Problémy s počůráváním 3 letého syna

57
20.1.21 19:03

Problémy s počuravanim, kakanim

Krásný večer,

Potřebovala bych poradit s problémem, co může být příčinou problému s 3 letým synem. Už více než rok chodíme na nočník/záchod. Naučili jsme se to hezky. Teď o Vánocích se nám stalo, že jednou nestihl a trochu si nakakal do teenek, ale spíš jsme přikládali, že jsme byli venku nabaleny. Nicméně pak se mu stalo i jednou ve školce a tento týden katadtrofa. Nejprve včera na procházce si malinko kakl a pak při spaní po obědě a prý dost. Dneska pro změnu se po spaní počůral a pokadil se doma. Vůbec nevím co se děje. Nevím jestli to není tím, že brácha je nemocný a je doma se mnou a dcerou, jestli třeba nežárlí a neupozorňuje na sebe. Hlavně jak se teď stupňuje nechci aby denně ve školce řešili problém s kakanim a čůráním, když už to tak krásně uměl. Moc prosím jestli někdo zažil a případně o radu. Zeptám se i paní doktorky, příští týden jdu s nejmladší na roční kontrolu, ale budu ráda za rady i teď. Nechci aby se nějak rozjelo v nějaké trauma, nebo ve větší problémy 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14609
20.1.21 19:22

Nemohl prostydnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10003
20.1.21 19:31

Tak kdyz ho nechas tyden doma, tim nic nezkazis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.21 19:34
@Tamtama píše:
Nemohl prostydnout?

No kašel ani rýmu nemá, spíš doma mi přijde, že nestíhá, jak blbne s bráchou. Jsou o rok a půl a normálně jen co přijdou ze školky spolu řadí hned, jak kdyby doháněli, že se nevyděli. Ale tak přicvrmnutí se i stane, ale spíš mě děsí ty bobečky, protože včera při po, nebo při procházce a pak když šli spát a ro ještě měl i po postýlce. Dnesla doma taky najednou se zasekl a měl ho tam. To lital, lital a bylo. Nevím, čím by to mohlo být, ale rok nebyl sebemenší problém i když měl třeba průjem, nebo tak. Nevím jesrli to je nepozorností, nebo třeba teď tím, že brácha zůstane doma a on jde do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.21 19:36

@Lucie_Sx také mě to napadlo. No spíš se bojim, qby neměl třeba z tpho, že brácha je teď doma a on chodí do školky. Třeba že se cítí odstrčený a upozorňuje na sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33349
20.1.21 19:49

Proboha ten plurál dětský patří někam na pískoviště, do mateřského centra, ale při založení diskuze působí blbě, zvlášť u tříletého dítěte :mrgreen:

Jinak to může být jen vývojové období, regres, stagnace, je to u dětí normální a za pár dní/týdnů to přejde. Osobně bych z toho nedělala žádnou vědu, jen kontrolu, aby si dítě došlo pravidelně na záchod a vždy před procházkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
20.1.21 19:59

Nejstarší syn nesnáší chození na velkou mimo domov, takže občas prostě nestihne a trochu se prikakne, ale to nebude váš případ. Typuju že to bude podobné jako u nejmladšího. Taky chodí od dvou let krásně na nočník a pak přijde vždycky období kdy je každý den i několikrát přikáknutej. Když ho pošlu na wc, tak se mu nechce (nechce tam být, má lepší zábavu) takže prohlásí, že mu to nejde a za 10 minut má zase nanovo ve slipech. Pokud si kákne jednou /dvakrát, tak to moc neřeším. Pokud je to ten den už po šestý, tak už jsem nepříjemná a fakt ho na tom záchodě nechám sedět klidně 15 min. Většinou to trvá max týden a pak je zase v pohodě. Přikládám to nějakému „zkratu“ v mozku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
20.1.21 20:02

Přestaň mykat :zed: :zed: :zed: jste se pokadili společně nebo co? A může mít nějakou virózu nebo regresní fázi vývoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
20.1.21 20:20

Já nechtěla být zlá, ale vidím, že nejsem jediná komu ten plurál ničí zorničky :lol: Zakladatelko promiň, ale u 3letého už je to fakt divný :roll:

A jinak k tématu. Taky si myslím, že to je jen nějaké období. Každopádně bych ho za to netrestala, spíš se vrátila k základům, pochválila bych ho za každou vykonanou potřebu do nočníku /záchodu, klidně i dala nějakou odměnu která víš, že ho potěší. I jak tu padlo, zkusit si ho nechat třeba jen týden ze školky doma.

Příspěvek upraven 21.01.21 v 10:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
21.1.21 07:51
@PeBa12 píše:
Já nechtěla být zlá, ale vidím, že nejsem jediná komu ten prulár ničí zorničky :lol: Zakladatelko promiň, ale u 3letého už je to fakt divný :roll:

Neni to spíš plurál. Já ho používám i u mnohem starších dětí, to by vám teprv roztáhlo zorničky. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
21.1.21 10:31
@madyb píše:
Neni to spíš plurál. Já ho používám i u mnohem starších dětí, to by vám teprv roztáhlo zorničky. :lol:

Jsem jen člověk, bohužel občas se umím i upsat. Takže ano máte pravdu napsala jsem to špatně. Jestli používat plurál i u starších dětí tak používejte, nikdo vám to nezakazuje ;) Ale opravdu se to nedá poslouchat když rodič mluví v souvislosti s dítětem v plurálu. Akorát si myslím, že nikdo nemá odvahu vám to říct do očí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
1.2.21 21:21

@Anny2148 také bse nám srovnalo, byli jsme doma teď přes týden (protože nakonec u syna ve školce zase coronavir, takže na test, ale všichni negativní). Dneska byl poprvé a doma snad 1 nestihl. No asi to bylo tím žarlenim na bráchu. Příště si je nechám asi oba doma, nebo mladšího, starší byl teď čtvrtek a pátek ve školce sám a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat