Miminko a očkování

Anonymní
2.12.20 13:27

Miminko a očkování

Ahoj, mám 8mi týdenní holčičku a přisti týden jde na první hexavakcinu. A do té doby se mám prý rozhodnout, zda nechat očkovat i rotaviry, meningokoka a pneumokoka.
Popravdě si vůbec nevím rady, doktorka říkala, že meningokoka a pneumokoka by nechala, ale že je to pouze na mě. A já teď upřímně opravdu nevím. Proti čemu jste nechali vaše děti naočkovat a jestli jste nešly na nepovinné očkování tak z jakého důvodu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
499
2.12.20 13:38

Všechny naše děti mají očkování proti nemocem, které mohou mít fatální následky. Kromě povinných mají pneumokoky a meningokoky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:42

Pneumokoky a meningokoka jsem dala, v blízkém okolí na meningokoka dítě umřelo :( tím tě nechci strašit, ale u mě to byl velký impulz, proč vakcínu dát, meningokok je prostě zákeřný. Rotaviry jsem nedala.
Pročti si různé diskuse, najdeš spoustu informací, zastánců i odpůrců, konečné rozhodnutí je opravdu na tobě. A nikdy nenech očkovat nastydle dítě, i kdyby mělo jen rýmu.

• Citovat
  • Nahlásit
245
2.12.20 13:50

Moje deti (dcera 3 roky, syn 9 mesicu) maji vsechna povinna a navic jsem nechala ockovat proti pneumokokum (synflorix) a proti meningokovi (bexsero) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1966
2.12.20 13:53

A jak je miminko velke, narodilo se v terminu nebo driv? I podle toho bych se rozhodovala. Moje deti prospivaly pekne, dala jsem pneumokoky, meningokoka synovi az pred nastupem do skolky a dceri driv, od letoska je hradi pojistovna. Ale treba zrovna Bexsero je obecne snasene hur, takze jsem rada ze jsem ho dceri davala co nejpozdeji nejak okolo 5 mesice tusim. Rotaviry jsem nedala, ale malemu hubenemu diteti bych dala i ty, nejaka strevni chripka muze diteti s takovou konstituci ublizit vic nez decku se slusnou podstatou :mrgreen: Syn je prase, tak pred nastupem do MS dostal i zloutenku, dceri jsem zas dala preventivne nestovice, aby nam je nedonesl ze skolky k miminku (nikdo nemohl tusit, ze se do skolky letos az zas tak moc nepodiva)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
2.12.20 14:04

Takhle brzo bych očkovat nenechala. Jinak má dcera meningokoky i pneumokoky. Rotaviry nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
2.12.20 14:11

Davala jsem vsechny tri. Meningokoka ale az kolem roku. Rotaviry proto, ze jsem si nedovedla predstavit s tim mrnetem byt v nemocnici na kapackach a ta lzicka do puseny je v pohode. Meningokok je zakerny, neni moc pripadu, ale když uz jsou, riskujes amputace koncetin, postizeni i smrt a ja tuhl loterii hrat nechtela, abych si. jednou vycitala, ze co kdybych mu to nechala dat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
2.12.20 14:24

Dali jsme všechna nepovinná. Rozhodnout se ale musíš ty, je to tvoje dítě. Doporučuji si přečíst o nemocích, proti kterým jsou a příbalové letáky vakcín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61601
2.12.20 14:29

Já nedávám nic krom povinného a ještě to odkládám co nejdyl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
2.12.20 14:36

Tak prvořadě i kdyby ses rozhodla, že ano, tak to určitě nenech dát všechno v jeden den.
Je lepší dělat mezi vakcínami rozestupy.

Jestli je dítě kojené, někteří pediatři rotaviry nedávají, že je to zbytečné.

Jinak je to na tobě, nastuduj si nějaké detaily, přečti příbalové letáky, zvaž, jak často se ty nemoci vyskytují versus jak časté jsou nežádoucí účinky.
Promysli, jestli se bojíš víc těch nemocí nebo očkování.

Jinak i na tu hexu může jít později, nemusíš očkovat hned v 8 týdnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
2.12.20 14:39

Navic nam mudr doporucila pneumokoky a meningokoka B, ty rotaviry jsou spis dobre, kdyz je dite uz od malinka v kolektivu hodne deti, nebo ma vic sourozencu, co chodi uz do skolky do skoly.. z meningokoka mam strach a pneumokoky jsme dali hlavne kvuli zanetum stredniho ucha, u nas v rodine se na to hoodne trpi, z generace na generaci.. doktorka davala ve 3m hexu+ prevenar a pak s odtupem bexero a tak na stridacku…mozna jeste nechame dat nimenrix a pizdeji casem encefalitidu a na rakovinu cipku, ale to urcite az za dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
2.12.20 14:40

Mame jen povinne a odkladane. V 9t bych nesla ani smykem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
2.12.20 14:46

My máme všechna povinná očkování začínali jsme už v 9 týdnech malá byla hodně šikovná a prospívala tak nebyl důvod to oddalovat. Dávali jsme meningokoky obě dvě skupiny a pneumokoky. Teď má malá dva roky a veškeré očkování máme už za sebou. Vše jsme očkovali po jednom a alespoň s měsíčním rozestupem. Rotaviry jsme nedávali paní doktorka říkala že jsou to vyhozené peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
2.12.20 15:00

Davala jsem detem s rozestupem alespon 14 dni navic tbc, meningokoka, pneumokoky a zloutenku. Prvni hexu dostaly v 5.-6. mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
2.12.20 15:06

Kromě povinných máme i proti pneumokům a meningokokům. To druhé, ale až teď ve dvou letech. Rotaviry ne, ale kdybych měla druhé tak asi dám, protože se prý hodně nosí ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat