Od kdy je dítě samostatnější?

Anonymní
19.9.20 13:17

Od kdy je dítě samostatnější

Kdy už dítě nebudu muset tolik hlídat a pořád se k němu sklánět?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1557
19.9.20 13:18

Pobavilo :lol: já myslím, tak od dvou let už to bylo celkem fajn. Ale záleží na dítěti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18963
19.9.20 13:19

Jak ktere, treba ročního syna hlídat musim, ale nemusim se k nemu neustale sklanet :nevim: starší syn je zhruba od 2 a pul roku uplne samoobsluzny, od roka a pul uz sem mu nemusela nestale stat za zadkem a koukat, co kde vyvede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
19.9.20 13:20

Rok a pul vydrzi chvili jezdit s autickem az do chvile, kdy se posadim nebo chci zacit varit. Ale mame jeste petilete, tak vim, ze za 3 roky uz to bude lepsi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
19.9.20 13:59

Dcera kolem 5-6 let, je narocny dite. Furt se musi neco dit, sama u neceho dlouho nevydrzi. Druha 2 leta je v poho kdyz je doma segra, hraji si spolu. Kdyz je pryc, nudi se a musime se ji venovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
19.9.20 14:46

Od cca dvoz let, od tri zvladaji zachod, umyti rukou, svlikat/oblikat vcelku samostatne, clovek jen doasistovava. Od 4-5 jsou samoobsluzni (natoci si piti, vezmou/pripravi nednoduche jidlo, osprchuji se, pripravi obleceni, zvladnou samoststny pobyt na zahrade bez nutnosti doprovodu dospelym.
Nutno ovsem rozlisovat co fakticky zvladnou a co zvladnout pouze nechteji. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10218
19.9.20 17:51

Záleží, jak si to nacvicíš. Tady http://www.montessoridoma.cz/?… dvouleta vyklízí myčku, prostírá si a uklízí po sobě a umí vyřídit pradlo na praní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 18:38

Zároveň me zajímá kdy se přestane vztekat u prsa a na zemi :lol: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
18963
19.9.20 19:23
@Anonymní píše:
Zároveň me zajímá kdy se přestane vztekat u prsa a na zemi :lol: :zed:

Opet, záleží na diteti, moje deti se u prsa nevztakaly nikdy a na zemi jsou spokojenejsi nez v naruci, takze kdyz sem chtela klid, tak stacilo nakojit a dat na deku s par hrackama :D pak mas taky deti, co se ti vztekaji jeste kdyz jdou do skoly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 23:19

Moje se vztekala u prsa kolem pul roku veku snad tri mesice, pak uz nikdy a kojila jsem do roku a pul. Na zemi se nevztekala nikdy. Ted ve dvou letech je rozhodne samostatnejsi nez v roce, ale ten okamzik zmeny nevim, jde to proste postupne.

• Citovat
  • Nahlásit
1762
19.9.20 23:39

S každým rokem je to lepší a lepší :)
Ale vy to asi zatím měříte v měsících, viď. Nejhorší období mi přišlo, když děcka lezly, ale ještě nechodily - to bylo peklo jít s nima do města, do MHD - nějakou dobu v kočárku vydržely, ale když se začaly nudit a vztekat, že chtějí na zem… Pak už to bylo opravdu jen lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama