Spádovost ZŠ

110
4.1.21 18:04

Spádovost ZŠ

Zdravím, chtěla bych se zeptat zkušenějších, jak postupovat.. Naše vesnička nemá spádovost pro základní školu,.. Tedy až půjdeme k zápisu, můžeme jít normálně do školy, kterou jsme vybrali nebo se musí posílat nějaký dopis, žádost řediteli ZŠ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
40
4.1.21 18:07

Normálně jdeš k zápisu, také nemáme spádovou školu, dceru vzali hned ve vedlejší vesnici :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30428
4.1.21 18:09

Spádovou musíte někde mít, nemusí být přímo ve vaší vesnici, my ji máme třeba přes 3 vsi. ale můžeš jít kamkoliv přímo k zápisu, většinou asi na venkově není problém s přijetím mimo spádovou.

Příspěvek upraven 04.01.21 v 18:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31524
4.1.21 18:09

Dite muze nastoupit do kterekoli skoly, spadovost je vlastne garantovani místa. Pokud nemáte, zkuste se domluvit predem, ze vas vezmou. Jinak kontaktujte obecni úřad. Obec ma zajistit umisteni ditete, zjednodusene receno.

Taky jsem to resila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
4.1.21 18:12
@veria píše:
Spádovou musíte někde mít, nemusí být přímo ve vaší vesnici, my ji máme třeba přes 3 vsi. ale můžeš jít kamkoliv přímo k zápisu, většinou asi na venkově není problém s přijetím mimo spádovou.Příspěvek upraven 04.01.21 v 18:09

Noo ZŠ máme ve městě, 4km a sama starostka mi říkala že jako vesnice spádovost není a nebudou to ani řešit, že se vždycky děti, co šly do školy bez problémů dostali 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61704
4.1.21 18:21

@Monyszek spádova škola někde byt musí. Ale v klidu, vyberte si školu a jděte k zápisu, dneska už se to tolik neřeší. Na vesnicích jsou rádi za každé dítko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
4.1.21 18:41

Jak píšou holky - všechny děti mají spádovou školu. Je to garance místa a to i pro dítř postižené. Ve spadové škole dítě prostě vzít musí, v jiné ne. Vy si školu můžete vybrat jakoukoliv, ale pokud nejsou vaší spádovkou, tak dítko nemusí přijmout :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5798
4.1.21 18:42
@martina.se píše:
@Monyszek spádova škola někde byt musí. Ale v klidu, vyberte si školu a jděte k zápisu, dneska už se to tolik neřeší. Na vesnicích jsou rádi za každé dítko

Nemusí. Chtěli jsme se stěhovat do vesničky za Prahou, která také nemá spádovou školu. Ptala jsem se i na obecním úřadě, kde mi bylo řečeno že bohužel spádovou školu nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31524
4.1.21 18:46
@fíkofka píše:
Jak píšou holky - všechny děti mají spádovou školu. Je to garance místa a to i pro dítř postižené. Ve spadové škole dítě prostě vzít musí, v jiné ne. Vy si školu můžete vybrat jakoukoliv, ale pokud nejsou vaší spádovkou, tak dítko nemusí přijmout :)

No to prave holky pisou blbe :lol: resp. Ano, podle zakona ma mit kazde dite spadovou skolu, ve skutecnosti se prave na vesnicich deje, ze to tak proste neni. Je to mezera v praxi a je to nesvar, ale jednotlivy rodic ho vymytit nesmůže.

Kdyz jsem resila nasi spadovou skolu, tak jsem poruznu uz vyhrozovala ombudsmanem, aby prosetril, kdo teda za to muze, jestli kraj nebo obec nebo škola…

Pak mi kluka nekde prijali a ja se na to vyprdla, zas takovy prudic nejsem :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat