Reklama

Očkování Priorix a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iva1983
Povídálka 16 příspěvků 13.12.16 14:39
Očkování Priorix a těhotenství

Maminky, nechávaly jste nebo očkovaly vám dr. starší děti na spalničky, zárděnky, příúšnice, vakcína priorix v době kdy jste byly na začátku těhotenství první trimestr. Nebo proběhlo očkování ještě v době kdy jste nevěděly že jste těhotné? děkuji

Přečtěte si článek: Je možné očkování v těhotenství?

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 2 inzeráty 13.12.16 14:40

@Iva1983 Tehotenstvi matky fakt neni kontraindikaci k ockovani ditete.

Katerina308
Kecalka 462 příspěvků 43 inzerátů 13.12.16 14:45

Já očkovala kluka, když jsem byla těhotná, ale asi už jsem byla na začátku druhého trimestru, bych se musela kouknout do očk. průkazu.
V očkováním centru mi řekli, že těhotenství nevadí.

Anita01
Povídálka 35 příspěvků 13.12.16 14:58

Ano, nechavala jsem naockovat malyho, kdyz jsem byla tehotna. :)

Agrion
Závislačka 2764 příspěvků 13.12.16 15:43

Asi si stojim na vedeni 8o Jak souvisi ockovani ditete s tehotenstvim mat­ky?

Lucinka1986
Kecalka 342 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 15:46
@Agrion píše:
Asi si stojim na vedeni 8o Jak souvisi ockovani ditete s tehotenstvim matky?

Asi jsem taky mimo :think:

Hadumi
Extra třída :D 13280 příspěvků 13.12.16 16:49

@Agrion někde jsem četla, že po tomto očkování se můžou objevit projevy nemoci, proti které bylo dítě očkováno (ale nevím, zda jsou to jen projevy nebo nemoc opravdu). Pak se těhotná asi bojí, že to od svého dítěte může chytit.

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 13.12.16 18:52

@Iva1983 Ahoj, ne, nenechávala jsem. Ale já svým dětem Priorix nedávám ani jako netěhotná.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 13.12.16 19:32
@Agrion píše:
Asi si stojim na vedeni 8o Jak souvisi ockovani ditete s tehotenstvim matky?

Podle různých zdrojů je možné, že po očkování může (spíš teoreticky) nastat nemoc, proti které bylo dítě očkované. Všude jsem četla, že je to spíše jen teoretická možnost, ale v praxi se takové případy nevyskytují, ale na internetových diskusích se může člověk dočíst o případech, kdy naočkované dítě nakazilo danou nemocí rodinné příslušníky. V těhotenství by zrovna tyto nemoci byly nebezpečné, dotaz tedy naprosto chápu, taky jsem hledala informace.
Já se nakonec rozhodla očkovat, ale nebyla jsem v prvním trimestru. U nás však dost řádí příušnice, tak jsem nechtěla riskovat.

sakota
Kelišová 5461 příspěvků 18.01.18 12:17

Obnovuju diskuzi. Dnes jsem byla s dcerou na 18mesicni prohlidce a ocekavala jsem Priorix, ale pani doktorka, jak me videla ve dverich, hlasila, ze ockovat budeme az po porodu, ze to nikam neutece a nema cenu riskovat. Bohuzel jsem se nevyptavala, proc to vadi - byla narvana cekarna a mudr toho mela od pohledu plne zuby, tak jsem to nechala byt, je mi docela jedno, kdy se naockuje. Ale ze zvedavosti me zajima, proc by se nemelo ockovat Priorixem vedle tehoten zeny, nevite nekdo?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 30 inzerátů 18.01.18 12:21

Vždyť to někdo píše hned v příspěvku nad tebou… Názory se na to různí, náš doktor priorix očkoval, když jsem byla těhotná.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 18.01.18 12:24

@sakota Já jsem ve druhém trimestru a po konzultaci s doktorkou syna nechám brzy naockovat, připadá mi to jako menší riziko než aby případně nakazil potom mimino :think: Asi co doktor to jiný názor. Tak uz nevím s kým to konzultovat :mrgreen:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 12:41
@sakota píše:
Obnovuju diskuzi. Dnes jsem byla s dcerou na 18mesicni prohlidce a ocekavala jsem Priorix, ale pani doktorka, jak me videla ve dverich, hlasila, ze ockovat budeme az po porodu, ze to nikam neutece a nema cenu riskovat. Bohuzel jsem se nevyptavala, proc to vadi - byla narvana cekarna a mudr toho mela od pohledu plne zuby, tak jsem to nechala byt, je mi docela jedno, kdy se naockuje. Ale ze zvedavosti me zajima, proc by se nemelo ockovat Priorixem vedle tehoten zeny, nevite nekdo?

Ono to vadí spíš z toho důvodu, že, kdyby byly vedlejší účinky, tak jako těhotná je budeš hůře zvládat - noční nespaní, řev, teploty, apod. Nevím teda, zda na tom budeš lépe s novorozencem :think: My jsme očkovali staršího, když měl mladší cca 3 měsíce. Je fakt, že my dodržujeme zásady pro dobré očkování (např. 2 týdny před očkováním nechodíme do kolektivu, sleduju noční spaní, jak jí apod.), takže bez problémů.

vertunka
Závislačka 4580 příspěvků 18.01.18 12:56
@sakota píše:
Obnovuju diskuzi. Dnes jsem byla s dcerou na 18mesicni prohlidce a ocekavala jsem Priorix, ale pani doktorka, jak me videla ve dverich, hlasila, ze ockovat budeme az po porodu, ze to nikam neutece a nema cenu riskovat. Bohuzel jsem se nevyptavala, proc to vadi - byla narvana cekarna a mudr toho mela od pohledu plne zuby, tak jsem to nechala byt, je mi docela jedno, kdy se naockuje. Ale ze zvedavosti me zajima, proc by se nemelo ockovat Priorixem vedle tehoten zeny, nevite nekdo?

U nas se holce po ockovani rozjely priusnice. Takze asi doktorka nechce riskovat nakazu. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama