Očkování a zpomalený vývoj

Anonymní
19.12.20 12:59

Očkování a zpomalený vývoj

Holky, zpozorovala jsem, ze po kazde davce (mame za sebou 2× hexu a 2× prevenar) se nas maly zastavi s tim, co umi a uci se to znovu. Ted naposledy uz se tocil na brisko (ma 6m) a od te doby, co dostal 2.prevenar se netoci, ani se uplne nesnazi. Po predchozim zas zacal spatne snaset cviceni (cvicili jsme Vojtovku), pritom do te doby delal vse krasne. Je to mozne, ze je to ockovanim? Jinak to zvladal vsechnl bez teplot, jen trochu podrazdeny par dni, zadne vazne ucinky. Nejsem proti ockovani, jen se hodne rozmyslim. Ted zvazuji Bexsero vs ocko na ty dalsi typy meningokoka, ockovaly jste nektera jen ty ostatni typy, ne ten Beckovy? A v kolika mesicich/letech? Predem diky. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.12.20 13:06

Ja bych to konzultovala například na imunologii. Jsem velmi proočkovací typ i diky vzdělaní ohledně preventivniho lékarství, presto bych to konzultovala. Ona ta teplota není špatná, naopak…Mohli by Vám například zjistit, jestli si dítě utvořilo protilátky.

• Citovat
  • Nahlásit
2787
19.12.20 13:24

Ja decko kvuli nemoci nemela mezi 1. a 2. davkou ockovane 9mesicu. Nekolikrat zapomnela dovednosti a naucila se nove, jine. Je to normalni, deti to delaji… a Vojtovku musis i zy cvicit spravne, musis byt v pohode. Kdyz u toho budes nervni a myslet na naky ockovani, tak jasne ze u toho bude brecet.
Meningogoky maji obe deti a vse ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
19.12.20 13:29

Je to spis nahoda…u deti se veci hrozne rychle meni.. treba nase asi ve 4m ze dne na den zacala nesnaset vodu a pri koupani byt uplne histericka..pak to zas preslo..jasne, byt pred tim dva dny na ockovani, tak si treba taky pomyslim, ze je to tim, ale proste se to stava..a takovych veci bylo spousta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
19.12.20 13:31

Jestli se v pohode tocil na bricho a ted to uz nedela, tak bych sakra zpozornela.
Doockovavat nemusis nebo muzes udelat rozestup a proste s doockovanim pockat, dokud nebudes mit treba chodici dite, tam uz ty zmeny jednak lip uvidis, jednak by uz nemusely byt tak velke.
Muzes i konzultovat s neurologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
19.12.20 13:53

A dětská doktorka na to říká co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22683
19.12.20 14:04

Moje dite takhle zapomnelo chodit po seste nemoci, zas jen lezlo. Ale chodilo chvili a s pady a po nemoci za par tydnu chodilo uplne bez padu. Neprislo mi to nijak divne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4621
19.12.20 14:13

U nás po očkování byla tedy reakce. Skončila jsem u 3 neurologů… :nevim: Až poslední to začala řešit. A z velké pravděpodobnosti to způsobila složka černého kašle v Hexavakcíně.
Takže jsem dostali stopku v očkování a mohli jsme začít až nejdříve ve 2 letech.
Doktorka říkala, že nejhorší složkou je právě černý kašel, že ten způsobuje nejvíce NÚ. Holt jsme si vytáhli kratší sirku no. :nevim:
Určitě neočkovat Hexu a Prevenar dohromady, toto opatření už ale platí několik let a SUKL to rozesílal jako doporučení všem pediatrům kvůli NÚ. Nicméně stále to dost lékařů nebere v potaz. :nevim:
Přeji hodně zdraví a ať je syn co nejdříve fit. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
26.12.20 01:13
@Anonymní píše:
Holky, zpozorovala jsem, ze po kazde davce (mame za sebou 2× hexu a 2× prevenar) se nas maly zastavi s tim, co umi a uci se to znovu. Ted naposledy uz se tocil na brisko (ma 6m) a od te doby, co dostal 2.prevenar se netoci, ani se uplne nesnazi. Po predchozim zas zacal spatne snaset cviceni (cvicili jsme Vojtovku), pritom do te doby delal vse krasne. Je to mozne, ze je to ockovanim? Jinak to zvladal vsechnl bez teplot, jen trochu podrazdeny par dni, zadne vazne ucinky. Nejsem proti ockovani, jen se hodne rozmyslim. Ted zvazuji Bexsero vs ocko na ty dalsi typy meningokoka, ockovaly jste nektera jen ty ostatni typy, ne ten Beckovy? A v kolika mesicich/letech? Predem diky. ;)

No dobře, my jsme cvičili vojtovku II (VM2G ) je účinnější než klasický vojtovka a právě proto jsme očkoval jen prevenar +HEXU a rotaviry, ten důvod je jasný po očkování nesmíte cvičit vojtovku, což je špatné pro vývoj dítěte, protože přerušujete cvičení.

Jinak vývoj nemocných dětí je patologický, vyvíjí se jinak než dítě zdravé, teprve když to docvičíte a máte dítě zdravé pak je už vývoj OK. Jinak VM2G je mnohem účinnější než klasická vojtovka. Když se s tím začne včas, pak máte i z poměrně těžkého stavu naprosto zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
26.12.20 03:55

Děti se něco naučí a pak to jakoby zapomenou, učí se něco nového, to je normální. Je důležité myslet na to, že se neučí jen hrubou motoriku, jako třeba lezení nebo to otáčení, ale i různé úchopy, přendávání hraček, atd. Zkus se zaměřit i na tohle, zda dělá. Po očkování se vojtovka necvičí pět dní, ale to ti snad lékaři řekli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
26.12.20 05:34

U nás jsou pediatři bohužel nuceni očkovat. Pokud ne, hrozí jim pokuta, někde častější kontroly a nevole v obci lékařské. A tak očkují a očkují. Je to divně, domnívám se, že díky svému vzdělání nad sebou nepotřebují represe, protože jsou na ne/očkování dostatečně erudovaní. Případné negativní důsledky, předem i třeba očekávané v české realitě nedopadaji na hlavu lékaře, maximálně po soudních tahanicích na hlavu státu.
Očkování u nás řeší ochranu celku, jednotlivce zrovna ne, toho by měl řešit pediatr, ale viz výše.
Dlouho mi trvalo najít lékařku, která očkuje a je pro očkování, ale nebojí se oficiálně uznat kontraindikace k očkování.
To co popisujete po očkování není normalni, běžné ani fyziologické. Pokud se tak stane po běžně nemoci, tak i tam je to špatně a dítě by měl vidět neurolog.
Zvažte jestli a jak dál očkovat a zjišťujete co nejvíce sama. Samozřejmě fakta.
Lékař dítěte nebude žít s důsledky po očkování ani s důsledky způsobené neockovanim.
Vzhledem k průběhu po vašem očkování doporučuji vyhledat skupinu lidí, kteří řeší obdobně potíže po očkování a našli vhodného neurologa.
S takovou reakcí jsem se v okolí setkala s tím, že český pediatr dál striktně očkuje. Německý a slovenský očkování již spíš nedává, nebo alespoň posune.
Pro případné rypaly, nejsem zastáncem ani jednoho z týmu ne/očkování. Jsem pro zdravý rozum a možnost pediatrů rozhodovat se dle sebe, bez případných represí nad hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 16:57

Tak nám holčička asi týden od vakcíny zpomalila a pak další týden najednou začala mít takové tiky. Proste na vteřinu jakoby zamrzla. Okamžite neurologie a první otázka lékařů - nebyla očkovaná? Strašně jsem se tenkrát rozčílila, těch dětí s vážnými následky je spousty. Nejsem proti očkování, ale vadí mi, že praktik bude tvrdit, že se nemůže nic stát a pak první otázka je jestli nebyla očkovaná. My jsme naštěstí bez následků, ale chvíli to trvalo. Nejsem proti očkování, ale rozhodně to není „nic“ :(
Být tebou určitě zajedu za dr nebo hned na dětskou neurologii. Lepší zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat