Očkování tbc a reakce

472
8.2.06 20:04

Očkování tbc a reakce

zdravím všechny maminky,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s větší reakci na očkování proti tbc z porodnice. Pořád dokola to Tadeáškovi hnisá, ložisko cca 5mm, už jsme odkládali další očkování ve třech měsících se slovy doktorky, že to do týdne bude pryč, už je to zase 3 týdny a hnísá to znovu. Jinak žádnou jinou reakci nemá, jako zduřené uzliny, teplotu nebo jiné. Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

135
8.2.06 20:23

My jsme neměli reakci žádnou - neudělal se jí žádný vřídek, nic, takže budeme muset ve 2 letech na přeočkování.. :?
Jinak moje kamarádka má skoro půlroční holčičku, která ještě neprošla žádným klasickým očkováním, protože jí to pořád hnisá, tak jí to odkládají. Právě že bych řekla, že snad všechny maminy, co znám, měly problémy s tím, že se jim ta jizvička špatně hojila a pořád hnisala. Připadá mi, že my jsme zase jediní, kteří neměli reakci žádnou… :)
Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
8.2.06 20:45

a mažete to nějakou mastičkou např. antibiot. framykoin??? třeba by to pomohlo rychleji ke zlepšení:-)
Pa HL:-)

PS: My též neměli žádnou reakci- takže jsem zvědavá až nám budou zjišťovat protilátky, jestli jsme vůbec naočkovaný:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
9.2.06 12:14

Ahojky,
taky se hlásíme do klubu :-) kdo neměl žádnou reakci a musíme ve dvou letech na přeočkování. :-(

Jinak hodně lidí co znám, tak mělo taky velké problémy se zahojením, museli jim to Dr. píchat.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
9.2.06 12:41

Ahojky

musím říct, že malá to měla taky trošku zhnisané. A musím přiznat, že jsem ji to trošičku zmáčkla, něco z toho vyšlo, úplně maličko, a do týdne to měla krásně zahojené. Šli jsme na kontrolu k naší doktorce. Ta se rozplývala, jak se to malé zahojilo.:-)))
Já vím, že se to nemá mačkat, ale když jsem si přečetla, jak tady nějaké maminky popisovaly, jak chodily na plicní a tam jim to píchali :-(((

Nevím, toť naše reakce na tbc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
9.2.06 12:47

Ahoj,
Vojtíkovi to před týdnem propíchla dr. na plicním. Doporučila nám týden 2× denně mazat Framykoinem, nenamáčet a za další dva týdny jdeme na kontrolu. Klárce to takhle propichovali 3× než se jí to zahojilo. Jediný Míša měl přiměřenou reakci, takže ani zdlouhavé hojení, ani přeočkování. Jak tak koukám, je to asi ojedinělí případ. :)
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
9.2.06 13:35

Ahoj,

my jsme měly také velkou reakci. Vždy se to jakoby zahojilo a pak to zase zhnisalo a dvakrát to samovolně prasklo a vytekl hnis. Trvalo to déle než půl roku a někde jsem četla, že se to někdy může hojit ještě déle. Tak vydržte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.2.06 20:28

velka reakce po tbc a dalsi vakcinace

cau maminky, syn mel 10.2. pulroku a stale nebyl ockovan. mel velkou reakci po ockovani a proto stale cekame, az se jizvicka stahne. moje mama pracuje na plicnim, takze se s ni radim, ale chci byt v kontaktu i s jinymi nazory. mama doporucovala nicim nemazat, pokud je hnis, tak po koupani, kdyz je kuzicka mekka lehce vytlacit, popr. nachvili prilozit tamponek s herman.extraktem. uz se snad brzo dockame zhojeni, takze ted me zajima ockovani proti dalsim nemocem. nase p.doktorka navrhovala 3 varianty (asi je znate), tak me zajima, jestli skutecne ta nejdrazsi, sestislozkova (1700 kc) je nejlepsi. diky za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
36
14.2.06 13:08

Ahoj sarmi,

nám se investice do Infanrix Hexa vyplatila. Máme za sebou už tři dávky a nikdy žádná reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
14.2.06 13:34

Ahoj Sarmi,
pripojuji se k Edulce, taky jsme investovali do Infanrix Hexa a vůbec žádná reakce :D . Jen v roce a půl ještě jedna dávka - a tak malá nemá strach z očkování, oproti tomu co slyším vycházet za zvuky z ordinace…
Cate

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama