Špatné přetočení miminka

Anonymní
18.9.20 22:32

Špatné přetečení miminka

Dobrý den,
můj syn (12 týdnů) stále bojuje s pasením koníků, ale snaží se otáčet ze zad na bok. Tím, že ještě zřejmě nemá dostatečně vyvinuté břišní svaly, nedělá to tak, jak by se mělo. Používá patičky a hlavu má ve velkém záklonu na postýlce.
Protože jdeme k lékařce až za 3 týdny, rada bych poprosila o radu Vás - co proti tomu mohu dělat? Mate někdo zkušenosti? Chápu, ze mu v tom asi co nejvíce zamezovat, ale jakým stylem? Rovnou ho překulit na zádíčka, nebo mu nejdříve narovnat hlavu, aby měl hlavičku na hrudníku? Fakt nevím…
Díky moc za pomoc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
18.9.20 22:35

Zašla bych za fyzioterapeutkou, když si to zaplatíš, nepotřebuješ žádanku a spíš tě vezmou hned. Jedna konzultace bude pár stovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9364
18.9.20 22:49

Možná bude mít záklon. Objednej se na fyzioterapii, zatím nos v klubicku, ne na rameni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
18.9.20 22:52

Fyzio, ukážou ti správný cviky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
18.9.20 22:53

Tak zrovna tady ten anonym opravdu nechápu… jinak zatím bych to neřešila, všechny moje děti se napřed pokoušely přetáčet tímto způsobem a až později začaly správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
18.9.20 23:00

Pokud tím popisem myslíš prohýbání do luku, tak to je špatně… Dcera se ale takto pokoušela ze začátku, ale po cca týdnu si našla ten správný způsob… Zkusila bych mu na zádech dát jakoby nohu přes nohu, abys ho trochu navedla ke správnému otočení (hlava se při tom nesmí zaklonit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.9.20 04:32

Zkus knížku od Kiedronove myslím, že se jmenuje Nezna náruč rodičů. Kiedronova má dve zásadní knížky, jedná je o manipulaci s miminkem do jednoho roku a jedná je o psychomotorickem vývoji. Přesně do detailu tam popisuje, jak manipulovat a cvičit a hlavně, čeho se vyvarovat s miminkem. A teď jsem viděla i na Facebooku, tento týden se na svých stránkách věnovala manipulaci a problémům s miminky do šesti měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.9.20 04:42

Rozvíjej se děťátko, to je ta druhá knížka od Kiedronove. Mně tedy moc pomohly obě knížky, prakticky první rok miminka u svých dětí jsem je měla vždy každou chvíli v ruce. Co vím od kamarádek, tak pokud jsou poslány na cvičení Vojtovky, tak nejdříve fyzioterapeuti zkouší cviky dle Kiedronove včetně manipulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
19.9.20 07:13

Nechávej hodně na bříšku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
19.9.20 13:46

Jak už tu bylo řečeno, nejjednoduší a nejrychlejší řešení je jít k fyzioterapeutovi. Vysvětlí, ukáže, zaučí. Ve 12 týdnech je na přetáčení velmi brzo, zvlášť pokud nepase správně koníky. Spíše by to mohlo poukazovat na slabé bříško. Pokládáte na pevnou podložku (na zem)? Kolik času přes den je na bříšku? Dáváte miminko na bříško bez pleny či s plenou? Používáte jednorázové či látkové plenky? Má v pořádku kyčle? Nebo mělo široké balení apod.?Zvedá vleže na zádech nožičky k bříšku? Jak nosíte a zvedáte miminko? Když zvedáte nebo přetáčíte miminko, děláte to vždy na obě strany? To je jen souhrn otázek, které na to mohou mít vliv. Dítěti se v pohybu nikdy nebrání, spíše se stimuluje a motivuje tak, aby pohyb provedlo správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama