Kdo vystaví OČR?

5764
8.1.21 13:52

kdo vystaví OČR?

Neřešil jste někdo teď recentně situaci, kdy školka zavře z důvodu Covidu, protože většina zaměstnanců je v karanténě a prostě nemůže běžet provoz?

Máme takhle zavřeno od nového roku a já jako pracující jsem tedy s dítětem doma s tím, že jsem myslela, že mi pak školka vystaví OČR, jako to bylo na jaře.
Dnes jsem zjišťovala a učitelka mi řekla, že neví kdo, ale že oni už to nedělají. Mám s eprý podívat na stránky ministerstva. Tam nic podobného této situaci popsané nevidím…
Hygiena to asi taky nebude, hygiena školku nezavřela, zavřel ji provozovatel…

Fakt bych nerada zjistila příští týden, že mám v práci 10 dní áčko… :nevim: Jako pochopitelně trochu pracuji, abych stíhala a nenechala zbytek lidí ve štychu, ale se čtyřleťákem to fakt 8h denně není, takže si několik dní to OČR budu muset vykázat.

Prosím, vyjadřujte se spíš vy, kdo něco víte, než kdo si něco jen myslíte…ať tu nemlátíme prázdnou slámu, to je trochu na nic. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20190
8.1.21 13:53

Dětský Dr, od včera máme školku v karantene a ředitelka psala ať hned kontaktujeme pediatra, ze musí on vystavit ocr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
8.1.21 13:57

Vystavuje to ossz, na netu je formulář, ten vyplníš a pak dáš do práce až ti očr skončí - takto mi to řekla paní na sociálce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
8.1.21 13:59

Kdo ti řekl v MŠ, že jej už nevydávají? To je blbost.. Musí ti ho dát… Kontaktuj OSSZ kam spadá školka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
8.1.21 14:01

Holky, díky…ale 3 odpovědi a 3 různá řešení… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 14:06
@vulpes píše:
Holky, díky…ale 3 odpovědi a 3 různá řešení… :lol:

no přesně tak, já dnes do jiné diskuse dala taky stejný dotaz, zatím mi neodpověděl nikdo, doktorka mi řekla, že to musí vystavit školka a školka mi řekla, že to musí vystavit doktorka - tak jsem v patové situaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 14:08
@Kriss Tina píše:
Dětský Dr, od včera máme školku v karantene a ředitelka psala ať hned kontaktujeme pediatra, ze musí on vystavit ocr.

a vystavil pediatr? mně řekla dětská dr, že to musí vystavit školka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20190
8.1.21 14:12
@stinga píše:
a vystavil pediatr? mně řekla dětská dr, že to musí vystavit školka

Já ji nevolala, jsem na RD takže nepotrebuju ocr (ale máme Dr vstřícnou, takže předpokládám ze by ho vystavila), ale pokyny ze školky zněly jasne no. Kontaktujte pediatra, školka ocr nevydává :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8960
8.1.21 14:20

https://eportal.cssz.cz/…pisy/zoppd-m
Tady vyplníš formulář - žádost o ošetřovné, vytiskneš, ten pak potvrdí zaměstnavatel a pošle ho datovkou na příslušné OSSZ. Potvrzení o uzavření školy/školky už OSSZ nevyžaduje, jen do důvodu uzavření napíšeš „Mimořádné opatření proti epidemii“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 14:35

@vulpes tak už jsem na to snad přišla, na webu OSSZ si najdeš formulář „Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kal. měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení…“, to si vyplníš, vytiskneš, pak dáš do práce, kde doplní údaje, a pošlou na OSSZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 14:36

@Almondea než jsem to celé sesmolila, tak už jsi to tady napsala dřív než já :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74268
8.1.21 15:22
@stinga píše:
no přesně tak, já dnes do jiné diskuse dala taky stejný dotaz, zatím mi neodpověděl nikdo, doktorka mi řekla, že to musí vystavit školka a školka mi řekla, že to musí vystavit doktorka - tak jsem v patové situaci

No, doktorka to vystavit nemuze, neb dite jako takove zadnou karantenu nema. To je jasny. Podle me by to mela udelat skolka, neb je uzavrena z duvodu necekane siruace a je fuk, zda jeto protože ma zamestnance v karantene nebo jim praskla voda ci spadla strecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74268
8.1.21 15:25
@stinga píše:
@vulpes tak už jsem na to snad přišla, na webu OSSZ si najdeš formulář „Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kal. měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení…“, to si vyplníš, vytiskneš, pak dáš do práce, kde doplní údaje, a pošlou na OSSZ

Mam pocit, ze ale tohle je jen v případě, ze to zavre centrálně msmt. Jinak by si to mohl vyplnit kazdy i pri otevření skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 15:42
@j.a.n.i1 píše:
Mam pocit, ze ale tohle je jen v případě, ze to zavre centrálně msmt. Jinak by si to mohl vyplnit kazdy i pri otevření skolky.
:nevim: nevím, ale když to nedělá ani školka ani doktorka, tak je to jediná šance, karanténa může být každý měsíc a plýtvat si na to dovolenou fakt nechci ani nemůžu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
8.1.21 15:43
@j.a.n.i1 píše:
No, doktorka to vystavit nemuze, neb dite jako takove zadnou karantenu nema. To je jasny. Podle me by to mela udelat skolka, neb je uzavrena z duvodu necekane siruace a je fuk, zda jeto protože ma zamestnance v karantene nebo jim praskla voda ci spadla strecha.
:nevim: dítě karanténu má, musí na test
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat