučila dodělat parkety i do kuchyně, prý to vypadá lépe a nebude to zmenšovat prostor. Co si o tom myslíte? Já mám právě z dřevěné podlahy v kuchyni obavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21547
8.4.16 13:54

To by u nás neprošlo, mě neustále něco padá na podlahu, malý občas vylije džus, vodu atd :think: docela bych se o ty parkety bála

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
8.4.16 13:56

Dlaždice mi přijdou dost studené, zašla bych si do podlahového studia a spíš třeba položila nějaké fakt pěkné lino s imitací parket, bála bych se polití a podobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
8.4.16 13:58

My máme v kuchyni takové velké dlaždice a v obývacím prostoru dřevěnou podlahu. Máme sladěné odstíny, takže mně nepřijde, že by to opticky zmenšovalo. A co mám zkušenost, tak rady architektky u nás byly vždycky aby to vypadalo na pohled, ale po praktické stránce nic moc… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
8.4.16 14:06

My jsme tedy v podnájmu, máme velký obývak a z pravého rohu je jakoby otevřený vchod cca 1,5 metru na délku do kuchyně, nesměli jsme nic měnit, takže v obýváku máme koberec a v kuchyni lino, přechod přepasaný prahem - Já osobně bych nejradši v kuchyni dlaždice a v obývaku plovoučku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
8.4.16 14:08

My teď realizujeme, co ti radí architektka. Budeme mít dřevěnou podlahu i u kuch. linky. Jsem na to zvědavé, jak bude vypadat za čas. Ale rozhodně to chce kvalitní lak. My museli zvolit toto řešení, protože obývák má 3,5 x a 4,5 metru a k tomu je kuchyň ve výklenku s rozměrem 2×3 metry. Změna povrchu by tyto pidiprostory fakt ještě zmenšila. navíc jídelní stůl by stál na dvou typech podlahy. Z dlažby mám pocit krematoria, lino mi smrdí, zbylo dřevo. Navíc nejsem příznivec imitací.

Abych zneklidnila všechny, co jim padá kde co z linky na zem. Jednou jsem, zůstala v úžasu zírat, když jsem byla na návštěvě u spolužáka, kde měli podél kuchyňské linky bělostně čistý běhoun s dlouhým vlasem!!! To jsem padla na zadek!
Ještě podotýkám, že to nebyla nikterak plánovaná návštěva. Naopak stavili jsme se tam zcela nečekaně! A hospodyně vyvařovala každý den pro 4 členou rodinu, tak ne že byla kuchyň jen na výstavu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
8.4.16 14:11

Tak třeba jsem vyjímka, ale já bych parkety dala do pryč, když jsme rekonstruovali, zrekonstruovali jsme je ve 3 místnostech, rok pěkný a teď bych pomalu bečela. A to jsme za renovaci dali víc než za středně drahou plovoučku. Jinak pokud jsou místnosti propojené a má to opravu vypadat pěkně jsem pro jednotnou podlahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27348
8.4.16 14:12

Máme parkety v kuchyni, jako dostávají víc zabrat, ale víc se mi zdá, že se ničí v obýváku. Stejně rozlité věci musíš hned utřít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
8.4.16 14:18

@Sofie2013 mame drevenou podlahu v kuchyni i obyvaku a je to parada. Urcite bych do toho sla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5914
8.4.16 14:26

Podle mě záleží, jak velký prostor to je, my máme obývák s kuchyní do L, dohromady nám to dělá cca 47m2 a i tak jsme volili jednotnou podlahu, máme tedy klasickou plovoučku laminát, dražší typ. Mám malé děti a tak jsem připraveni, až odrostou si dát něco lepšího a pěkného, nejlépe dřevo. Teď bych se bála, poškodily by to.
Podle mě, velkej prostor lze změnou druhu podlahy udělat pěkný kontrast a nevypadá to pak jak sál v hospodě, u menších prostor, bych šla do jednotnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
8.4.16 15:23

My máme rovněž spojený obývák s kuchyní a vyřešili jsme to vinylovou podlahou - všude po bytě (krom koupelny, wc). Jsou to celoplošně lepené dílce, vypadá to fakt dobře. Navíc na provoz zcela geniálně blbu-vodě-vzdorné. Máme děti i zvířata a podlaha i po skoro 5 letech vypadá fakt dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
8.4.16 15:24

@Sofie2013 parkety bych nedala, bo každou chvíli cos spadne atd.. Osobně máme lino - imitace dřeva - na údržbu asi nej.. dlaždic jsem se bála z jediného důvodu - jsem pako, každou chvíli mi padá cos těžkého, bála bych se, že je rozflákám :oops: nebýt kopyto, jdu do dlaždic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
8.4.16 15:50

Máme taky kuchyň s obývákem a máme parkety, u linky a pod stolem jsou flekaté, ale lak poškozený není, takže mi to nevadí. Počítám, že až je budem někdy zas brousit, tak se to zas trochu zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2822
8.4.16 16:32

@Frnda To je taky jedna z možností, že ty parkety půjdou úplně pryč, budem to teprv řešit s podlahářema, jak náročná by byla renovace. Moje první myšlenka byla dát to pryč, ale všichni mě od toho zrazují, že prý parkety zvyšují hodnotu bytu. Taky se právě bojím, že to za rok bude stát za prd.
Jinak místnost to bude poměrně malá, i po tom spojení, takže kdyby šly parkety pryč, dala by se tam po celé ploše dát nějaká podlaha méně náchylná na zničení, o linu nebo marmoleu jsem též uvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
8.4.16 16:39

@Sofie2013 Pokud se přece jen rozhodnete pro renovaci těch parket, tak držím palce, a´t vyberete někoho fakt dobrého. Nám tady borec taky chodil zpíval, jak jsou nádherné, jak jim stačí tohle, támto, no byly no, ovšem lak už asi utekl, momentálně uvažuju, jestli na ně hodíme plovoučku po Vánocích, nebo to vydržím až odroste další dítě a nikdo my ji nebude dezolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat