Očkování neštovice ano/ne

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.11.21 10:24

Očkování neštovice ano/ne

Maminky otázka zní jasně ;)

Prosím klidně můžete svou odpověď i rozvést. Případně očkování jestli měli nějaké nežádoucí účinky.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.11.21 10:36

Myslis u dospelych? Ja jsem se chtela nechat, protoze jsem je podle mamky nemela a i v karte zadny zaznam. Ale moje doktorka mi tenkrat vzala krev, jestli opravdu nemam protilatky a mela jsem, tak jsem pak nesla. A kdyz je mely moje holky, tak jsem je nedostala. Tak jsem je asi v detstvi prodelala skryte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
5.11.21 10:37

My jsme byli a žádné vedlejší příznaky jsem u dětí neviděla. Já sem si neštovice prošla v mládí jako celá naše třída :lol:, takže vím, že to není nic hroznýho, spíš otrava, svědění, ale i prázdniny :D takže ať se rozhodneš jakkoliv, asi neuděláš špatně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7878
5.11.21 10:38

Nechala jsem očkovat obě děti (tuším první dostalo Varilrix = jednorázovou dávku, druhé už mělo Priorix Tetra) a nelituju. Na Varilrix určitě žádná reakce nebyla, u toho Priorixu obecně bývaly reakce i u té „trojvarianty“, takže těžko soudit.
Ono i tak po nástupu do školky byly v jednom kuse na hromadě (zvlášť to starší), takže mě vůbec nemrzí, že jsem si plané neštovice odpustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
5.11.21 10:38

My zrovna taky uvažujeme. Děti to né a né chytnout. Synovi bude už 11let a prý je to pak u kluků nebezpečné? Raději kdyby to prodělaly, ale asi mají vůdčí ním dobrou imunitu…U dcery už řádily ve školce několikrát a nic.
Takže já se s dovolením připojím a budu sledovat diskusi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
5.11.21 10:50

Očkovat určitě, pokud se dítě samo nenakazí do 10 - 12 let. Potom je ale nutné pravidelně zjišťovat protilátky a případně nechat přeočkovat, protože třeba poté v těhotenství to může být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
5.11.21 10:53

Syn prodělal neštovice v 7 měsících, takže je riziko, že nemá dostatek protilátek. Příští rok mu bude 12, tak plánuju nechat nabrat protilátky a případně ho naočkovat. Dcera měla neštovice dvakrát, takže u ní vakcínu neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
5.11.21 10:54

Jako malá jsem nakazila tehdy 15-ti letého strejdu. Chudák měl horečky a pupeny všude. Byl v nemocnici, nemohl jíst. Prý to může ovlivnit i plodnost ( ale to nevím, jen jsem slyšela). Proto, pokud je moji kluci nechytí do těch cca 10 let, budu očkovat. Nechci riskovat, že to později protrpí jako strýc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 11:09

@kamcatka11 obě holky mám naočkováné. Jedna dostala očkování v 10 letech, druhá ve 4 letech. Starší dcera dělá vrcholový sport ve skupině, kdy by jakýkoliv výpadek na dýl mohl tu skupinu poškodit. Navíc 10 let pro mě byl strop, navíc se dostává do puberty, navíc už jsou ve škole i tak málo, tak ještě neštovice fakt ne. Mladší dcera je hodně vzdorna a vzteklá. A když má amok, tak si škrábe ruce, takže tam jsme to udělali z tohoto důvodu a celkově je taková neklidná, věčně musí být venku, zavřít jí na týden doma, tak nevím. U obou se před očkováním zjišťovaly protilátky, reakce žádné ani jedna.

• Citovat
  • Nahlásit
7793
5.11.21 11:12

Neptáš se, v jakém věku by to očkování mělo být. I když jsem četla nějaké články o tom, že je lepší očkovat, než nechat projít nákazou, já bych neočkovala malinké děti. V raném dětství bývá většinou docela lehký průběh. S vyšším věkem prý bývá průběh horší, v dospělosti vysoké horečky, tak bych v tom 10.-12. roce nechala radši naočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
5.11.21 11:14

Pokud to moje děti do 10 let neprodělají, očkovat budu. Později už to může být dost zákeřná nemoc. Nebo kdyby to třeba holčička chytla v dospělosti těhotná. Druhá věc, nad kterou přemýšlím, je, zda neočkovat ještě než se nakazí, tímpádem by v životě neměli ani pásový opar. Ale nevím, jak moc vydrží imunita po očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33107
5.11.21 11:25

Ano, pokud je neprodělají v dětském věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
5.11.21 11:50

Neštovice dělají problémy u dospělých, kteří nákazu snáší hůře než děti. Ženy, které plánuji těhotenství, maji mít protilátky anebo se nechat naockovat.
Nákaza nestovicemi je velmi nebezpečná v gravidite a těhotenství je ohrožené.

Jiná záležitost je že, lidí, kteří prodělali neštovice, v sobě mají „spící“ buňky, které se mohou ve stáří a v oslabení projevit pásovým oparem. :nevim:
Pásový opar se šíří i u lidí, kteří nestovice neměli. Někde jsem četla, že je rozdíl…prodelane nestovice-pasovy opar se může aktivovat sám zevnitř. Neprodelane neštovice chytí pásový opar jenom přenosem.
Lékař v očko centru vysvětlí odborně. Píšu laicky jak jsem to pochopila.

Pásový opar nesouvisí s očkováním na neštovice. Očko na pásový opar existuje zvlášť a dává se lidem od 50 let. Nezávisí na prodelani neštovic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
5.11.21 12:05

Zostavax se jmenuje očko na pásový opar a je určené predevsim:

• nad 50 let
  • lidem, kteří PRODĚLALI PLANE NESTOVICE (mají v sobě ty spící „zarodek“, který se může aktivovat při nemoci a při oslabení organismu)
  • lidem, kteří mají oslabenou imunitu.

-- z příbaloveho letáku.

Ocko na plane neštovice a na pásový opar jsou dvě odlišné vakcíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
5.11.21 14:39
@jejjej píše:
Neštovice dělají problémy u dospělých, kteří nákazu snáší hůře než děti. Ženy, které plánuji těhotenství, maji mít protilátky anebo se nechat naockovat.
Nákaza nestovicemi je velmi nebezpečná v gravidite a těhotenství je ohrožené.

Jiná záležitost je že, lidí, kteří prodělali neštovice, v sobě mají „spící“ buňky, které se mohou ve stáří a v oslabení projevit pásovým oparem. :nevim:
Pásový opar se šíří i u lidí, kteří nestovice neměli. Někde jsem četla, že je rozdíl…prodelane nestovice-pasovy opar se může aktivovat sám zevnitř. Neprodelane neštovice chytí pásový opar jenom přenosem.
Lékař v očko centru vysvětlí odborně. Píšu laicky jak jsem to pochopila.

Pásový opar nesouvisí s očkováním na neštovice. Očko na pásový opar existuje zvlášť a dává se lidem od 50 let. Nezávisí na prodelani neštovic.

Bez planych nestovic neni pasovy opar ;) jiste, muze byt i asypmtomaticka infekce. Ale pokud vas ten virus nechranene nenapadne, tak ho nemuzete mit v nervovych gangliich a tudiz nemuzete mit pasovy opar. Cili ocko na plane nestovice zamezi i pasovemu oparu. (Ale rozhodne jsem otevrena diskuzi, pokud je zde expert na toto ockovani).
Nejcasteji jde o reaktivaci viru z ganglii pri snizene imunite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat