ZŠ Ostrava a okolí

Anonymní
7.1.21 14:27

ZŠ Ostrava a okolí

Ahoj prosím o radu.
Syn bude letos nastupovat do 1. třídy. Jsme v Ostravě noví, tak se moc nevyznáme. Máte někdo doporučení či dobré zkušenosti na ZŠ v Ostravě nebo okolí.
Preferovali bychom spíše nějakou alternativní/montessori školu, hlavní prioritou ale je menší počet dětí ve tříde. Máte prosím někdo tip?
Líbí se mi Waldorfská v Porubě ale tam bývá prý kolem 30-40 dětí ve třídě - případně máte někdo zkušenost přímo s touhle školou?
Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1170
7.1.21 14:49

Malé školy s nízkými pocty žaků jsou v okrajových částech města. Např. v Ostravě-Bartovicích a určitě i jinde. Záleží na tom, jak to máte s dopravou do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
7.1.21 14:55

Malé třídy hledej v okrajích. Kluk chodil do staré Bělé a bylo to fajn, bylo jich ve třídě 22. Druhý mi chodí na Kucerku a 3 třídy po 27 jsou masakr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 14:57

@aknadar Tak jak píšu doprava celá Ostrava i okolí není problém, takže kdekoliv. Ano vím, že těch škol, kde je málo dětí ve třídě bude právě málo. Vůbec se ale tady v Ostravě nevyznáme, tak prosím o konkrétní jméno školy.

• Citovat
  • Nahlásit
2028
7.1.21 17:45

Na Waldorfu v Porubě rozhodně není 30 - 40 dětí v jedné třídě. Obvykle je jich kolem 20.

Příspěvek upraven 07.01.21 v 18:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 17:58
@Anonymní píše:
Ahoj prosím o radu.
Syn bude letos nastupovat do 1. třídy. Jsme v Ostravě noví, tak se moc nevyznáme. Máte někdo doporučení či dobré zkušenosti na ZŠ v Ostravě nebo okolí.
Preferovali bychom spíše nějakou alternativní/montessori školu, hlavní prioritou ale je menší počet dětí ve tříde. Máte prosím někdo tip?
Líbí se mi Waldorfská v Porubě ale tam bývá prý kolem 30-40 dětí ve třídě - případně máte někdo zkušenost přímo s touhle školou?
Moc děkuji

Zkus vesnice v okolí - bývají tam malotřídní první stupně s velmi rodinným přístupem. :nevim: Jen ještě na začátku zvažte studijní ambice - pokud chcete zkoušet přijímačky na osmileté gymnázium, vybírala bych jinak, než pokud by mi šlo o příjemné prožitky dítěte. :mavam:

Anonym kvůli lokaci, prosím zachovat nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
44397
7.1.21 18:46
@Margott píše:
Na Waldorfu v Porubě rozhodně není 30 - 40 dětí v jedné třídě. Obvykle je jich kolem 20.Příspěvek upraven 07.01.21 v 18:30

https://waldorfporuba.cz/…_2018_19.pdf

vyrocni zprava uvadi ze pocet zaku se pohybuje kolem 20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat