Prosincové mimčo

14.1.21 13:51

Prosincové mimco

Maminky je tu někdo komu se narodilo dítko v Prosinci? Jak jste nato byly že školkou? Od kdy vám dítě vzali do školy a td.. Ptám se ohledně těchto věcí i skrs RD. Malej mnel teď v prosinci 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8941
14.1.21 14:07

Poptej se u vás, někde vezmou bez problému dvouleté a klidně i neodplenkované, protože se jim hlásí málo dětí a někde se nedostane ani dítě, které má 3 roky do konce srpna, i když je povinnost obce mu místo zajistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43

Ahoj. Máme doma triletaka, který je 24. Prosince. Do školky nám ho vzít nechtějí. Až v květnu se máme přihlásit. Tak nám zbývá jen soukromá 😪

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676

Se školkou dobře, dítě mi zapsali v tom školním roce, když ještě nemělo 3 roky. Ale jsme malá obec a děti přijímají všechny, i ty malinké.

Co se týká školy, pokud to dobře počítám, tak Tvůj syn dovrší 6 let v prosinci 2024, takže do školy půjde v září 2025. Pokud bys chtěla, aby šel dříve, musel by být výjimečně šikovný po všech stránkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
14.1.21 14:08
@Terka Protivinská píše:
Maminky je tu někdo komu se narodilo dítko v Prosinci? Jak jste nato byly že školkou? Od kdy vám dítě vzali do školy a td.. Ptám se ohledně těchto věcí i skrs RD. Malej mnel teď v prosinci 2 roky.

Dcera je prosincová, tedy už je jí 8 let, ale tenkrát jsem jí přihlásila do školky od září, kdy jí bylo 2,5 s tím, že jsem měla v práci domluvené do ledna neplacené volno, nástup v lednu, a ve školce jsem se tedy domluvila, že by dcera nastoupila do školky až od toho ledna. No, od září nebyla stejně přijatá, ale byla hned pod čarou, v pořadníku. Pak mi v prosinci volala ředitelka, že se uvolnilo místo, tak jestli od ledna nastoupí. Tak jsem ji od ledna do školky dala. I když jsem pak skončila na rizikovém a do práce nenastoupila. Takže bych v tvém případě normálně k zápisu do školky se synem teď šla. Kdyby ti ho nevzali, tak třeba by šlo v práci domluvit neplacený volno až do dalšího září a to už ti ho třeba přijmou. A prodloužit si rodičák do těch 3,5 let. Podle situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:11

@Aneta113 z toho mám právě taky strach ze mne ho nevemou do školky. A jak to máte z RD? Musela jste si ji nějak ptodlouzit(což máš strhli Kč). A to vám ho neozvali protože mneli plno nebo že je v prosinci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:18

@kvetanak no tak šikovný spíše je lenosny. Taky jsme malá obec školku amme hnedka ve vesnici. A to jste se byli i zeptat jak to chodí nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:19

@Lendeš no malej se snaží na nočník ale neřekne si sám 😥

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:22

@PapeJ no to nwm jestli by mne prošlo v práci neplacené volno. Dělala sem v malé filmicce. Takže mám zkusit zápis už tedka v květnu nebo kdy to bývá a uvidíme. Do té školky sem chodila i já z braskem, tak by nám to mohlo projít. Uvidíme asi se v pondělí půjdu poptat ať vím nacem sem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
14.1.21 14:22

@Terka Protivinská zavolej si do vaší školky nebo ještě lépe na zrovovatele - obor školství ve vaší obci. Každá obec to má jinak. Někde vezmou dvouleté v pohodě jinde mají problém i tříleti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:23

@janickaIII zkusím se v pondělí poptat udělám si malou procházku a třeba si tam i malej pohraje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
14.1.21 14:23
@Terka Protivinská píše:
@Lendeš no malej se snaží na nočník ale neřekne si sám 😥

Tak hlavně, že se snaží a nevzteká se, že na nočník/záchod nechce. Syn si taky začal říkat tak dva měsíce po druhých narozeninách. Ale pak byl hned bez nehod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
14.1.21 14:24
@Terka Protivinská píše:
@PapeJ no to nwm jestli by mne prošlo v práci neplacené volno. Dělala sem v malé filmicce. Takže mám zkusit zápis už tedka v květnu nebo kdy to bývá a uvidíme. Do té školky sem chodila i já z braskem, tak by nám to mohlo projít. Uvidíme asi se v pondělí půjdu poptat ať vím nacem sem.

Prosimtě je úplně jedno jestli jsi do té školky chodila nebo jestli tam chodila tvoje prapra teta. Důležitá jsou kritéria přijetí. To zjistíš na netu školky nebo na webu zřizovatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
14.1.21 14:25
@Terka Protivinská píše:
@janickaIII zkusím se v pondělí poptat udělám si malou procházku a třeba si tam i malej pohraje

V době Covidu si prohraje ve školce? 8o to asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
14.1.21 14:28

No, mamka pracuje ve školce a prostě, když je volná kapacita, tak ty děti od dvou let musí vzít. Takže když se přihlásí více dětí, seřadí je podle věku a berou od nejstarších, plus se řeší spádovost a samozřejmě předškoláci přednostně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat