Hexa očkování a vyhláška

14
7.11.20 19:36

Hexa očkování a vyhláška

Ahojte,
kdesi jsem četla, že maximální doba, kdy musí být očkování hotov je 18 měsíců, nyní ke mě došla informace, že se jedná o 13 měsíců, jak to tedy opravdu je?

Chtěla bych odklad, ale nevím jak si to rozvrhnout. Dočetla jsem se, že:
„První dvě dávky se podají s minimálním rozestupem dvou měsíců, třetí dávka se podá nejdříve 6 měsíců po dávce druhé.“

Nejpozdější možný scénář je tedy takový:
1. dávka - 5 měsíc
2. dávka - 7 měsíc
3. dávka - 13 měsíc

Mám pravdu anebo jsem vedle? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8472
7.11.20 19:47
@Sonina45 píše:
Ahojte,
kdesi jsem četla, že maximální doba, kdy musí být očkování hotov je 18 měsíců, nyní ke mě došla informace, že se jedná o 13 měsíců, jak to tedy opravdu je?

Chtěla bych odklad, ale nevím jak si to rozvrhnout. Dočetla jsem se, že:
„První dvě dávky se podají s minimálním rozestupem dvou měsíců, třetí dávka se podá nejdříve 6 měsíců po dávce druhé.“

Nejpozdější možný scénář je tedy takový:
1. dávka - 5 měsíc
2. dávka - 7 měsíc
3. dávka - 13 měsíc

Mám pravdu anebo jsem vedle? Děkuji.

I kdybys nesplnila vyhlášku, tak se houby stane. Očkování potřebuješ až do školky.
Doktorovi podepíšeš papír, že odkládáš a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
7.11.20 19:53

Já u první dcery měla odloženo kvůli zdr. stavu. První dávku dostala po 7. měsíci, ale sakra jsem se bála, aby mi ještě něco nechytla. Naočkovaná musela být až při nástupu do státní školky.
Bojíš se očkovat? Nebo má zdr. komplikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
7.11.20 19:55

Jěště tedy dodám, že čím byla dcera starší tím reakce byla horší. Hlavně emoční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
7.11.20 19:56

Spíš jsem nakoukala spoustu dokumentů o očkování, zmiňujících, že brzké očkování (2-3 měsíc) má spíše negativní vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 20:26
@Sonina45 píše:
Spíš jsem nakoukala spoustu dokumentů o očkování, zmiňujících, že brzké očkování (2-3 měsíc) má spíše negativní vliv.

Ale zase to hodně odkládat prý není vhodné kvůli tomu, že ta vakcína je koncipovaná pro miminka, které imunitu moc nemají. A když se dá později, kdy už dítě trochu imunitu má, tak to tu imunitu nakopne až moc a reakce mohou být spíš horší.
První dítě jsme očkovali poprvé v 6 měsících a druhé bylo očkované poprvé v 8 měsících.
To, co spíš velmi vadí mě, je to, že není alternativa k hexe. Už nelze sehnat pentavakcínu, ve které není žloutenka.

• Citovat
  • Nahlásit
7.11.20 22:13

Ahoj,
nám doktorka povolila odložit očkování jen do třetího měsíce. Vyhrožovala nám, že nás nahlásí na hygienu.
Doufám tedy, že Vaše doktorka bude tolerantnější.
Jinak ano, dle vyhlášky by mělo být očkování Hexavakcínou dokončeno ve 13. měsíci a rozvržení jednotlivých dávek máte správné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
7.11.20 22:22
@Studující maminka píše:
Ahoj,
nám doktorka povolila odložit očkování jen do třetího měsíce. Vyhrožovala nám, že nás nahlásí na hygienu.
Doufám tedy, že Vaše doktorka bude tolerantnější.
Jinak ano, dle vyhlášky by mělo být očkování Hexavakcínou dokončeno ve 13. měsíci a rozvržení jednotlivých dávek máte správné.

Ona na hygienu hlásit nesmí, kvůli porušení lékařského tajemství.
Hygiena si může pouze na kontrole vyžádat například všechny děti od „Z“ a zkontrolovat očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60893
7.11.20 23:04

@Sonina45 pokud nechceš dítko ve 2 letech do školky, tak v klidu.. U nás se na poslední hexu šlo 4 dny před nástupem do ms :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14423
8.11.20 07:28

Očkování je na rodiči, nemusíš očkovat vůbec, ale pak se může stat, že tě kontrola z hygieny vytáhne a da ti pokutu 10 tis + omezení ve školce, ty školní už jsou myslím posunuté. Doktorka tě nikam hlásit nesmí, to je na stížnost. Já dala 1. hexu v roce, mmr dostane až před školkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama