Holčička pláče ve školce

278
12.1.21 08:27

Holčička pláče ve školce

Ahoj holky, prosím o radu zkušenější maminy, které řešily se svými dítky podobný problém.
Mám holčičku, 3roky jí budou za 2 měsíce. V dubnu se vracím do práce na plný uvazek, od začátku ledna jsem ji tedy začala dávat do školky na zvykání. Chodí každý den, ze začátku jen na hodinu, nyní na dvě (druhý týden).
Když jdeme do školky, začne plakat už ráno před odchodem, že tam nechce, vydrží celou cestu v autě, při předání (i když do třídy sama odejde, není to žádné násilné trhání) a ve školce pak v menší intenzitě třeba klidně i hodinu. Pak se prý celkem i zapojí. Když ji vyzvedávám, tak mi řekne, že to ve školce bylo super a předvádí, co se tam naučila (ještě úplně nemluví). Když se jí ptám, jestli tam chce zítra znova, řekne, že jo. Ale druhý den stejná scéna nanovo.

Ještě doplním, že učitelky jsou fajn, parta dětí dle učitelek taky a určitě se jí ve školce neděje nic nepříjemného. O školce jsme si před nástupem doma povídaly a těšila se.

Uvítám jakékoli rady a tipy, jak jí adaptaci ulehčit, případně vaše vlastní zkušenosti, po jak dlouhé době to přejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10527
12.1.21 08:29

U nas se osvedcilo, kdyz si s sebou brala plysaka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
12.1.21 08:36

Bud v klidu, zvykne si, zacatky jsou krusny ale zvladne to. Kdyz starsi nastoupil do skolky, tak taky rev a kdyz jsem pro nej prisla, tak plakal stestim, ze me videl. Postupne si zvykl a ze skolky nechtel domu. Ted zazivam podruhe s malou, chodi od zari, ale furt skolka kvuli kovidu zavrena, ted se to zatim drzi a rano jenom natahuje a po obede pro ni jdu a uz se tesi na zitra do skolky. Musime to vydrzet, ono se jim tam bude libit a nebudou chtit ani domu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
12.1.21 08:40

U dcery pomohlo až do zblbnutí opakovat, že se pro ni vrátím, že si ji zase vyzvednu a půjdeme spolu domů. Po cestě do školky jí to chtělo zabavit, třeba si povídat, jestli si myslí, že už tam na ni bude čekat její kamarád, jestli dneska taky půjdou na procházku pozorovat vrány, jestli se budou učit písničku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
12.1.21 08:49

@migmina Děkuji, ani nevíš, jak jsi mě uklidnila :) A jak dlouho u vás to plakání trvalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
12.1.21 08:51

Opakovat jak u blbejch, co se tam bude dít, kdy si pro ni přijdeš (ale konkrétně - já jdu těď nakoupit, ty si chvilku pohraješ, dáš si svačinku a po svačince už pro tebe přijdu), jak moc je úžasná, jak jí věříš a víš, že to zvládá. Zaúkoluj ji - ať ukáže paní učitelce plyšáka, ať zjistí, jak se jmenuje ta copatá holčička apod.
Každý den po vyzvednutí pochválit.
Pokud začne nabíhat na pláč, tak klidně obejmout, ale jasně a rozhodně dát dítěti najevo, že stýskat se může, tobě se taky stýská ale zvládáš to, chodit do školky je normální a super, jako kafemlejnek opakovat ty věci, které se jí tam líbili, co se naučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
12.1.21 08:58

@Svistice to s tím zaúkolováním je super nápad, díky za něj, vyzkouším hned zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5994
12.1.21 08:59

Úplně to stejný se u nás dělo před rokem. Dcera je taky v dubnu a od ledna jsem ji dávala na 2 dny do dětské skupiny. Ze začátku to bylo fakt strašný, ale zvykla si tam a pak přechod do státní zvládla úplně bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
12.1.21 09:00

@JancaS84 Díky za zkušenost, jak dlouho prosímtě trvalo, než to přestalo být strašný? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
12.1.21 09:03

Myslím, že jste na dobré cestě, normální zvykani na školku. Ještě je i malá, tak se není co divit. Můj 3,5 letý syn si zvykal měsíc a půl, ale narozdíl od tvoji dcery se nezapojoval, nikdy neřekl, že tam půjde. Ale byl tam teda hned min na 2 hodiny a druhý týden už šel po obědě. Pomohlo mu, že věděl, co bude následovat - hrát si, cvičit, svačina, jít ven, oběd a pak dojdu. A taky jsem pak už trošku ignorovala to fnukani a prostě do školky se chodí, taťka taky chodí denně do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
12.1.21 09:04

@Kajcatko Případně pokud by dítě mělo takové ty tendence „ale já chci být raději s tebou“ tak jí vysvětlit, jak nudnou činnost máš naplánovanou na tu dobu, co bude ve školce a že se jí v tu dobu fakt nebudeš moct věnovat a ona by se akorát STRÁÁŠNĚ NUDILA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5994
12.1.21 09:07
@Kajcatko píše:
@JancaS84 Díky za zkušenost, jak dlouho prosímtě trvalo, než to přestalo být strašný? :D

Většinou se rika, že to trvá tak 2 měsíce, ale našemu asocialovi to trvalo tak 4. Ale úplně to nejhorší bylo tak ty první 2. Pak už to bylo ráno bez pláče, ale bylo vidět že tam jde protože musí. Ale když jsem ji vyzvedla tak byla vysmata, vykládala kdo co dělal, kdo nejvíc zlobil, kdo brečel atd atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
12.1.21 09:12

Čas čas čas…uvidíš že se to zlomí. Může si do školky vzít drobnou hračku? Pokud ano, ať si vezme nějakého plyšáčka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29489
12.1.21 09:58

Nejmladší mi dělala scény, zapírala se mezi futry a odmítala jít do třídy. Pláč, jako bych ji řezala za živa. Přitom až jsem odešla, pokaždé se uklidnila a zapojila se. Přišla jsem po čase na to, že to dělá jen mě, starší sestře a tátovi scény nedělala. Tak ji pár týdnů vodili do školky oni a přešlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
12.1.21 10:21

Jestli jde jen o to ráno a pak už je přes den v pohodě, spokojena a sama říká ze se ji tam líbí, tak to bude v pohodě. Nechce se ji od tebe což je jasný, školka je pro ni úplně nova záležitost a poprvé je,,sama za sebe “, navíc jste teprve na začátku :) u nás pláč ráno trval 2-3 týdny a učitelka radila hlavně nepolevovat a neustupovat. Pobrecela si třeba ještě 5 minut a pak pry úplně v pohodě, zapojovala se, sikovna, při vyzvedavani úplně Ok a líbí se ji tam. Preslo to samo od sebe a to je na mě dost fixovana a hodně citlivá. Ale je pravda ze naše šla až ve třech a třičtvrtě. Ani ne tříletý dítě to asi vnímá jinak no… Věřím ze se srovná, dej ji čas a hodně chval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat