Očkovat nebo počkat?

Anonymní
11.11.19 20:43

Očkovat nebo počkat?

Dobry vecer, rada bych se zeptala, zda mi muze nekdo poradit:
1, V sobotu jsme prisli do styku s nemocnym ditetem (zelena ryma a horecka) a mame se jit zitra ockovat na 2. davku Hexavakciny. Zatim nic u nas nepropuklo, ale napadlo me, ze imunita muze ted s necim bojovat a oslabila bych ji mozna jeste vic ockovanim. Takze prvni otazka zni: pokud do ted nic nepropuklo, nechat zitra ockovat, nebo radeji posunout?
2, do jake mozne doby se da posunout druha davka Hexavakciny? Uz jsme meli jit pred 14 dny, ale uz tehdy se to kvuli nemoci manzela odsouvalo, aby nebyla oslabena a jeste s nemocnou osobou pobliz. Dekuju za radu. Omlouvam se, ze pisi bez diakritiky, pisi ve spechu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19615
11.11.19 20:45

1. Já bych asi šla, když bude zítra ok.
2. Nvm, zeptej se doktora, ale myslím, že posouvání zase takový problém není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
11.11.19 20:51

Záleží na tom, co znamená, přijít do styku. Pokud nějakých 5 minut, neřešila bych to. Pokud jste s tím dítětem trávili půl dne, možná bych počkala. Na druhou stranu, rýmu už by asi pomalu měla, nemá dlouhou inkubační dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 20:55

@Aduš8 bohužel celý den. Holčička vypada v pořádku, sem tam zakašlala a v noci dostala silnou rýmu s horečky, takže infekční s námi už nejspíše byla.

• Citovat
  • Nahlásit
19615
11.11.19 20:57
@Anonymní píše:
@Aduš8 bohužel celý den. Holčička vypada v pořádku, sem tam zakašlala a v noci dostala silnou rýmu s horečky, takže infekční s námi už nejspíše byla.

Tak zkus zítra zavolat a odložit to třeba do konce týdne a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
11.11.19 21:09

@P4ja zkousela jsem, ale doktorka ma bohuzel na dalsich 14 dnu uplne plno. Leda mezi nemocne a to fakt pokouset uz nechci :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
11.11.19 21:11
@Ajinac píše:
@P4ja zkousela jsem, ale doktorka ma bohuzel na dalsich 14 dnu uplne plno. Leda mezi nemocne a to fakt pokouset uz nechci :-)

A co ti řekla?? Vadí posunutí?? Resp. odložení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 21:22

@P4ja mluvila jsem bohuzel pouze se sestrickou. Ta mi rekla, ze volno pristich 14 dnu nema a at tak itak dojdu zitra a uvidime. Jak znam nasi dr, tak rekne at to risknem. Jenze ona se pak o nemocnou starat ve dne v noci nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
19615
11.11.19 21:27
@Anonymní píše:
@P4ja mluvila jsem bohuzel pouze se sestrickou. Ta mi rekla, ze volno pristich 14 dnu nema a at tak itak dojdu zitra a uvidime. Jak znam nasi dr, tak rekne at to risknem. Jenze ona se pak o nemocnou starat ve dne v noci nebude.

V tom tě chápu. Máme podobného doktora, takže si to řeším sama. A když se mně to nezdá, tak radši zavolám, že je fakt nemocná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
11.11.19 21:33

Pokud bude zítra ok a nebude mít např. zvýšenou teplotu, tak bych šla… Něco jiného by bylo, kdyby měla jít např. na Priorix…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
11.11.19 21:59

Druhá dávka hexy se normálně dává 2-6 měsíců po první. Individuálně jsou pak možné i delší rozestupy… tak jestli máte čas tak bych klidně ty dva týdny počkala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 13:37

Nás se vždycky doktorka před očkováním ptá, zda jsou všichni v domácnosti zdraví nebo jestli bylo za posledních 14 dní u někoho nachlazení apod. Pokud jste s nemocnou holčičkou strávili celý den, očkování bych odložila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat