Očkování dětí 12-16 let?

Anonymní
27.7.21 20:45

Očkování dětí 12-16 let?

Dobrý den, maminky mám syna 12 let a dceru 15 let. Zvažuji o očkování na kovid. Kamarádka mě odrazuje ať to nedělám. Já jdu na očkování v pátek i s manželem.
Okolí mi za to „nadává“. Jak jste se rozhodli vy u takhle starých děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2139
27.7.21 20:51

Děti rozhodně na tohle očkovat nenechám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
27.7.21 20:53

Už je tu diskuze. Moje děti (12 a 16 let) už první dávku mají naočkovanou. Já i manžel už máme očkování kompletní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10549
27.7.21 21:00

Já, manžel a nejstarší dítko (17) máme očkování komplet. Mladší děti (13 a 15) mají po první dávce.

V očkování sice vidím jedinou šanci na normální život, ale hlavním důvodem proč jsme se nechali naočkovat, nebyly benefity spojené s očkováním, ale obyčejné počty. Nežádoucí následky covidu jsou násobně horší a častější, než nežádoucí následky očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
27.7.21 21:02

Já bych je očkovat nenechala. Ale vaše dětí, vaše rozhodnutí, možná v tomto věku by do toho mohli mluvit i dětí, ale určitě ne okolí, které vám nadává…Takové mám nejradši co říkají druhým jak mají žít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25038
27.7.21 21:06

Dceru 12 nenechám, pediatr je zásadně proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
27.7.21 21:16

Osobně bych nenechala, otázkou je, do jaké míry bude pro dítě život bez očkování unosny (testy si plaťte xxx krát týdně, děti celou výuku v respiratoru, vyloučení z kolektivu - budeš sedět zvlášť atd). To, že většině lidí nic není a max je bolí ruka, dle mého nic neznamená. Doporučuji podívat se na rozhovor zde, než ho opět odstraní : https://vimeo.com/574924906

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70523
27.7.21 21:24
@SAJ píše:
Já, manžel a nejstarší dítko (17) máme očkování komplet. Mladší děti (13 a 15) mají po první dávce.V očkování sice vidím jedinou šanci na normální život, ale hlavním důvodem proč jsme se nechali naočkovat, nebyly benefity spojené s očkováním, ale obyčejné počty. Nežádoucí následky covidu jsou násobně horší a častější, než nežádoucí následky očkování.

nez známé krátkodobé nežádoucí účinky. 8)
A i tam je to u těch dětí risk benefit ne zcela přesvědčivý. Ale taky nechám, nejspíš. Právě proto, že risk benefit vnímám jako tak nějak vyrovnaný, nebojím se u nich nijak zvlášť ani jednoho. No tak mi přesvědčí ty benefity společenské a plus se chlacholim tim, ze něco uděláme pro společnost. Pac je fakt, že to je jediná cesta, jak z toho ven. Sice za optimální bych považovala, kdyby se naockovali všichni rizikovi, jak věkem, tak komorbiditami, než aby tu kolektivní imunitu museli honit na detech, ale tak co už…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53882
27.7.21 21:40

Syn chtěl, má první dávku a v půlce srpna jde na druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5438
27.7.21 21:49
@Mialina píše:
Osobně bych nenechala, otázkou je, do jaké míry bude pro dítě život bez očkování unosny (testy si plaťte xxx krát týdně, děti celou výuku v respiratoru, vyloučení z kolektivu - budeš sedět zvlášť atd). To, že většině lidí nic není a max je bolí ruka, dle mého nic neznamená. Doporučuji podívat se na rozhovor zde, než ho opět odstraní : https://vimeo.com/574924906

Velmi velmi zajímavý rozhovor. Ona ta Peková možná nebude takový blázen, jak je prezentována.

Problém je, že ona prezentuje rizika vakcín, nicméně riziko prodělání Covidu také nebude, co se týče autoimunitní reakce bez rizika a to, že Covid napadá CNS a může za pár let způsobit neurodegenerativní onemocnění, je také známo.

Základní problém je, že Covidu nemáš bez vakcíny v podstatě šanci se vyhnout.

Takže volíš mezi 2 riziky, u nichž ani k jednomu nejsou dlouhodobá data.

Naockujes dítě a za pár let mu třeba degeneruje CNS.

Nenaočkuješ dítě a za pár let mu třeba degeneruje CNS, protože o Covidu je známo, že CNS napadá.

Peková mluví, jak kdyby ta druhá alternativa nebezpečná nebyla, ale ona je. Bez očkování ten Covid prostě dřív nebo později prodělá naprostá většina z nás. A dnes vlastně nevíme, co je horší. Pro dospělé se jasně jeví jako horší prodělání Covidu. Ale u těch dětí si už také nejsem jistá a nejhorší je, že když člověk zvolí špatně, může to mít extrémní následky.

Díky za velmi zajímavý odkaz. Nicméně naprosto opomíjí tu druhou stránku, a to rizika prodělaného Covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2842
27.7.21 22:54

A dcera chce co? V patnácti už určitě ví, zda se očkovat chce a nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 22:59
@Semtex píše:
A dcera chce co? V patnácti už určitě ví, zda se očkovat chce a nebo ne.

Chtějí se očkovat oba dva.

• Citovat
  • Nahlásit
6145
27.7.21 23:02

Děti 13 a 16 mají první dávku za sebou. Po konzultaci s jejich dětskou lékařkou, která to jednoznačně doporučuje. Navíc má sama děti ve stejném věku a obě už naočkované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
28.7.21 04:50

Dceři je 14 a už má první dávku. My s manželem dokončené očkování komplet. Ona sama naočkovat chtěla. V tomto případě se člověk nerozhoduje mezi dobrou a špatnou variantou, ale vybírá menší zlo. Obě varianty prostě mají svá rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37028
28.7.21 12:08

Zkoušela jsem registrovat nejstaršího, ale před 12. narozeninami to nejde :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat