OČR při uzavření školy

1112
25.1.21 09:00

OČR při uzavření školy

Dobrý den, chtěla bych se zde zeptet, kdo mi vystaví a jakým způsobem OČR na osmileté dítě, které je zdravé, ale má zavřenou školu.
Ráno jsem volala k dětské lékařce a sestřička mi řekla, že se s tímto ještě nesetkala/ OČR na zdravé dítě/, a že bych asi měla mít nějaký papír ze školy. Nakonec jsme se domluvily, že si pozjišťuji co a jak a ozvu se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
346
25.1.21 09:03

Na stránkách OSSZ je ke stažení formulář, který je speciální na uzavření školského a výchovného zařízení z důvodu epidemické situace. Ten vyplníte a dáte své mzdové účetní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
25.1.21 09:05

Tak snad se musíš zeptat ve škole, měli by vydat potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 09:06

Nám ho vydávala teď školka…

• Citovat
  • Nahlásit
6413
25.1.21 09:08

Když je zavřená školka, škola z důvodu karantény, havárie atd tak vystavuje OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4331
25.1.21 09:12

Však už to proběhlo 2×, tak jako předtím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
25.1.21 09:21

@mamule42 Ne, potvrzení už se nevydává. Jak píše @Janakatabara, jen si člověk stáhne na stránkách OSSZ ten formulář a vyplní tam, od kdy je škola zavřená a dá pak mzdovce.

Doktorka opravdu nemá s tímto druhem ošetřovného co dělat, když dítě není nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74810
25.1.21 09:41

@Svistice Tak u škol je to jasné, ty jsou zavřené centrálně, ale nevím, zda se to dá použít i u školek, to by si každý mohl vycucat z prstu, že má školka XY zavřeno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
25.1.21 09:55

@j.a.n.i1 Koukám do toho formuláře. Je tam kolonka důvod uzavření. Takže bych tam napsala třeba karanténa nařízená hygienickou stanicí xy.
A pak je tam dole čestné prohlášení, že vyplněné je pravdivé. :nevim:

Jako jo, kdo bude chtít to zneužívat, tak asi může. nevím, zda hygieny nějak nahlašují centrálně a OSSZ si to pak páruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10728
25.1.21 10:14

A jak jsi to řešila doted? Nerýpu, jen mne skoro po roce uzavřených škol tenhle dotaz sundal ze židle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
25.1.21 10:21
@boball píše:
A jak jsi to řešila doted? Nerýpu, jen mne skoro po roce uzavřených škol tenhle dotaz sundal ze židle.

Ono se to od jara měnilo. Na jaře školy vystavoval papír, stejně tak musel být nějaký papír ze školského zařízení v září/říjnu, když se třída/škola dostala do karantény.
Jak to na podzim uzavřeli opět plošně, tak OSSZ přišlo s novým online formulářem na OČR.

Na druhou stranu pokud je dítě nemocné/covid pozitivní, tak tam jde OČR stále přes lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10728
25.1.21 10:27
@Svistice píše:
Ono se to od jara měnilo. Na jaře školy vystavoval papír, stejně tak musel být nějaký papír ze školského zařízení v září/říjnu, když se třída/škola dostala do karantény.
Jak to na podzim uzavřeli opět plošně, tak OSSZ přišlo s novým online formulářem na OČR.Na druhou stranu pokud je dítě nemocné/covid pozitivní, tak tam jde OČR stále přes lékaře.

Vím, bohužel dřepím se synem doma opět, jak na jaře, tak na podzim. papíry jsem vypisovala několikrát. A právě mne překvapilo, že je ještě některá maminka která o tom nic neví po takové době. Možná byla na mateřské a nezajímala se, to je taky možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
25.1.21 10:34

Jen pro zajímavost, dcera chodí do školky, a když mají ve třídě nakaženého, tak se pro žádanku a OČR volá dětskému lékaři, je to přímo v pokynech od hygieny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
25.1.21 11:48

@boball Já pochopila, že má dítě v první nebo druhé třídě, takže t normálně chodí, ale teď mají nějakou karanténu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10728
25.1.21 14:08
@Svistice píše:
@boball Já pochopila, že má dítě v první nebo druhé třídě, takže t normálně chodí, ale teď mají nějakou karanténu.

Ale na podzim nechodili, tak to musela také nějak řešit. Je pravda, že pokud to je druháček, možná budou informace jiné. Ale je to na vebu uvedené taky, jen jsem to nějak nezkoumala, syn je starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat