Od kdy brát antikoncepci?

17
29.4.21 11:18

Od kdy brát antikoncepci

Zdravím, byla mi předepsaná má první antikoncepce. Nikdy jsem ji nebrala. Doktorka mi řekla, že jí mám brát od 1.dne menstruace. Rozhodla jsem se, že by pro mě bylo nejlepší jí brát ráno. Jenže MS jsem dostala teď. Musím si vzít prášek dnes, a nebo mužů počkat do zítra a vzít si ho až ráno?
Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
117
29.4.21 11:21
@Froge píše:
Zdravím, byla mi předepsaná má první antikoncepce. Nikdy jsem ji nebrala. Doktorka mi řekla, že jí mám brát od 1.dne menstruace. Rozhodla jsem se, že by pro mě bylo nejlepší jí brát ráno. Jenže MS jsem dostala teď. Musím si vzít prášek dnes, a nebo mužů počkat do zítra a vzít si ho až ráno?
Děkuju

Ne. Vem si prášek teďka a další si vezmi zítra ráno. Stejně trvá nějakou dobu než zabírá. Takže je to jedno :) já ji brala dost různě… Ráno / večer.. jak mi to zrovna došlo… A nikdy jsem neřešila problém. Takže v pohodě. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8353
29.4.21 11:23

Vem si klidně zítra, ale nebudeš hned chráněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
29.4.21 11:38

První dnes, další pilulky každé ráno…
minimálně 7 dni, nejlépe 14 se ještě chraňte jinak.
Po 2 týdnech si zcela chráněna a napíšu ti to sem dřív, než bude další téma o ochraně při HA - jsi chráněna ikdyž tvůj partner to udělá do tebe!
Není třeba žádné další ochrany, pokud tedy nechceš. Při pravidelném užívání HA je minimální šance k otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8353
29.4.21 11:48
@Markéta188 píše:
První dnes, další pilulky každé ráno…
minimálně 7 dni, nejlépe 14 se ještě chraňte jinak.
Po 2 týdnech si zcela chráněna a napíšu ti to sem dřív, než bude další téma o ochraně při HA - jsi chráněna ikdyž tvůj partner to udělá do tebe!
Není třeba žádné další ochrany, pokud tedy nechceš. Při pravidelném užívání HA je minimální šance k otěhotnění.

Pokud zacne HA užívat první den menstruace tak je chráněna hned, ne až za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
29.4.21 12:04
@JancaS84 píše:
Pokud zacne HA užívat první den menstruace tak je chráněna hned, ne až za 14 dní.

A joooo, já už HA dlouho neberu, tak jsem pozapomněla, ale máš pravdu. První pilulka v první den ms chrání hned.
Ale co… jistota je jistota :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
29.4.21 12:15

Ven prvni ted hned, zitra vem v 10h dopoledne a v sobotu pak rano po probuzeni.

Jo a doporucuju si dat tak na ctvrt roku do mobilu upozorneni na dobu kdy obvykle vstavas, ze si mas vzit prasek.
Ja si dodneska pamatuju jak jsem brala prvni mesic vzdycky v 19:30 abych si to zafixovala a ted mam mobil nastaveny na 8 vecer a pak si to upozorneni vzdycky vypnu az si vemu prasek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat