Spádová škola Praha

170
9.1.21 01:02

Spádová škola Praha

Zdravím. Vybíráme školu a zjistila jsem, že od dubna 2020 platí v Praze vyhláška, dle které každé dítě podle adresy bydliště spadá pod určitou školu, kde ho musí přijmout. Ostatní ho přijmout mohou, ale musí informovat jeho spádovou školu.
My chceme jinou než spádovou. Syn bude mít zřejmě odklad, narodil se koncem srpna a v některých věcech není ještě zralý.
Nevím, kam jít k zápisu. Jestli s žádostí o odklad nemám jít automaticky na spádovou.
Kdo máte doma prvňáčka, nebo předškoláky s odkladem, prosím napište, jak to bylo u zápisu. Hlavně, pokud jste vybrali jinou školu, než “za rohem”.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9355
9.1.21 07:43
@Jareach píše:
Zdravím. Vybíráme školu a zjistila jsem, že od dubna 2020 platí v Praze vyhláška, dle které každé dítě podle adresy bydliště spadá pod určitou školu, kde ho musí přijmout. Ostatní ho přijmout mohou, ale musí informovat jeho spádovou školu.
My chceme jinou než spádovou. Syn bude mít zřejmě odklad, narodil se koncem srpna a v některých věcech není ještě zralý.
Nevím, kam jít k zápisu. Jestli s žádostí o odklad nemám jít automaticky na spádovou.
Kdo máte doma prvňáčka, nebo předškoláky s odkladem, prosím napište, jak to bylo u zápisu. Hlavně, pokud jste vybrali jinou školu, než “za rohem”.
Moc děkuji.

Urcite je nejlepsi byt v kontaktu s vybranou skolou, aby vedeli, ze tam chcete, a abys ty vedela, ze ti ho vubec vezmou.
Oni pak spadovou skolu informuji sami, ze je syn u nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jhh
46
9.1.21 08:52

@Lucie_Sx a tušíte, zda stačí jít k zápisu jen do vybrané nespadove školy? A ve spádové by pro něj případně místo na základě informováni od te vybrané školy měli aniž bychom se tam ukázali? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
9.1.21 09:07

Ale to přeci není žádná novinka… vždy byla škola spádová pro určité ulice a ta měla za povinnost dítě přijmout. Pokud chcete odklad, tak musíte k zápisu do spádové školy, kde domluvíte ten odklad. Další rok musíte k zápisu jak do spádové školy, tak i tam kde chcete aby syn chodil. Pokud vás nespádová škola přijme, tak jen spádové škole nahlásíte, že syn bude chodit na tu druhou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
9.1.21 09:22

Dcera šla do školy 2017, také do nespádové a vzhledem k vysokému počtu dětí nebylo jisté, jestli ji vezmou. Na dni otevřených dveří mi ředitel vysvětlil, že zápis probíhá jen jednou a jde o posouzení dítěte, jestli je na školu zralé. Šla tedy k zápisu do nespádové s tím, že pokud by se nedostala, přeposlali by zprávu o proběhlém zápisu do spádové, kde by ji měli vzít. Nakonec se dostala tam, kam jsme chtěli. Odklad jsme neřešili, ale pokud si správně pamatuju, tak k zápisu musí jít všechny děti, kterým bude 1.9. šest let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
9.1.21 10:04
@Jareach píše:
Moc děkuji.

Jako rodic prvnacka ti muzu napsat, ze na zadnem zapise nebyl :mrgreen: Ono totiz na jare nebylo mozne vubec nic ;)
Datovkou jsem poslala 2 prihlasky na 2 ruzne skoly (spadovou a pozadovanou). Ze spadove me urgovali, at jim dam vedet, zda se na pozadovanou dostal. Jenze oni dlouho nevedeli a resili otevreni dalsi tridy. Nakonec se tedy dostal na nespadovou, ale skoly si to sami nevyrizuji. To musi hlasit rodic, resp. zakonny zastupce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
9.1.21 11:09
@luci.no píše:
Jako rodic prvnacka ti muzu napsat, ze na zadnem zapise nebyl :mrgreen: Ono totiz na jare nebylo mozne vubec nic ;)
Datovkou jsem poslala 2 prihlasky na 2 ruzne skoly (spadovou a pozadovanou). Ze spadove me urgovali, at jim dam vedet, zda se na pozadovanou dostal. Jenze oni dlouho nevedeli a resili otevreni dalsi tridy. Nakonec se tedy dostal na nespadovou, ale skoly si to sami nevyrizuji. To musi hlasit rodic, resp. zakonny zastupce.

Vyřizují. Škola má povinnost poslat info spádové škole.

@jhh píše:
@Lucie_Sx a tušíte, zda stačí jít k zápisu jen do vybrané nespadove školy? A ve spádové by pro něj případně místo na základě informováni od te vybrané školy měli aniž bychom se tam ukázali? Díky

Já nevím. Hlavní je komunikovat s vybranou školou, aby se tam dítě vůbec dostalo, aby s ním počítali. I kdyby měl odklad, šla bych tam na pokec s ředitelkou, minimálně, aby o něm pro příští rok už věděla.

Do spádové prostě zavolej a zeptej se. Oni ho jakoby musí umístit, ale kdyby neměli místo (třeba kdyby ho vzali do nespádové a on tam nakonec nenastoupil), tak podle mě ho ta spádová škola pak předá jiné škole. Některé školy jsou narvané a děti se tam prostě nevejdou, v rámci města to pak řeší jinou školou atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat