Očkování proti meningokoku

63
3.11.20 14:14

Očkování proti meningokoku

Ahoj chtěla bych se zeptat máte některá zkušenost s očkováním proti meningokoku ve dvou měsících věku ditete? Není to moc brzo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18351
3.11.20 14:30
@Karrollina píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat máte některá zkušenost s očkováním proti meningokoku ve dvou měsících věku ditete? Není to moc brzo?

a nedoporučuje se meningokok až od 1 roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
3.11.20 14:43

To vůbec nevím ale myslím že ne protože v letáčku který jsme dostali je první dávka ve dvou měsících.
A do půl roku dítěte to hradí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
3.11.20 14:48

@Karrollina jo už to čtu, meningokoky jsou dvoje očkování, ty píšeš o bexseru, nevím, já to nedávala
ale jestli to chceš dítěti dát, aplikovala bych to až v tom půl roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
3.11.20 14:56

No to nevím jestli jde. Jestli nemusí dostat obě dávky do půl roku věku aby to hradila pojistovna. V letáčku co nám dala doktorka je první dávka ve dvou měsících, druhá ve čtyřech. A mezi tím ve třech měsících jdeme na povinné očkování, hexu a pak ještě na druhou dávku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8886
3.11.20 14:58

@Karrollina Pojišťovna to hradí, pokud je první dávka do 6 měsíců.

My jsme dávali až v 5 měsících. Chtěli jsme očkování začít nejdřív ve 3 měsících a nejdřív hexou. I doktorky u obou dětí plánovaly první očkování na 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
3.11.20 15:12

Bexsero jsme raději dávali až po 1 roce, přeci jen je to jedno z “nejtěžších” očkovaní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
3.11.20 15:27

Dávala jsem bexero v 6ti měsících., druhou dávku měl. V 8 měsících a třetí bude teď v roce. S jinou vakcínou nemám zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
3.11.20 15:30

@Karrollina stačí jedna a pojišťovna hradí všechny tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
3.11.20 15:44
@Karrollina píše:
No to nevím jestli jde. Jestli nemusí dostat obě dávky do půl roku věku aby to hradila pojistovna. V letáčku co nám dala doktorka je první dávka ve dvou měsících, druhá ve čtyřech. A mezi tím ve třech měsících jdeme na povinné očkování, hexu a pak ještě na druhou dávku..

Do pul roku se musi dat 1. davka, aby vsechno uhradila pojistovna. A pokud je to stejne jako napr. s Prevenarem, tak by melo pripadne stacit, ze lekar dolozi duvod, proc se to do pul roku nestihlo a pojistovna to stejne proplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
3.11.20 16:16

Za mě osobně je to brzy. Bexsero (myslíš toto že?) jsem dávala, neboť zrovna meningokok je něco z čeho mám šílené obavy, ale dala jsem až v 6m. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11911
3.11.20 16:32

Nechala jsem naockovat v 6mes, doslova na posledni chvíli, aby to pojišťovna je proplatila. Na Bexsero byvaj hnusny reakce, ve 2Mes bych nedavala. A nebij, my zacali s očkováním v dcerinnych 4 měsících a stihlo se vse i s rozestupy, i prevenar, a to ma jako nedonosena hexu ve schématu 3+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
3.11.20 21:28

Naše dostala kolem 3 měsíce, myslím že se hned po aplikaci dával preventivně čípek na teplotu. Nic ji nebylo a brzy cca kolem 5 a pul mesice ji čeká druhá dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.12.20 18:15

Obnovuji diskuzi. Je tu někdo kdo v poslední době nechaval očkovat vakcinou bexsero? Máme se rozhodnout do 28.12. Zda chceme maleho naockovat. Budou mu 4 měsíce. První jsem chtěla ale prý pokud budeme očkovat máme den před očkováním dat 3× denně paralen a pak po očkování také 3×. Myslela jsem, že stačí dát jednoi a ne tolikrát. To mě celkem odrazuje, co to asi bude za patak pro tak malé ditko :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8886
7.12.20 18:26

@Mkilus Nechávali jsme letos v 5 měsících a doporučení bylo podat paracetamol hned po očkování a pak večer. Stejně tak dostala doporučení letos kámoška. Ještě jsem neslyšela, aby se podával den předem a tolikrát. Jen jsem zaznamenala, že někdo doporučuje ne ihned po očkování ale třeba hodinu před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat