Vyrážka na víčku

8
14.11.15 16:14

Vyrážka na víčku

Dobrý den maminky,
chci se poradit ohledně problému mojeho prcka. Malý má už od druhého dne narození na víčkách zarudlé místa (jenom část směrem od vnitřního koutku). Na čas mu to jakoby zmizelo, že jsem o tom ani nevěděla a neřesila jsem to. Pak se mu to zase vyrazilo - buďto po kapkách, co dostal na zánět, který prodělal nebo z jiného (mně neznámého) důvodu. Když jsem to zarudnutí začla řešit s doktorkou, tak mu předepsala framikoin a když nepomohl, tak hydrokortison na exém - ten jsem mu sice mázla asi třikrát, ale už to dělat nebudu, nepřijde mi to jako dobré řešení. Teď je to v takové fázi, že to chudáčka svědí a on se to snaží škrábat, víčka má skoro celá zarudlá. Bariérové krémy moc nezabírají, má snahu si to dřít i s nima. Nechci prcka držet v zavinočacce do první třídy, aby si to zbytečně nedřel.

Malý má taky na tvářích dětský exém cca od čtvrtého týdne narození. Nemyslím si, že se bude jednat o stejný problém i na víčkách i na tvářích vzhledem k době, kdy se mu to objevilo. Nicméně lékaři se mnou můj názor nesdílí a opět dostal ještě další kortioidovou mast na exém od alergologa, kterou zatím nemám v plánu mazat.

Potřebuji hlavně vyřešit ta víčka. Tváře stačí promastit, ty ho nesvědí…

Máme doma psa, tak si říkám, jestli to není alergická reakce.

Nesetkala se některá z Vás s takovým problémem u miminka?

Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.15 22:47

@Tymča Dobry vecer, synek a i ja jsme meli po porodu ekzem. Ja opravdu hrozny (hormonalni zmeny plus stres z prodelaneho cisare). Mela jsem ekzem i kolem ocnich vicek - nemohla jsem je ani mit otevrene, jak palily a svedily. Vyzkousela jsem vsechno mozne, krome kortikoidu, a jedine, co nam pomohlo byl Cutis Help. Maji j radu pro miminka. Je to ja prirodni bazi, maji patent na specialni extrakci leciveho oleje z konopi. Je vhodny pro tehotne i miminka. Na ocni vicka jsem mazala mleko/fluidum. Nabizi totiz i mastnejsi kremy, ale ty mi prisly na vicka moc mastne.

Kortikoidum bych se vyhnula. A preventivne mazala telovym mlekem od nich cele telicko miminka. Neublizi, naopak krasne opravi porusenou kuzi a maleho to prestane svedit.

Preji uspesnou lecbu a prevenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama