Očkování a školka nové podmínky

Anonymní
25.10.20 17:48

Očkováni a školka nové podmínky

Ahoj, muže mi prosím někdo vysvětli co dělají maminky, které jsou doma na RD do 4let věku dítěte s tím jedním rokem, kdy dítě nemůže být v předškolním vzdělávání protože není naočkované? Do školy muže jít v tomto případě až v 5,0?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9921
25.10.20 17:52

Pokud není řádně očkované, tak může do MŠ až na předškolní rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
25.10.20 17:56

Co dělají? Sedí doma na prdeli a píšou nesmyslné diskuze na emiminu :zed: neočkovane děti by vůbec neměli chodit do školek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
25.10.20 18:04

Nevím, kam tím dotazem míříš. Jsou doma, dělají Home Office, střídají se v hlídání s mužem, mají další malé dítě…nebo tuším, že na dětské skupiny je z očkování výjimka. A nebo je dítě přihlášené do školky, ale má něco jako „domácí vzdělávání“. Nevím o co ti v otázce jde, trošku z toho cítím nějaké rýpnutí do rodičů, co se rozhodli neočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
25.10.20 18:05

Můžete dát dítě do nějaké soukromé školky, některé očkování neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 18:09

V soukromé školce to už není možné musí se očkovat. Po RD se chci co nejdříve vrátit do práce, ale nevím jak ten rok vyřešit.

• Citovat
  • Nahlásit
73595
25.10.20 18:11
@Anonymní píše:
V soukromé školce to už není možné musí se očkovat. Po RD se chci co nejdříve vrátit do práce, ale nevím jak ten rok vyřešit.

Naockovat dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 18:13

Ale já ho nechci nechat očkovat :D vaše příspěvky jsou úplně o ničem. Žádnou radu mi nedávají :D

• Citovat
  • Nahlásit
1998
25.10.20 18:15

Tak fakt sehnat některou ze soukromých školek nebo dětských skupin. Nebo platit paní na hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
25.10.20 18:16

Tak jestli dítě neockujes, tak si to musíš vyřešit jinak - tj. nejdes do práce, máš chuvu, prarodiče hlídají. Nevím co víc chceš řešit, bez očka do školky nemuze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
25.10.20 18:17
@Anonymní píše:

Tak si můžete zaplatit paní na hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2224
25.10.20 18:17
@Anonymní píše:
Ale já ho nechci nechat očkovat :D vaše příspěvky jsou úplně o ničem. Žádnou radu mi nedávají :D

A co čekáš za radu? Tak si sežeň chůvu nebo ať hlídají prarodiče. Nebo si najdi práci, která se dá dělat z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
25.10.20 18:18

Moje dítě bylo domškolákem v rámci povinného předškolního vzdělávání, dále je domškolákem i v rámci povinné školní docházky. Očkování má nadstandardní, jelikož s námi zcestovalo v době před covidem kus světa. Nechápu, kam svým dotazem míříš? Vůbec bych nespojovala neočkujicí lesany (popřípadě domarodičky) s dětmi v individuálním vzdělání. Je to nesmyslný mýtus. Doma se vzdělávají především děti, o které mají rodiče enormní zájem, a nechtějí slepě spoléhat na stát. Dále děti s různými potížemi, které není schopen český vzdělávací systém inkludovat. Dcera má mezi spolužáky také spoustu dětí, jejichž rodiče pracují dlouhodobě v cizině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
25.10.20 18:19
@Anonymní píše:
Ale já ho nechci nechat očkovat :D vaše příspěvky jsou úplně o ničem. Žádnou radu mi nedávají :D

A můžu se prosím zeptat, proč nechcete ockovat? A nebudete dítě očkovat nikdy proti ničemu nebo jen chcete očkování odložit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
25.10.20 18:22

Aha, tak teď čtu, že se novelizoval zákon, takže už se to vztahuje i na dětské skupiny. Je to teda pakárna. Zbývá asi jen ta paní na hlídání.
A pro ostatní - je každého volba jak (ne)naočkuje své děti a tahle diskuze asi zakladatelku nezajímá. To se vždycky do neočkovacích skupin natáhnou zaryté zastánkyně očkování jak magnetem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama