Prosím o radu ohledně DÚ

Anonymní
12.1.21 19:30

prosím o radu ohledně DÚ

Omlouvám se za anonymitu, ale stydím se, že si nevím rady s úkolem dcery, která je v 8 třídě. Takže, je mi jasné, že Marta má dvě děti a to Annu a Miroslava a vnučku Alici. Má sestru Elišku a ta má syna Honzu, ale nevím, jaké mají spojení s první rodinou. Omlouvám se za svoji hloupost, vím, že mě tady vynesete v kopytech, ale, každému není dáno. Jsem zbabělec, proto anonymně. :oops:. Příbuzenské vztahy mohou být velmi komplikované. Přečti si tento text a doplň věty.
Romana má bratra Petra a sestry Janu a Katku. Před 2 lety si vzala za manžela Matěje a spolu mají krásného syna Marka. K rodině také patří Alice, která je dcerou Anny a vnučkou Marty. Marta má syna Miroslava a je již 5 let vdovou. Marta má ještě sestru Elišku, která má ještě jednoho svobodného syna Honzu. Ten se o ni stará, protože je nemocná.  Zemřelý manžel Marty byl Markův ______________.  Honza je Romanin ____________________________.  Marek je Martin ______________________________.  Matěj je Annin _______________________________.  Marta je Matějova ____________________________.
Alice je Markova _____________________________.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
12.1.21 19:40

Proc vyplnujes ukol za svoji dceru?? :roll:
K cemu ti to bude, ze ti sem napisem spravne odpovedi?? Sice pak dcera dostane dobrou znamku, ale bude hloupa a nic se nenauci.. smyslem vzdelani je neco se naucit a ne proplout s dobryma znamkama a nic neumet… :palec:

A propo, jestli tohle je ucivo deti 8.tridy, tak neni divu, ze jsou dnesni decka hloupa… :roll: vztahy v rodine jsou ucivem druhe tridy v prvouce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
12.1.21 19:42

Proc si to nenakreslite? Jinak souhlasim s @Kacenka.k8 k cemu bude spravne vyplneni, kdyz dite nevi, ktera bije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
12.1.21 19:42

Bude tam zřejmě nějaký chyták, protože taky nevidím spojení s první rodinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
12.1.21 19:43

@Kacenka.k8 Jo? A napíšeš mi tedy do SZ správné odpovědi? Nejsem anonym co se ptá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
12.1.21 19:44

@Kacenka.k8 a četla jsi to zadání? Názvy vztahů v rodině asi dcera zná, problém je, že ze zadání nijak nevyplývají. Anebo je tam nějaký chyták, který nevidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21072
12.1.21 19:46

Jo, tohle miluju… když dítě odevzdá perfektně vypracovaný úkol, ale absolutně neví, která bije, protože úkol splácala celá široká rodina.

Je to úkol tvého dítěte, tak ať ho udělá tvé dítě. A když si s tím neporadí, tak holt řekne učitelce, že neví, jak na to. Čemu pomůže, když to vyřešíš za něj? Co se z toho dítě naučí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:47
@Kacenka.k8 píše:
Proc vyplnujes ukol za svoji dceru?? :roll:
K cemu ti to bude, ze ti sem napisem spravne odpovedi?? Sice pak dcera dostane dobrou znamku, ale bude hloupa a nic se nenauci.. smyslem vzdelani je neco se naucit a ne proplout s dobryma znamkama a nic neumet… :palec:A propo, jestli tohle je ucivo deti 8.tridy, tak neni divu, ze jsou dnesni decka hloupa… :roll: vztahy v rodine jsou ucivem druhe tridy v prvouce

Tak, proto píšu anonymně, kvůli takovým odpovědím. Hele, ani já to nevím a vrtá mi to hlavou a pokud budu znát odpověd,, tak můžu aspon dceři napovědět. Stydím se za to, ale ty víš všechno? Asi jo, ale já nejsem tak chytrá, jako ty. Nechápu, proč máte pořád tady tu potřebu lidi srážet a zesměšnovat. Já se pouze normálně ptám. Pokud nechceš odpovídat, prosím

• Citovat
  • Nahlásit
1069
12.1.21 19:52

Jediné, co mne napadá je z tohoto:
Marta má ještě sestru Elišku, která má ještě jednoho svobodného syna Honzu.
Odvodit, že má ještě druhého syna a to je ten ženatý Matěj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
12.1.21 19:52
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu, ale stydím se, že si nevím rady s úkolem dcery, která je v 8 třídě. Takže, je mi jasné, že Marta má dvě děti a to Annu a Miroslava a vnučku Alici. Má sestru Elišku a ta má syna Honzu, ale nevím, jaké mají spojení s první rodinou. Omlouvám se za svoji hloupost, vím, že mě tady vynesete v kopytech, ale, každému není dáno. Jsem zbabělec, proto anonymně. :oops:. Příbuzenské vztahy mohou být velmi komplikované. Přečti si tento text a doplň věty.
Romana má bratra Petra a sestry Janu a Katku. Před 2 lety si vzala za manžela Matěje a spolu mají krásného syna Marka. K rodině také patří Alice, která je dcerou Anny a vnučkou Marty. Marta má syna Miroslava a je již 5 let vdovou. Marta má ještě sestru Elišku, která má ještě jednoho svobodného syna Honzu. Ten se o ni stará, protože je nemocná.  Zemřelý manžel Marty byl Markův ______________.  Honza je Romanin ____________________________.  Marek je Martin ______________________________.  Matěj je Annin _______________________________.  Marta je Matějova ____________________________.

Jedine snad ze by napovidala ta vyznacena veta, ze Eliska ma dva syny - Mateje a JESTE jednoho svobodneho syna Honzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17320
12.1.21 19:53

Zadání vyfoť a pošli sem. Takhle to nemá řešení, není tam spojka.
Potom si můžu myslet, že nás tady anonymně taháš za fusekli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1449
12.1.21 19:53
Romana má bratra Petra a sestry Janu a Katku. Před 2 lety si vzala za manžela Matěje a spolu mají krásného syna Marka.

jedna rodina

K rodině také patří Alice, která je dcerou Anny a vnučkou Marty. Marta má syna Miroslava a je již 5 let vdovou. Marta má ještě sestru Elišku, která má ještě jednoho svobodného syna Honzu. Ten se o ni stará, protože je nemocná.

druhá rodina

Zemřelý manžel Marty byl Markův ______________.  Honza je Romanin ____________________________.  Marek je Martin ______________________________.  Matěj je Annin _______________________________.  Marta je Matějova ____________________________.

podle mne není nikdo nic ničí, protože ty rodiny nemají žádného společného příbuzného :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:54

Hele, stačí mi nápověda spojitosti Alice s první rodinou, pokud to tedy někdo ví :D
Jinak, vy jste nikdy nepomáhaly dětem s úkoly? Opravdu si pamatujete takovou chemii, fyziku, češtinu z 8 třídy? Já, když si něco nepamatuji, tak jdu na youtube, kde mi to vysvětlí a já to potom vysvětlím dceři, ale jak ji mám něco vysvětlit, když to sama nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
23502
@magratka píše:
Odvodit, že má ještě druhého syna a to je ten ženatý Matěj.

To jedine. Ale je to takove opravdu vyzadujici hodne kreativity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
@magratka píše:
Odvodit, že má ještě druhého syna a to je ten ženatý Matěj.

Ano, to mě taky napadlo, prostě tu první rodinu napasovat do té druhé tak, aby to dávalo smysl ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat