Očkování při exému

8
21.11.15 10:15

Očkování při exému

Ahoj holky, někde na fórech jsem se tu dočetla, že exem je projevem oslabené imunity. Jak to tedy řešíte s mimískem, které má rozjetý exém a doktorka tlačí, že chce očkovat… Mám na mysli první dávku hexa vakcíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1776
21.11.15 10:17

Muj ma atopicky ekzem a očkujeme. Nevedela jsem, ze by to byla kontraindikace. Ani dr. se nezminila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
21.11.15 10:20

Neočkovala bych. Prosadila si bych si individuální očkovací plán. Schéma 2+1 minimálně.

My si s ekzémem a okováním užili peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
21.11.15 10:21

@Tymča já bych určitě neočkovala. Syn má taky ekzém a první očkování dostal až v 8. Měsíci a ne hexu, ale setrnejsi očkování pediacel. A sama mudr říkala, že se mu boji hexu dat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.11.15 10:21

Mnoho maminek pise, ze po hexe se ekzem zhorsil. mne to prijde jako risk-vzdyt se to da odkladat, nebo kolik je diteti?

• Nahlásit
  • Citovat
925
21.11.15 10:23

Počkala bych a snažila se zjistit příčinu exému. Pokud kojíš, tak můžeš zkusit eliminační dietu. Někdo reaguje na rajčata, někdo na kravské mléko… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
21.11.15 10:25
@pajule022 píše:
@Tymča já bych určitě neočkovala. Syn má taky ekzém a první očkování dostal až v 8. Měsíci a ne hexu, ale setrnejsi očkování pediacel. A sama mudr říkala, že se mu boji hexu dat.

Tak to je drsné, očividně má doktorka pacienty se špatnou zkušeností :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
21.11.15 10:31

@Walburga podle me spis doktoři moc dobře vědí, co to je za hnus to očkování. Ted jsme měli jít na očkování priorix a řekla jsem ji, že to chci o pul roku odložit, protoze mi to ted prijde zbytecne mu to davat a ona mi na to řekla, že mě úplně chápe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 10:55
@Tymča píše:
Ahoj holky, někde na fórech jsem se tu dočetla, že exem je projevem oslabené imunity. Jak to tedy řešíte s mimískem, které má rozjetý exém a doktorka tlačí, že chce očkovat… Mám na mysli první dávku hexa vakcíny.

Odložit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
21.11.15 11:11

Můj měl hezky zaléčený exém a po očkování se to vždycky zhoršilo. Konkrétně po té hexe. Po těch zkušenostech bych odložila a zvolila co nejšetrnější schéma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
21.11.15 11:32

U syna a dcery se ekzém po 2. dávce hexy poprvé rozjel :(
Upřímně: očkovat stejně budete muset (jako většina), tak pokud možno volte šetrnější schéma nebo jinou vakcínu. Pak je šance, že se po očkování nezhorší a naopak ekzém bude reagovat na počasí, jídlo, prostředí, nachlazení - takže je to stejně začarovaný kruh :roll: :zed: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
21.11.15 12:47
@pajule022 píše:
@Walburga podle me spis doktoři moc dobře vědí, co to je za hnus to očkování. Ted jsme měli jít na očkování priorix a řekla jsem ji, že to chci o pul roku odložit, protoze mi to ted prijde zbytecne mu to davat a ona mi na to řekla, že mě úplně chápe.

Jak kdo, někteří přece nikdy žádné reakce neviděli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4322
21.11.15 13:01

U dcery se také ekzém projevil po druhé hexe a to tak, že to měla skoro až do masa. Jako by jí to rozežralo.
Takže za mě také počkat a očko odložit. Není problém začít v 10. měsících věku ve schématu 2+1 a to poradě s odborníkem a i ten čas ukáže, jak se ekzém vyvíjí, na co reaguje apod.
Není kam spěchat. Píchlou vakcínu už zpět nevezmete a nestojí to za případné problémy.
Znám maminku, které syn zareagoval na hexu šíleným způsobem. Rozjel se mu ekzém všude včetně očí, pusy…
Opatrnosti není nikdy dost. A pokud dr tlačí, tak se jí zeptejte, zda vám dí písemně, že po vakcíně se stav nezhorší ani nenastanou jiné zdravotní problémy. Nenapíše to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
21.11.15 17:09

Malý má právě tři měsíce, takže máme ještě čas. No zeptám se na šetrnější vakcínu doktorky. Nemá to tak hrozné. Ani ho to moc nesvědí (až na víčka). Ale nechci mu přihoršit. Zároveň ale nechci riskovat, že něco chytí protože ho nenaučkuju. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
21.11.15 18:04

:( holky a co muzu delat ja, kdyz uz ma kluk v sobe dve dávky hexy a v utery ho ceka treti + druha prevenaru. Ma 4,5 mesice. Atopik.
Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama